Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

DiscoverEU


DiscoverEU
Paldies, ka izrādīji interesi par konkursu “DiscoverEU”! Diemžēl 2018. gada jūnija pieteikšanās kārta ir beigusies. Tomēr neraizējies, 2018. gada rudenī būs vēl viena. Tev būs otra iespēja iegūt vienu no piedāvājumā esošajām ceļošanas kartēm (sīkāka informācija tiks publicēta vēlāk).

 

Kas ir iniciatīva “DiscoverEU”?

Tev ir 18? Vēlies gūt jaunus iespaidus? Ja jā, esi gatavs iepazīt Eiropu, piedaloties konkursā “DiscoverEU” – Eiropas Savienības iniciatīvā, kas dod jauniešiem iespēju ceļot pa Eiropu.

Pirmā pieteikumu iesniegšanas kārta, kas noritēja 2018. gada jūnijā, ir beigusies un ir rosinājusi lielu Eiropas jauniešu entuziasmu. Ne mazāk kā 100 480 jauniešu pieteicās uz “DiscoverEU” ceļošanas kartes saņemšanu! Ceļošanas kartes tika piešķirtas 15 000 jauniešu, kuri pareizi atbildēja uz viktorīnas jautājumiem un gandrīz pavisam pareizi atbildēja uz papildu jautājumu.

Rudenī notiks otra pieteikumu iesniegšanas kārta, dodot citiem jauniešiem iespēju saņemt ceļošanas karti.

Kālab neizmantot šo iespēju izmēģināt pārvietošanās brīvību, labāk izprast Eiropas daudzveidību, baudīt Eiropas kultūras bagātību, iegūt jaunus draugus un, galu galā, iepazīt sevi?

Kultūras mantojums sastopams dažādās formās. “DiscoverEU” ir lieliska iespēja uzzināt, ko Eiropa piedāvā. Apmeklē, piemēram, Eiropas kultūras galvaspilsētu (vai zini, kurai pilsētai šogad ir gods būt par Eiropas kultūras galvaspilsētu?). Dodies uz kādu no daudzajiem festivāliem vai izrādēm, kas organizētas Eiropas Kultūras mantojuma gada (2018) ietvaros. Tu labprātāk apmeklētu muzeju vai dotos pārgājienā kādā no dabas parkiem? Izzinot mūsu kultūras mantojumu, varēsi atklāt Eiropas vienotību un daudzveidību un padomāt par to, kas mūs vieno. Ir tik daudz ko atklāt!

Tu ceļosi lielākoties vilcienā. Tā varēsi baudīt mūsu kontinenta pilsētu, ciematu un elpu aizraujošu ainavu bezgalīgo daudzveidību.

Lai jaunieši varētu ceļot pa visu kontinentu, ceļošanas karte ļaus izmantot arī citus transporta līdzekļus, tostarp autobusus un prāmjus. Ar lidmašīnu būs atļauts ceļot izņēmuma gadījumos un tad, ja nav pieejami citi transporta līdzekļi. Tā arī jaunieši, kuri dzīvo attālos reģionos vai uz salas, varēs piedalīties.

 

Pirmā pieteikumu iesniegšanas kārta

Pirmā pieteikumu iesniegšanas kārta notika no 12. jūnija plkst. 12.00 (CEST) līdz 2018. gada 26. jūnijam plkst. 12.00 (CEST). Jaunieši varēja pieteikties tikai tad, ja viņi izpildīja šādus nosacījumus:

  • 2018. gada 1. jūlijā viņiem bija 18 gadu (viņi ir dzimuši laikā no 1999. gada 2. jūlija līdz 2000. gada 1. jūlijam ieskaitot);
  • viņi ir vienas no 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm pilsoņi;
  • viņi ir norādījuši personas apliecības vai pases numuru tiešsaistes pieteikuma veidlapā;
  • viņi sāk savu ceļojumu vienā no 28 ES dalībvalstīm;
  • viņi plāno sākt savu ceļojumu laikā no 2018. gada 9. jūlija līdz 30. septembrim;
  • viņi plāno pavadīt ceļā 1–30 dienas;
  • viņi plāno apmeklēt vismaz vienu, bet ne vairāk kā četras valstis Eiropas Savienībā;
  • viņi ir gatavi kļūt par “DiscoverEU” sūtni.

Ceļotāji var izvirzīt savu kandidatūru individuāli vai kolektīvi (kā grupa, kurā ir ne vairāk kā 5 personas). 

Pēc novērtēšanas komitejas sanāksmes 27. jūnijā pavisam 15 000 laureātus 28. jūnijā informēja par rezultātiem saskaņā ar tiesību piešķiršanas kritērijiem. Viņiem tagad ir vienreizēja iespēja šovasar iepazīt Eiropu.

Vēlies uzzināt vairāk par pirmo pieteikumu iesniegšanas kārtu? Ieskaties “DiscoverEU” faktu lapā! Tur plašāk aprakstīta šī iniciatīva un dažu mūsu jauno “DiscoverEU” ceļotāju pieredze:

 

Nākamā pieteikšanās kārta rudenī

Otra pieteikumu iesniegšanas kārta notiks 2018. gada rudenī. Ja netiki atlasīts(-a) jūnijā, izmēģini veiksmi saņemt ceļošanas karti nākamajā pieteikumu iesniegšanas kārtā.

Drīz Eiropas Jaunatnes portālā un sociālajos plašsaziņas līdzekļos tiks publicēta sīkāka informācija.

 

Eiropa tevi gaida. Sper pirmo soli!

 

 

Iedvesmojošs Vincenta-Imanuēla Herra TedX video:

#FreeInterrail - A Vision of a Europe for All | Vincent-Immanuel Herr | TEDxOTHRegensburg

Video Description: 

 

Ko mēs sagaidām no tevis?

Kļūstot par “DiscoverEU” sūtni, tevi aicinās pastāstīt par savu ceļojumu pieredzi, piemēram, daloties ar saviem iespaidiem sociālajos plašsaziņas līdzekļos Instagram, Facebook vai Twitter, vai arī savā skolā vai vietējā kopienā. Un neatkarīgi no tā, vai tevi atlasa vai ne, noteikti pievienojies “Facebook” grupai “DiscoverEU”!

 

Vajadzīga papildu informācija?

Ja tev ir jautājumi par “DiscoverEU”, vispirms izlasi atbildes uz bieži uzdotajiem jautājumiem. Ja šajā lapā neatrodi meklēto informāciju, sazinies ar mums, noklikšķinot uz “Jautā mums!” Mēs centīsimies sniegt atbildi piecu darbdienu laikā.
Vaicājiet mums!