Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

DiscoverEU


DiscoverEU
Pateicamies par izrādīto interesi, bet pieteikšanās periods ir beidzies. Nākamā pieteikumu iesniegšanas kārta sāksies 2019. gada vasarā (konkrēti datumi tiks paziņoti vēlāk).

 

Kas ir iniciatīva “DiscoverEU”?

Tev ir 18 gadu? Vēlies gūt jaunus iespaidus? Ja jā, esi gatavs iepazīt Eiropu, iesaistoties “DiscoverEU” – Eiropas Savienības iniciatīvā, kas dod jauniešiem iespēju ceļot visā Eiropā.

Pirmajā pieteikumu iesniegšanas kārtā 2018. gada jūnijā pieteicās 100 480 jauniešu un vismaz 15 000  saņēma ceļošanas biļetes. Ieskaties “DiscoverEU” faktu lapā! Tur plašāk aprakstīta šī iniciatīva un dažu mūsu jauno “DiscoverEU” ceļotāju pieredze.

Otrajā pieteikumu iesniegšanas kārtā, kas ilgs no ceturtdienas, 29. novembra plkst. 12.00 (pēc Centrāleiropas laika) līdz otrdienai, 11. decembrim plkst. 12.00 (pēc Centrāleiropas laika), vismaz 12 000 jauniešu saņems iespēju ceļot pa visu Eiropu.

Pamatā ceļošana notiks ar vilcienu. Tā varēsi baudīt mūsu kontinenta pilsētu, ciematu un elpu aizraujošu ainavu bezgalīgo daudzveidību.

Lai jaunieši varētu ceļot pa visu kontinentu, ceļošanas biļete ļaus izmantot arī citus transporta līdzekļus, tostarp autobusus un prāmjus. Ar lidmašīnu būs atļauts ceļot izņēmuma gadījumos un tad, ja nav pieejami citi transporta veidi. Tā arī jaunieši, kuri dzīvo attālos reģionos vai uz salas, varēs piedalīties.

Kultūras mantojumam var būt dažādas formas. Vari apmeklēt, piemēram, Eiropas kultūras galvaspilsētas (vai zini, kuras divas pilsētas šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsētas?). Vari doties uz kādu no daudzajiem festivāliem vai mākslinieciskajām aktivitātēm. Tu labprātāk apmeklētu muzejus vai dotos pārgājienā kādā no dabas parkiem? Ir tik daudz, ko atklāt!

Kālab neizmantot šo iespēju izmantot pārvietošanās brīvību, labāk izprast Eiropas daudzveidību, baudīt Eiropas kultūras bagātību, iegūt jaunus draugus un, galu galā, iepazīt sevi.

 

Kas var pieteikties?

Vari pieteikties, ja tu:

  • 2018. gada 31. decembrī esi 18 gadus vecs (t.i. esi dzimis laikā no 2000. gada 1. janvāra (ieskaitot) līdz 2000. gada 31. decembrim (ieskaitot);
  • esi tādas valsts pilsonis, kas piešķiršanas lēmuma pieņemšanas dienā (kura plānota 2019. gada janvāra vidū) ir viena no Eiropas Savienības dalībvalstīm;
  • tiešsaistes pieteikuma veidlapā esi norādījis personas apliecības vai pases numuru.

Ja tevi atlasīs, varēsi doties ceļā tikai tad, ja:

  • ceļojumu sāksi no valsts, kas piešķiršanas lēmuma pieņemšanas dienā ir Eiropas Savienības dalībvalsts;
  • plāno pavadīt ceļā vismaz 1 dienu, bet ne ilgāk kā vienu mēnesi;
  • plāno ceļot laikā no 2019. gada 15. aprīļa (pirmā izbraukšanas diena) līdz 2019. gada 31. oktobrim (atgriešanās pēdējā diena);
  • plāno ceļot uz vismaz vienu valsti, kas nav tava mītnes valsts un kas piešķiršanas lēmuma pieņemšanas dienā ir Eiropas Savienības dalībvalsts;
  • esi gatavs kļūt par “DiscoverEU” sūtni.

Piezīme. Ja jau ceļoji ar “DiscoverEU” pēc 2018. gada pirmās pieteikumu iesniegšanas kārtas, tu nevari pieteikties arī šajā kārtā.

Jaunieši ar īpašām vajadzībām ir aicināti piedalīties “DiscoverEU”. Viņiem tiks sniegta dažāda informācija un ieteikumi, un īpašas palīdzības pakalpojumu (pavadošā persona, pavadoņsuns u.c.) izmaksas varētu tikt segtas.

 

Kad un kā pieteikties?

Var pieteikties tiešsaistē no ceturtdienas, 29. novembra plkst. 12.00 (pēc Centrāleiropas laika) līdz otrdienai, 11. decembrim plkst. 12.00 (pēc Centrāleiropas laika).

Tev būs jāsniedz savi personas dati un vairāk informācijas par to, kā tu plāno sagatavot savu ceļojumu. Tev būs jāatbild uz 5 jautājumiem (ar atbilžu variantiem) par Eiropas kultūru un dažādību, kā arī ES iniciatīvām jaunatnes jomā. Visbeidzot, būs jāatbild uz papildjautājumu. Tas ļaus Eiropas Komisijai sarindot pretendentus gadījumā, ja būs iesniegti vairāk pieteikumu, nekā ir pieejamas ceļošanas biļetes. Kolīdz sākas pieteikšanās periods, šīs lapas augšējā labajā stūrī parādās poga “Pieteikties tagad” — noklikšķinot uz tās, var sākt  pieteikšanos.

 

Vai var ceļot kopā ar draugiem?

Kad aizpildīsi pieteikuma veidlapu, varēsi izveidot grupu, uzaicinot 4 citas personas (ne vairāk kā 5 dalībnieki vienā grupā). Tev ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa, jāpiedalās viktorīnā un jāatbild uz papildjautājumu. Kad būsi iesniedzis pieteikumu, uz ekrāna parādīsies kods: tev tas ir jāpaziņo pārējiem grupas dalībniekiem. Šis kods viņiem ļaus reģistrēties Eiropas Jaunatnes portālā un norādīt savus personas datus. Visiem grupas dalībniekiem tāpat jābūt 18 gadus veciem.

UZMANĪBU! Var būt tā, ka tu saņemsi ceļošanas biļeti, bet grupas dalībnieki nesaņems. Tā var gadīties, ja viņi neiesniedz savu pieteikumu Eiropas Jaunatnes portālā līdz pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām.

Tomēr tu vari organizēt tikšanās un kombinēt savus ceļošanas plānus ar citiem “DiscoverEU” ceļotājiem! Facebook grupa “DiscoverEU” ir labs veids, kā to darīt.

 

Elastīgas vai fiksētas ceļošanas variants, kāda ir šī atšķirība?

Ja esi atlasīts, tevi aicinās aizpildīt tiešsaistes rezervācijas veidlapu, un tu varēsi izvēlēties starp elastīgas ceļošanas variantu un fiksētas ceļošanas variantu. Kādas ir atšķirības starp tiem?

Elastīgas ceļošanas variants

Fiksētas ceļošanas variants

Datumi, kuros tu ceļo, paliek elastīgi. Tomēr ņem vērā, ka ceļošanas biļetē būs norādīts sākuma datums. No šī sākuma datuma tava ceļošanas biļete būs derīga vienu mēnesi.

Tev būs jāizvēlas fiksēti ceļošanas datumi un fiksēti galamērķi, kurus pēc rezervācijas veidlapas iesniegšanas nevarēsi mainīt.

Tu varēsi ceļot viena mēneša ietvaros un fiziski pārvietosies noteiktu skaitu ceļojuma dienu (tas nozīmē, ka vilcienos vari pavadīt noteiktu skaitu ceļojuma dienu). Elastīgās ceļošanas iespēja tev ļauj apmeklēt vairākas ES valstis!

Tu varēsi apmeklēt ne vairāk kā 2 valstis, kas piešķiršanas lēmuma pieņemšanas dienā ir Eiropas Savienības dalībvalstis. Tas neietver valsti, no kuras tu izbrauc, un valstis, kuras tiek šķērsotas.

Ceļošanas dienas var sekot cita citai un var arī nebūt secīgas, bet tām ir jābūt attiecīgajā ceļošanas periodā.  Ņem vērā, ka atsevišķiem vilcieniem var būt vajadzīgas rezervācijas. Tās var būt vajadzīgas ātrgaitas vai nakts vilcieniem.

Eiropas Komisija nesegs vilciena biļešu piemaksas, kas saistītas ar rezervācijām.

Ir 260 eiro budžeta limits, un tas ir jāievēro. Līdz ar to tev ir jāpārliecinās, ka tavs maršruts ir īstenojams ar šo budžetu.

 

Ko sagaidām no tevis?

Tevi kā “DiscoverEU” sūtni aicinās pastāstīt par savu ceļojumu pieredzi, piemēram, daloties ar saviem iespaidiem sociālajos tīklos, tādos kā Instagram, Facebook vai Twitter, izmantojot tēmturi #DiscoverEU. Varī arī par ceļojumu pastāstīt savā skolā vai vietējā kopienā. Tu vari arī piedalīties fotoattēlu un video konkursā #DiscoverEU photo/video #Competition un iegūt lieliskas balvas. Vari iedvesmoties no iepriekšējās kārtas fotoattēliem un videomateriāliem. Un neatkarīgi no tā, vai tiksi izraudzīts vai ne, noteikti pievienojies Facebook grupai “DiscoverEU”!

 

Eiropa tevi gaida. Sper pirmo soli!

Iedvesmojošs Vincenta-Imanuēla Herra TedX video:

#FreeInterrail - A Vision of a Europe for All | Vincent-Immanuel Herr | TEDxOTHRegensburg

Video Description: 

Fakti – pirmā pieteikumu iesniegšanas kārta

Vēlies uzzināt vairāk par pirmo pieteikumu iesniegšanas kārtu? Ieskaties “DiscoverEU” faktu lapā! Tur plašāk aprakstīta šī iniciatīva un dažu mūsu jauno “DiscoverEU” ceļotāju pieredze:

Vajadzīga papildu informācija?

Ja tev ir jautājumi par “DiscoverEU”, vispirms izlasi atbildes uz bieži uzdotajiem jautājumiem. Ja šajā lapā neatrodi meklēto informāciju, sazinies ar mums, noklikšķinot uz “Jautā mums!” Mēs centīsimies sniegt atbildi piecu darbdienu laikā.
Vaicājiet mums!