Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

DiscoverEU


DiscoverEU
Dėkojame, kad domitės, tačiau paraiškų teikimo laikotarpis jau baigėsi. Kitas paraiškų teikimo etapas prasidės 2019 m. vasarą (konkrečios datos bus paskelbtos vėliau).

 

Kas yra „DiscoverEU“?

Tau 18 metų? Traukia nuotykiai? Jei taip, renkis pasižvalgyti po Europą – dalyvauk Europos Sąjungos iniciatyvoje „DiscoverEU“, kuri jaunuoliams suteikia galimybę pakeliauti po Europą.

Per pirmą paraiškų teikimo etapą 2018 m. birželį paraiškas pateikė 100 480 jaunuolių, o ne mažiau kaip 15 000 jų gavo kelionės bilietus. „DiscoverEU“ informacijos suvestinėje skaitykite plačiau apie iniciatyvą ir kai kurių su „DiscoverEU“ bilietu keliavusių jaunuolių įspūdžius.

Per antrą paraiškų teikimo etapą, kuris prasidės lapkričio 29 d. (ketvirtadienį) 12.00 (Vidurio Europos laiku) ir tęsis iki gruodžio 11 d. (antradienio) 12.00 (Vidurio Europos laiku), ne mažiau kaip 12 000 jaunuolių galės pretenduoti į galimybę pakeliauti po Europą.

Pagrindinė transporto priemonė bus traukinys, todėl netrūks progų pro vagono langą pasigėrėti begaline mūsų žemyno miestų ir peizažų įvairove.

Kad būtų lengviau pasiekti ir nuošalesnius žemyno kampelius, su kelionės bilietu taip pat bus galima vykti autobusais ar keltais. Išimtiniais atvejais ir kai nebus kitų transporto priemonių, bus galima keliauti lėktuvu. Tokiu būdu šia iniciatyva galės pasinaudoti ir atokių vietovių ar salų jaunimas.

Europos kultūros paveldas yra įvairiausių pavidalų ir formų. Pavyzdžiui, galima apsilankyti Europos kultūros sostinėje (ar žinai, kurie du miestai yra 2018 m. Europos kultūros sostinės?) arba nuvykti į vieną iš daugelio festivalių arba meninių renginių. O gal mieliau pasivaikščiotum po muziejus arba leistumeisi į išvyką nacionaliniame parke? Galima tiek daug sužinoti!

Kodėl nepasinaudojus šia proga pasidžiaugti judėjimo laisve, pamatyti, kokia įvairi yra Europa, kokia turtinga jos kultūra, susirasti naujų draugų ir geriau pažinti save?

 

Kas gali teikti paraiškas?

Paraišką gali teikti, jeigu atitinki šiuos kriterijus:

  • 2018 m. gruodžio 31 d. esi 18-metis, t. y., gimei 2000 m. sausio 1 d. – 2000 m. gruodžio 31 d. laikotarpiu,
  • sprendimo skirti kelionės bilietą priėmimo metu (numatoma, kad tai įvyks iki 2019 m. sausio vidurio) turi vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių pilietybę,
  • internetinėje paraiškos formoje nurodai savo asmens tapatybės kortelės arba paso numerį,

Jei būsi atrinktas (-a), galėsi keliauti tik tuo atveju, jeigu:

  • pradėsi kelionę šalyje, kuri sprendimo skirti kelionės bilietą priėmimo metu bus Europos Sąjungos valstybė narė,
  • tavo kelionės trukmė bus nuo 1 dienos iki vieno mėnesio,
  • planuoji savo kelionės datas tarp 2019 m. balandžio 15 d. (pirma galima išvykimo diena) ir 2019 m. spalio 31 d. (paskutinė galima grįžimo diena),
  • ketini aplankyti bent vieną užsienio šalį, kuri sprendimo skirti kelionės bilietą priėmimo metu bus Europos Sąjungos valstybė narė,
  • sutiktum tapti iniciatyvos „DiscoverEU“ ambasadoriumi.

Pastaba. Jeigu jau keliavai po pirmojo 2018 m. paraiškų teikimo etapo, tau nebegalima dar kartą teikti paraiškos per šį etapą.

Specialių poreikių turintys jaunuoliai mielai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „DiscoverEU“. Jie gaus pagalbinės informacijos ir patarimų, taip pat gali būti padengtos specialios pagalbos (lydinčio asmens, šuns vedlio neregiams ir pan.) išlaidos.

 

Kada ir kaip teikti paraišką?

Paraiškos bus priimamos nuo lapkričio 29 d. (ketvirtadienio) 12.00 (Vidurio Europos laiku) iki gruodžio 11 d. (antradienio) 12.00 (Vidurio Europos laiku).

Reikės pateikti savo asmens duomenis ir daugiau informacijos apie tai, kaip rengsiesi kelionei. Reikės atsakyti į 5 klausimus su keliais atsakymų variantais, susijusius su Europos kultūra ir įvairove bei jaunimui skirtomis ES iniciatyvomis. Galiausiai reikės atsakyti į papildomą klausimą, kuris padės Europos Komisijai vertinti kandidatus, jeigu bus gauta labai daug paraiškų. Norint pradėti pildyti paraišką, reikės spustelėti mygtuką „Teikti paraišką“, kuris, prasidėjus paraiškų priėmimo laikotarpiui, pasirodys viršutiniame dešiniajame šio puslapio kampe.

 

Ar galiu vykti į kelionę kartu su draugais?

Pildant paraišką galima pakviesti į grupę dar 4 narius (grupėje gali būti ne daugiau 5 žmonių). Reikės užpildyti paraiškos formą, atsakyti į viktorinos klausimus ir papildomą klausimą. Tuomet, teikiant paraišką, ekrane bus parodytas kodas, kurį reikės pranešti kitiems grupės nariams. Naudodamiesi šiuo kodu jie galės užsiregistruoti Europos jaunimo portale ir įrašyti savo asmens duomenis. Visi grupės nariai turi būti 18 metų amžiaus.

Dėmesio! Gali atsitikti taip, kad tu gausi kelionės bilietą, bet tavo grupės nariai – ne. Taip gali įvykti, jeigu jie iki paraiškų teikimo etapo pabaigos neužpildytų savo paraiškų, naudodamiesi Europos jaunimo portalu.

Primename, kad galima planuoti susitikimus ir derinti kelionės planus su kitais „DiscoverEU“ dalyviais. Tai galima ir patogu daryti „DiscoverEU“ „Facebook“ grupėje.

 

Lankstus kelionės variantas ir fiksuotas kelionės variantas – kuo jie skiriasi?

Jeigu įveiksi atranką, reikės užpildyti internetinę užsakymo formą. Bus galima rinktis lankstų ir fiksuotą kelionės variantus. Kuo jie skiriasi?

Lankstus kelionės variantas

Fiksuotas kelionės variantas

Kelionės datos išlieka lanksčios, tačiau kelionės biliete bus nurodyta pradžios data. Nuo šios pradžios datos kelionės bilietas galios vieną mėnesį.

Reikės pasirinkti fiksuotas kelionės datas ir fiksuotas paskirties vietas, kurių nebebus galima keisti, pateikus užsakymo formą.

Bus galima keliauti vieno mėnesio laikotarpiu ir fiziškai praleisti kelionėje tam tikrą dienų skaičių (t. y., tam tikrą dienų skaičių galima važiuoti traukiniu). Lankstus kelionės variantas suteikia galimybę aplankyti daugelį ES šalių.

Bus galima aplankyti iki 2 šalių, kurios sprendimo skirti kelionės bilietą priėmimo metu bus Europos Sąjungos valstybės narės  (kelionės pradžios šalis ir šalys, per kurias tik pravažiuojama tranzitu, neskaičiuojamos).

Galima važiuoti kelias dienas iš eilės arba paskirstyti važiavimo dienas visu kelionės laikotarpiu. Primename, kad kai kurių maršrutų traukiniuose gali reikėti rezervuoti vietas. Taip gali būti greitaisiais ir naktiniais maršrutais vykstančiuose traukiniuose.

Europos Komisija nedengia jokių papildomų mokesčių už vietų rezervaciją traukiniuose.

Nustatytas 260 EUR kelionės bilietų kainos limitas, kurio negalima viršyti. Įsitikink, kad kelionė prašomu maršrutu nekainuos brangiau nei ši riba.

 

Ko mes tikimės iš tavęs?

Tapk iniciatyvos „DiscoverEU“ ambasadoriumi ir pasidalyk savo kelionės įspūdžiais, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose („Instagram“, „Facebook“, „Twitter“), naudodama(-s) saitažodį #DiscoverEU. Taip pat gali parengti pranešimą savo mokykloje arba vietos bendruomenėje. Be to, gali dalyvauti ir iniciatyvos #DiscoverEU nuotraukų ir filmukų konkurse (#Competition) ir laimėti puikių prizų. Peržiūrėk ankstesnio etapo nuotraukas ir filmukus ir pasisemk įkvėpimo. Nesvarbu, ar pavyks laimėti kelionės bilietą, ar ne, nepamiršk prisijungti prie „DiscoverEU“ „Facebook“ grupės!

 

Europa tavęs laukia. Ženk pirmą žingsnį.

 

Įkvepiantis Vincento-Immanuelio Herro pranešimas „TedX“ forume

#FreeInterrail - A Vision of a Europe for All | Vincent-Immanuel Herr | TEDxOTHRegensburg

Video Description: 

Pirmo paraiškų teikimo etapo faktai

Norite sužinoti daugiau apie pirmą paraiškų teikimo etapą? „DiscoverEU“ informacijos suvestinėje skaitykite plačiau apie iniciatyvą ir kai kurių su „DiscoverEU“ bilietu keliavusių jaunuolių įspūdžius:

Reikia daugiau informacijos?

Jei turi klausimą apie „DiscoverEU“, susipažink su atsakymais Dažnai užduodamų klausimų (DUK) puslapyje. Jei jame reikiamos informacijos nerastum, su mumis galima susisiekti tiesiogiai spustelėjus „Klausk mūsų!“. Į visas užklausas stengiamės atsakyti per penkias darbo dienas.
Teiraukitės mūsų!