Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Algatus „DiscoverEU“


Algatus „DiscoverEU“


Viimased uudised

Kas oled üks 2019. aasta novembris DiscoverEU reisipileti võitnutest? Kui Sinu reis on COVID-19 tõttu ootele pandud, siis tea, et otsime võimalusi Sinu reisi toimumiseks siis, kui reisimine muutub taas võimalikuks. Hoia reisipilet alles. Soovime, et avastaksid ELi!

Mõtled järgmisele kandideerimisvoorule? Niipea kui tingimused kogu Euroopas seda võimaldavad, teeme kõik endast oleneva, et DiscoverEU saaks jälle pakkuda võimalusi reisipileti võitmiseks! Jälgi vahepeal meie sotsiaalmeediakanaleid – hoiame Sind toimuvaga kursis!

- - -

Oled 18-aastane Euroopa Liidu kodanik? Siis ole valmis Euroopat avastama!

 

Mis on DiscoverEU?

DiscoverEU on Euroopa Liidu algatus, mis annab Sulle võimaluse avastada Euroopat õpikogemuste omandamise kaudu. Peamiselt rongiga reisides (mõned erandid on kehtestatud nende noorte suhtes, kes elavad saartel või kaugetes piirkondades) saad avastada Euroopa imelisi maastikke ja vahelduvaid linnavaateid. Noored saavad kandideerida kahes voorus, mis leiavad aset igal aastal. Edukatele kandidaatidele antakse reisipilet.

DiscoverEU pakub Sulle kui 18-aastasele Euroopa Liidu kodanikust noorele reisimisvõimalust, mis annab Sulle liikumisvabaduse kogemuse Euroopa Liidus, võimaldab reisides avastada Euroopa mitmekesisust, õppida tundma Euroopa kultuuripärandit ja ajalugu ning luua kontakte inimestega kõikjalt Euroopast. Lisaks sellele võimaldab DiscoverEU Sul arendada eluks vajalikke oskusi, nagu sõltumatus, usaldus ja avatus teistele kultuuridele.
 

Millal toimub järgmine kandideerimisvoor?

Alates esimesest kandideerimisvoorust 2018. aasta juunis on reisipileti saanud umbes 70 000 noort. Järgmine voor toimub ajavahemikus 12. märts 2020 (neljapäev) kl 12.00 (Kesk-Euroopa aja järgi) kuni 26. märts 2020 (neljapäev) kl 12.00 (Kesk-Euroopa aja järgi). Kandideerimisvooru alguspäeval kuvatakse sellel leheküljel nupp „Kandideeri nüüd“! 

Saad kandideerida, kui oled:

  • sündinud ajavahemikus 1. juuli 2001 (k.a) kuni 30. juuni 2002 (k.a);
  • reisipileti saajana väljavalimise ajal ühe Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik;
  • märkinud veebipõhises kandideerimisvormis korrektse isikutunnistuse või passi numbri.

Seejärel pead osalema viktoriinis (välja arvatud juhul, kui kandideerid rühma liikmena).

Kui osutud väljavalituks, saad reisipiletiga reisida ajavahemikus 1. juuli 2020 kuni 28. veebruar 2021 minimaalselt ühe ja maksimaalselt 30 päeva.

Juhul kui Sul on puue või mõni terviseprobleem, mis raskendab reisimist, saad Sa algatuses DiscoverEU osalemiseks abi ja toetust. Lisateabe saamiseks vaata meie rubriigi korduma kippuvad küsimused punkti C.18.


Kas saan reisida koos oma sõpradega?

Jah! Valik on Sinu. Võid reisida üksi või lisada oma rühma kuni neli sõpra, tingimusel et nad vastavad eespool nimetatud tingimustele. Nad kasutavad oma kandideerimisvormi esitamiseks Sinu kandideerimiskoodi. Lisateabe saamiseks vaata meie rubriigi korduma kippuvad küsimused punkte B.5–B.11.

Samuti saad korraldada kohtumisi ja kombineerida oma reisiplaane teiste DiscoverEU reisijatega! Seda saad teha DiscoverEU Facebooki rühma vahendusel. Ühine rühmaga kohe, et vestelda teiste osalejatega.

 
 „Kogu maailm on Sinu ees valla. Paki oma seljakott, võta kaasa oma parim sõber ja asu teele“.

 

Jaga oma kogemusi

Kutsume Sind kui DiscoverEU saadikut üles jagama oma reisimuljeid ja -kogemusi sotsiaalmeediakanalite (Instagram, Facebook ja/või Twitter) vahendusel, kasutades teemaviidet #DiscoverEU. Võid otsustada teha vastavasisulise ettekande kas oma koolis või mõne kohaliku ürituse raames. Lisaks võiksid osaleda foto-/videokonkursil #DiscoverEU photo/video #Competition ja võita suurepäraseid auhindu.

 

Tahan saada rohkem teavet!

Tunned huvi eelmiste kandideerimisvoorude vastu? Tutvu DiscoverEU teabelehega, et saada rohkem teavet algatuse kohta ja lugeda, millised on algatuses DiscoverEU osalenud noorte kogemused.

 

 

 

 

Euroopa ootab Sind! See on Sinu võimalus!

 

Inspireeriv TedX video (Vincent-Immanuel Herr)

Vajad lisateavet?

Kui sul on küsimusi DiscoverEU kohta, vaata palun vastuseid korduma kippuvate küsimuste (KKK) lehel. Kui sa ei leia sellelt lehelt otsitavat teavet, võtta meiega otse ühendust, klõpsates nupul „Küsi meilt!“. Püüame vastata kõigile päringutele viie tööpäeva jooksul.
Küsi meilt!