Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

DiscoverEU


DiscoverEU
Täname, et näitasid üles huvi algatuse DiscoverEU vastu! Kahjuks on nüüd 2018. aasta juuni kandideerimisvoor suletud. Kuid ära muretse, järgmine DiscoverEU kandideerimisvoor avatakse 2018. aasta sügisel. Sul on taas võimalus võita reisikaart (üksikasjad avaldatakse hiljem).

 

Mis on DiscoverEU?

Oled 18-aastane? Oled valmis seikluseks? Kui jah, siis valmistu Euroopat avastama, ühinedes Euroopa Liidu algatusega DiscoverEU, mis annab noortele võimaluse Euroopas ringi reisida.

Esimene kandideerimisvoor (juuni 2018) on nüüd suletud ja noorte huvi algatuse vastu oli ülisuur. DiscoverEU reisikaarti soovisid endale saada 100 480 noort! Reisikaardi said 15 000 noort, kes vastasid õigesti viktoriiniküsimustele ja kõige täpsemalt viigiküsimusele.

Sügisel toimub teine kandideerimisvoor, mis annab järgmistele noortele võimaluse saada reisikaardi omanikeks.

Miks mitte kinni haarata võimalusest kogeda liikumisvabadust, mõista paremini Euroopa mitmekesisust, nautida selle kultuurilist mitmekesisust, leida uusi sõpru ja ka ennast avastada?

Euroopa kultuuripärand on väga rikas ja mitmekesine. DiscoverEU annab suurepärase võimaluse avastada seda, mida Euroopal pakkuda on. Külasta näiteks Euroopa kultuuripealinna (kas tead, milline linn on saanud sel aastal selle au osaliseks?) Osale mõnel festivalil või kunstiüritusel, mida korraldatakse Euroopa kultuuripärandi aasta (2018) raames. Või eelistad jalutada muuseumides või külastada mõnd loodusparki? Meie kultuuripärandiga tutvumise kaudu saad avastada nii Euroopa ühtsuse kui ka selle mitmekesisuse ning alustada kultuuridevahelist vestlust selle kohta, mis meid ühendab. Nii palju on avastada!

Reis toimub suures osas rongiga, mis võimaldab sul nautida Euroopa lummavaid vahelduvaid linnavaateid ja maalilisi maastikke.

Selleks et tagada juurdepääs noortele üle kogu Euroopa, saad reisikaarti kasutada ka näiteks bussides ja praamidel. Erandjuhtudel (ja ainult juhul, kui teised transpordivahendid ei ole kättesaadavad), on lubatud reisida ka lennukiga. See annab ka neile noortele, kes elavad kaugetes piirkondades või saartel, võimaluse sellest algatusest osa võtta.

 

Esimene kandideerimisvoor

Kandideerida sai 12. juunist kl 12.00 (Kesk-Euroopa suveaja järgi) kuni 26. juunini 2018 (Kesk-Euroopa suveaja järgi). Noored said kandideerida vaid juhul, kui nad:

  • olid 18-aastased 1. juuli 2018. aasta seisuga (sündinud ajavahemikus 2. juuli 1999 kuni 1. juuli 2000 (k.a));
  • olid ühe Euroopa Liidu liikmesriigi kodanikud;
  • märkisid oma isikutunnistuse või passi numbri veebipõhises kandideerimisvormis;
  • alustasid oma reisi ühest ELi 28st liikmesriigist;
  • kavatsesid reisi alustada ajavahemikus 9. juuli – 30. september 2018;
  • kavatsesid reisida 1–30 päeva (k.a);
  • plaanisid reisida vähemalt ühte ning kuni nelja välisriiki ELi piires;
  • soovisid saada DiscoverEU saadikuks.

DiscoverEU esimese vooru raames reisikaardid saanud noored said kandideerida nii üksi kui ka kuni viiest liikmest koosneva rühmana. 

Pärast 27. juunil toimunud hindamiskomisjoni kohtumist kuulutati vastavalt konkursi kriteeriumidele 28. juunil välja 15 000 võitjat. Neil õnnelikel noortel on nüüd võimalus sel suvel Euroopat avastada. 

Soovid rohkem teavet esimese kandideerimisvooru kohta? Tutvu DiscoverEU teabelehega, et lugeda rohkem algatuse ja mõnede DiscoverEU reisijate kogemuste kohta.

 

Järgmine kandideerimisvoor avatakse sügisel

Teine kandideerimisvoor avatakse 2018. aasta sügisel. Kui sa ei saanud reisikaarti esimese kandideerimisvooru raames, on sul nüüd uus võimalus võita endale reisikaart järgmises voorus.

Lisateavet jagatakse peagi Euroopa Noorteportaali ja sotsiaalmeedia vahendusel.

 

Euroopa ootab sind! See on sinu võimalus!

 

Inspireeriv TedX video (Vincent-Immanuel Herr)

#FreeInterrail - A Vision of a Europe for All | Vincent-Immanuel Herr | TEDxOTHRegensburg

Video Description: 

 

Sooviksime sinult tagasisidet!

Kui sinust saab DiscoverEU saadik, sooviksime, et jagaksid meiega oma reisimuljeid ja -kogemusi näiteks sotsiaalmeediakanalite (Instagram, Facebook või Twitter) vahendusel või tehes vastavasisulise ettekande kas oma koolis või mõne muu kohaliku ürituse raames Ning olenemata sellest, kas sa osutud reisikaardi võitjaks või mitte, ühine kindlasti algatuse DiscoverEU Facebooki rühmaga!

 

Vajad lisateavet?

Kui sul on küsimusi DiscoverEU kohta, vaata palun vastuseid korduma kippuvate küsimuste (KKK) lehel. Kui sa ei leia sellelt lehelt otsitavat teavet, võtta meiega otse ühendust, klõpsates nupul „Küsi meilt!“. Püüame vastata kõigile päringutele viie tööpäeva jooksul.
Küsi meilt!