Algatus „DiscoverEU“


Algatus „DiscoverEU“


Oled 18-aastane ja Euroopa Liidu kodanik? Siis ole valmis Euroopat avastama! DiscoverEU on au osaleda Euroopa raudteeaastal 2021.

Mis on DiscoverEU?

DiscoverEU on Euroopa Liidu algatus, mis annab sulle võimaluse avastada Euroopat õpikogemuste omandamise kaudu. Peamiselt rongiga reisides (mõned erandid on kehtestatud nende noorte suhtes, kes elavad saartel või kaugetes piirkondades) saad avastada Euroopa imelisi maastikke ja vahelduvaid linnavaateid. Kandideerida saab kahes voorus, mis leiavad aset igal aastal. Edukad kandidaadid saavad reisipassid.

DiscoverEU pakub sulle kui 18-aastasele Euroopa Liidu kodanikust noorele reisimisvõimalust, mis annab Sulle liikumisvabaduse kogemuse Euroopa Liidus, võimaldab avastada Euroopa mitmekesisust, õppida tundma Euroopa kultuuripärandit ja ajalugu ning luua kontakte inimestega kõikjalt Euroopast. Lisaks sellele võimaldab DiscoverEU arendada eluks vajalikke oskusi, nagu sõltumatus, usaldus ja avatus teistele kultuuridele.  

Selles voorus saavad erandkorras kandideerida ka need noored, kellel oli selleks õigus 2020. kahe vooru raames. Need voorud jäeti aga COVID-19 pandeemia tõttu ära.

/!\ Selles voorus on veel teinegi erand: Ühendkuningriigi kodanikud saavad selles DiscoverEU voorus endiselt osaleda. Täpsemalt saad lugeda rubriigi korduma kippuvad küsimused punktist A.12.

Millal toimub järgmine kandideerimisvoor?

Alates esimesest kandideerimisvoorust 2018. aasta juunis on reisipassi saanud ligikaudu 70 000 noort. Järgmine voor algab teisipäeval 12. oktoobril 2021 kell 12.00 (Kesk-Euroopa aja järgi) ning kestab kuni 26. oktoobri 2021 kella 12.00-ni (Kesk-Euroopa aja järgi). Kandideerimisvooru alguspäeval kuvatakse sellel leheküljel nupp „Kandideeri nüüd“! 

Saad kandideerida, kui oled:

  • sündinud ajavahemikus 1. juuli 2001 (k.a) kuni 31. detsember 2003 (k.a);
  • reisipassi saajana väljavalimise ajal ühe Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik;
  • märkinud veebipõhises kandideerimisvormis korrektse isikutunnistuse või passi numbri.

Seejärel pead osalema viktoriinis (välja arvatud juhul, kui kandideerid rühma liikmena).

Kui osutud väljavalituks, saad reisipassiga reisida ajavahemikus 1. märtsist 2022 kuni 28. veebruarini 2023 minimaalselt ühe ja maksimaalselt 30 päeva

Juhul kui Sul on puue või mõni terviseprobleem, mis raskendab reisimist, saad sa algatuses DiscoverEU osalemiseks abi ja toetust. Lisateabe saamiseks vaata meie rubriigi korduma kippuvad küsimused punkti C.13.

Kas saan reisida koos oma sõpradega?

Jah! Valik on Sinu. Võid reisida üksi või lisada oma rühma kuni neli sõpra, tingimusel et nad vastavad eespool nimetatud tingimustele. Nad kasutavad oma kandideerimisvormi esitamiseks sinu kandideerimiskoodi. Lisateabe saamiseks vaata meie rubriigi korduma kippuvad küsimused punkte B.5–B.11.

Samuti saad korraldada kohtumisi ja kombineerida oma reisiplaane teiste DiscoverEU reisijatega! Seda saab teha DiscoverEU Facebooki rühma vahendusel. Ühine rühmaga kohe, et vestelda teiste osalejatega.

 

 „Maailm on sinu ees valla. Paki oma seljakott, võta kaasa oma parim sõber ja asu teele.“

 

Jaga oma kogemusi 

Kutsume Sind kui DiscoverEU saadikut üles jagama oma reisimuljeid ja -kogemusi sotsiaalmeediakanalite (Instagram, Facebook ja/või Twitter) vahendusel, kasutades teemaviidet #DiscoverEU. Võid otsustada teha vastavasisulise ettekande kas oma koolis või mõne kohaliku ürituse raames. Lisaks võiksid osaleda foto-/videokonkursil #DiscoverEU photo/video #Competition ja võita suurepäraseid auhindu. 

Tahan saada rohkem teavet!

Tunned huvi eelmiste kandideerimisvoorude vastu? Tutvu DiscoverEU teabelehega, et saada rohkem teavet algatuse kohta ja lugeda, millised on algatuses DiscoverEU osalenud noorte kogemused.

 

Euroopa ootab Sind! See on Sinu võimalus!
 

 

Inspireeriv TedX video (Vincent-Immanuel Herr)