Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

DiscoverEU


DiscoverEU
Je vám 18 let a jste občanem Evropské unie? Tak pojeďte s námi objevovat krásy Evropy!

 

Co je DiscoverEU?

Jedná se o iniciativu Evropské unie, díky níž můžete cestovat po Evropě a poznávat její obyvatele, historii a kulturu. Cestovat budete hlavně po železnici (kromě určitých výjimek umožňujících účast těch, kteří žijí na ostrovech nebo v odlehlých oblastech). Budete mít možnost obdivovat nejrůznější typy krajiny, které náš světadíl ukrývá, a naše nádherná města. Každý rok lze podávat přihlášky v rámci dvou kol soutěže. Výherci obdrží jízdenku.

Je-li vám právě 18 let a jste občanem Evropské unie, soutěž DiscoverEU vám umožní jedinečný cestovatelský zážitek. Jako evropští občané budete moci cestovat bez hraničních kontrol, poznávat rozmanitost Evropy, dozvíte se více o našem kulturním dědictví a historii a setkat se s obyvateli různých zemí. Tato zkušenost vám navíc pomůže rozvíjet vaše dovednosti, jako je nezávislost, sebedůvěra a otevřenost vůči jiným kulturám, což se vám bude v budoucnu hodit.  
 

Kdy proběhne další kolo?

Od začátku soutěže v červnu 2018 již získalo jízdenku téměř 50 000 mladých lidí. Příští kolo podávání přihlášek bude probíhat od čtvrtka 7. listopadu 2019 (12.00 SEČ) do čtvrtka 28. listopadu 2019 (12.00 SEČ). V den zahájení se na této stránce objeví tlačítko „Přihlásit se“. 

Podmínky účasti v soutěži:

  • Vaše datum narození musí spadat do období 1. ledna 2001 (včetně) do 31. prosince 2001 (včetně).
  • V den, kdy se o udělení časových jízdenek rozhoduje, máte státní příslušnost jednoho z členských států Evropské unie.
  • Musíte vyplnit číslo svého občanského průkazu nebo pasu do elektronické přihlášky.

Poté musíte vyplnit kvíz (pokud jste však nepodali přihlášku jako člen skupiny).

Pokud vyhrajete, budete moci cestovat po dobu 1 až 30 dnů v období od 1. dubna 2020 do 31. října 2020

Soutěže se můžete zúčastnit i přesto, že máte zdravotní postižení nebo jiné zdravotní omezení. Poskytneme vám pomoc a asistenci. Více informací najdete v části Časté otázky – otázka C.19.
 

Mohu cestovat s přáteli?

Samozřejmě, to záleží jen na vás. Můžete cestovat samostatně nebo až se čtyřmi přáteli ve skupině, a to za předpokladu, že všichni splňují výše uvedené podmínky způsobilosti. Členové vaší skupiny k podání přihlášky použijí kód vaší přihlášky. Více informací najdete v části Časté otázky – otázky B.5 až B.11.

Cestu si můžete naplánovat i s ostatními výherci soutěže DiscoverEU. K tomu vám pomůže facebookovská skupina soutěže DiscoverEU. Již teď se můžete zapojit do chatu s ostatními účastníky.

 
 „Celý svět na tebe čeká. Sbal si batoh a vyraz s kamarády na cestu.“

 

Podělte se o své zážitky 

Jelikož se stanete ambasadory soutěže DiscoverEU, byli bychom rádi, kdybyste své zážitky získané během cesty popsali na sociálních médiích: Instagramu, Facebooku nebo Twitteru (#DiscoverEU). Po návratu z cest můžete na vaší škole nebo v místě bydliště uspořádat prezentaci. Můžete se také zúčastnit soutěže o nejlepší fotografii/video z cest: #DiscoverEU photo/video #Competition. Ceny jsou lákavé. 

 

Chci se dozvědět více!

Zajímá vás, jak probíhala dřívější kola? Podívejte se na infopřehled DiscoverEU, který obsahuje další informace o této iniciativě a o zkušenostech některých mladých lidí, kteří díky naší soutěži cestovali po Evropě.

 

Máte Evropu na dosah. Nepropásněte skvělou příležitost.

 

Inspirativní video TEDx (autor Vincent-Immanuel Herr)

#FreeInterrail - A Vision of a Europe for All | Vincent-Immanuel Herr | TEDxOTHRegensburg

 

Chcete víc informací?

Máte-li dotaz týkající se soutěže DiscoverEU, podívejte se nejdříve do části „Časté otázky“. Pokud zdě odpověď na svou otázku nenajdete, obraťte se přímo na naše pracovníky kliknutím na tlačítko „Zaslat dotaz“. Vynasnažíme se váš dotaz zodpovědět do pěti pracovních dní.
Zaslat dotaz