Soutěž DiscoverEU


Soutěž DiscoverEU


Další aktualizace

Jste jedním z výherců jízdenky v soutěži DiscoverEU, která se konala v listopadu 2019? Pokud jste svou cestu v důsledku COVID-19 odložili, nebojte se – termín uskutečnění cesty jsme prodloužili do 31. srpna 2021. Vyčkejte, až vás náš tým kontaktuje a sdělí vám další postup. Ještě budete mít příležitost objevovat krásy Evropy!
Další informace najdete zde.

Jste zvědaví, kdy se uskuteční příští kolo soutěže? Pokud to podmínky v celé Evropě umožní, učiníme vše, co je v našich silách, aby soutěž DiscoverEU mohla na jaře 2021 pokračovat a umožnila vám vyhrát jízdenku! Mezitím nás i nadále sledujte na sociálních médiích, budeme vás průběžně informovat. 

- - -

Je vám 18 let a jste občanem Evropské unie? Tak pojeďte s námi objevovat krásy Evropy!

 

Co je DiscoverEU?

Jedná se o iniciativu Evropské unie, díky níž můžete cestovat po Evropě a poznávat její obyvatele, historii a kulturu. Cestovat budete hlavně po železnici (kromě určitých výjimek umožňujících účast těch, kteří žijí na ostrovech nebo v odlehlých oblastech). Budete mít možnost obdivovat nejrůznější typy krajiny, které náš světadíl ukrývá, a naše nádherná města. Každý rok lze podat přihlášku v rámci dvou kol soutěže. Výherci obdrží jízdenku.

Je-li vám právě 18 let a jste občanem Evropské unie, soutěž DiscoverEU vám umožní jedinečný cestovatelský zážitek. Jako občané EU budete moci cestovat bez hraničních kontrol, poznávat rozmanitost Evropy, dozvíte se více o našem kulturním dědictví a historii a setkat se s obyvateli různých zemí. Tato zkušenost vám navíc pomůže rozvíjet dovednosti, jako je nezávislost, sebedůvěra a otevřenost vůči jiným kulturám, což se vám bude v budoucnu hodit.

Zajímá vás, jak probíhala předchozí kola? Prohlédněte si infopřehled DiscoverEU, který obsahuje další informace o této iniciativě a o zkušenostech některých mladých lidí, kteří již díky naší soutěži po Evropě cestovali.

 

Inspirativní video TEDx (autor Vincent-Immanuel Herr)