Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

DUK


A. TAISYKLĖS

A.1 - Kas gali dalyvauti?

Iniciatyvoje „DiscoverEU“ gali dalyvauti tik ES valstybės narės pilietybę turintys jaunuoliai, kurie 2018 m. gruodžio 31 d. bus ne jaunesni ir ne vyresni nei 18 metų. Tai reiškia, kad šioje iniciatyvoje gali dalyvauti visi gimusieji 2000 m. sausio 1 d. – 2000 m. gruodžio 31 d. laikotarpiu. Paraiškos turi būti teikiamos naudojantis Europos jaunimo portalu per paraiškų priėmimo laikotarpį, kuris prasidės 2018 m. lapkričio 29 d. (ketvirtadienį) 12.00 Vidurio Europos laiku ir baigsis 2018 m. gruodžio 11 d. (antradienį) 12.00 Vidurio Europos laiku.

A.2 - Ar galiu dalyvauti, jeigu jau keliavau su „DiscoverEU“ kelionės bilietu po pirmo paraiškų teikimo etapo 2018 m. birželio mėn.?

Jaunuoliai, kurie jau keliavo, pasinaudoję iniciatyvos „DiscoverEU“ kelionės bilietu po pirmo paraiškų teikimo etapo 2018 m. birželį, nebegali dar kartą teikti kitos paraiškos. Jeigu jie tai padarys, tai bus nustatyta paraiškų teikimo etapu. Jeigu kuriuo nors iniciatyvos įgyvendinimo etapu Europos Komisijos paskirtas tarpininkas kelionių užsakymams tvarkyti arba pati Europos Komisija nustatys, kad paraišką pateikė jaunuoliai, kurie jau buvo gavę „DiscoverEU“ kelionės bilietą po pirmo paraiškų teikimo etapo, tokie paraiškos teikėjai bus pašalinti iš atrankos.

Tačiau paraišką pateikę, bet per ankstesnį paraiškų teikimo etapą birželio mėn. neatrinkti jaunuoliai, kurie 2018 m. gruodžio 31 d. vis dar nebus vyresni nei 18 m., gali dalyvauti šiame etape.

A.3 - Kodėl ši iniciatyva skirta tik 18 metų amžiaus asmenims?

Europos Parlamentas, rengdamas šią iniciatyvą, nusprendė ją skirti aštuonioliktojo gimtadienio sulaukusiems jaunuoliams, nes šis amžius – tai žingsnis į pilnametystę ir ES pilietybę.

A.4 - Neturiu e. pašto adreso. Ar galiu teikti paraišką dalyvauti iniciatyvoje „DiscoverEU“?

Jei norite teikti paraišką, jums reikia turėti galiojantį e. pašto adresą. Yra daug nemokamų e. pašto tarnybų, kurių paslaugomis galite pasinaudoti!

A.5 - Ar kartu su manimi gali vykti kas nors iš artimųjų arba draugų, vyresnių nei 18 metų?

Taip, jeigu kelionės bilietą ir jos išlaidas jie padengs patys, tačiau jiems nereikėtų skubėti užsisakyti bilietų ar nakvynės, kol jums dar neatsiųstas „DiscoverEU“ kelionės bilietas.

A.6 - Ar bus teikiama pirmenybė konkrečioms transporto bendrovėms?

Ne. Tarpininkas, kuris užsakys bilietus, galės rinktis bet kokių rūšių viešąjį transportą ir bet kuriuos vežėjus (išskyrus privačius automobilius ir užsakomuosius autobusus).

A.7 - Tuo metu, kai teikiu paraišką, laukiu, kol gausiu naują pasą arba kitą asmens tapatybės dokumentą. Kaip man elgtis?

Teikiant paraišką galima nurodyti turimo paso arba kito asmens tapatybės dokumento duomenis, net jei to dokumento galiojimas baigėsi, tačiau jeigu pateksite tarp atrinktų paraiškos teikėjų, kelionėje jums reikės galiojančio kelionės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės).

Jeigu pateksite tarp atrinktų paraiškos teikėjų, rekomenduojame savo užsakymą patvirtinti tik sulaukus savo naujojo asmens tapatybės dokumento. Jeigu jūsų paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimas baigiasi jau įvykdžius užsakymą, į kelionę pasiimkite tiek baigusį galioti, tiek naują pasą ar asmens tapatybės kortelę.

A.8 - Ar patekus tarp atrinktų paraiškos teikėjų bus tikrinama tapatybė?

Jeigu jus atrinks, jūsų bus paprašyta nufotografuoti galiojantį asmens tapatybės dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę), naudojant kokio nors jūsų įrenginio kamerą arba interneto kamerą.

A.9 - Ko tikimasi iš manęs, iniciatyvos „DiscoverEU“ dalyvio?

Europos Komisija iš keliaujančių jaunuolių norėtų sulaukti atsiliepimų ir ragina juos dalytis savo įspūdžiais bei papasakoti apie patirtus nuotykius. Dėl to visi atrinkti dalyviai taps „DiscoverEU“ ambasadoriais. Jie bus raginami dalytis kelionėje įgyta patirtimi, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose „Instagram“, „Facebook“ ir „Twitter“, arba perskaityti pranešimą savo mokykloje ar vietos bendruomenėje.  Sukurta „Facebook“ grupė, prie kurios atrinkti paraiškos teikėjai kviečiami prisijungti.

A.10 - Bandžiau patvirtinti savo e. pašto adresą, bet taip ir negavau e. laiško su nuoroda procedūrai pradėti. Ką man daryti?

 • Patikrinkite savo e. pašto dėžutės brukalų ar kitus aplankus.
 • Patikrinkite, ar ji neperpildyta.
 • Šiek tiek lukterėkite. Paprastai e. laiškas atsiunčiamas ne vėliau kaip per 10 min., bet gali pasitaikyti išskirtinių ar laikinų sutrikimų, dėl kurių e. laiškas gali būti atsiųstas vėliau, todėl prašome šiek tiek kantrybės!
 • Jeigu per valandą e. laiško negautumėte, galite kreiptis į mūsų pagalbos tarnybą.

B. ATRANKOS PROCEDŪRA

B.1 - Kokia yra paraiškos teikimo procedūra?

Norint dalyvauti šioje iniciatyvoje, prasidėjus paraiškų priėmimo laikotarpiui reikia pateikti paraišką „DiscoverEU“ kelionės bilietui gauti interneto puslapyje https://europa.eu/youth/discovereu. Paraiškas bus galima teikti nuo  2018 m. lapkričio 29 d. (ketvirtadienio) 12.00 Vidurio Europos laiku iki 2018 m. gruodžio 11 d. (antradienio) 12.00 Vidurio Europos laiku.

Jeigu  keliaujate grupe ir jeigu jūs – grupės vadovas, pirmiausia paraišką pateikti turėtumėte jūs, o po to pranešti visiems savo grupės nariams paraiškos kodą. Naudodamiesi šiuo kodu grupės nariai galės internetu prisijungti prie grupės. Kad galėtų būti atrinkti, visi grupės nariai turi pateikti savo duomenis ir atitikti dalyvavimo iniciatyvoje „DiscoverEU“ kriterijus. Primename, kad galima teikti tik vieną paraišką. Jeigu pateiksite dvi ar daugiau paraiškų, per atranką bus nagrinėjama tik pirmoji Europos jaunimo portale užregistruota paraiška. Visos kitos jūsų paraiškos (individualios arba grupinės) bus blokuotos.

B.2 - Kaip atrenkami paraiškos teikėjai?

Paraiškos teikėjų atranka vyks naudojantis minėta Europos jaunimo portalo registracijos internetu priemone. Paraiškos teikėjai turi atsakyti į 5 klausimus su keliais atsakymų variantais ir į 1 papildomą klausimą. Remdamasi pateiktais atsakymais, Europos Komisija reitinguos paraiškos teikėjus, suskirstytus grupėmis pagal pilietybę. Iš teisingai atsakiusių į viktorinos klausimus ir pateikusių teisingiausią atsakymą į papildomą klausimą paraiškos teikėjų bus atrinkta ne mažiau kaip 12 000 jaunuolių. Specialių poreikių turintys jaunuoliai (pvz., riboto judumo arba turintys regėjimo sutrikimų) galės gauti atitinkamą papildomą pagalbą.

B.4 - Ar galiu keliauti viena(-s) arba kartu su grupe draugų?

Dalyviai gali keliauti vieni arba ne daugiau kaip 5 žmonių grupėmis. Tai galima nurodyti paraiškos formoje. Jeigu ketinama vykti grupe, turi būti paskirtas grupės vadovas. Grupės vadovas užpildo paraiškos formą ir atsako į viktorinos klausimus bei papildomą klausimą. Pateikęs paraišką, jis gaus kodą, kurį tada turės pranešti ne daugiau kaip 4 kitiems grupės nariams, kad jie galėtų užsiregistruoti. Iš grupės vadovo sužinoję kodą, kiti grupės nariai gali užsiregistruoti internetu ir įrašyti savo asmens duomenis.

B.5 - Ar bus leista vykti visiems grupės nariams?

Taip, grupinė paraiška vertinama kaip viena, bet reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad atrankoje dalyvaus tik iki paraiškų teikimo laikotarpio pabaigos internetu užsiregistravę (ir dalyvavimo kriterijus atitinkantys) jaunuoliai.

B.6 - Pateikiau grupinę paraišką, kaip grupės vadovas, bet kelionės bilietas skirtas tik man vienam (-ai). Kodėl?

Jeigu gavote kelionės bilietą kaip grupės vadovas, bet jūsų grupės nariai bilietų negavo, vadinasi jie laiku neužpildė savo paraiškų Europos jaunimo portale arba neatitiko dalyvavimo kriterijų. Iniciatyvoje „DiscoverEU“ gali dalyvauti tik laiku ir naudodamiesi grupės vadovo praneštu kodu paraiškas pateikę grupės nariai.

B.7 - Kaip reikėtų elgtis, jeigu nurodžiau, kad noriu keliauti viena(-s), bet paskui nusprendžiau, kad norėčiau pakviesti kartu keliauti draugų?

Visi dalyviai gali tapti grupės vadovais. Kiekvienas paraišką pateikęs dalyvis iki paraiškų teikimo laikotarpio pabaigos gali pakviesti dar 4 draugus, jeigu jie atitinka dalyvavimo iniciatyvoje „DiscoverEU“ kriterijus, net jei paraiškos formoje pirmiau nurodė, kad ketina keliauti vienas. Kad jūsų draugai galėtų būti įtraukti į jūsų paraišką, turite jiems pranešti e. paštu gautą savo paraiškos kodą.

B.8 - Ką daryti, jeigu mane atrinko, bet noriu atsiimti paraišką?

Jums tereikia Europos Komisijos paskirtam tarpininkui, kuris rūpinasi bilietų užsakymu, nusiųsti e. laišką, kuriame reikia nurodyti savo kodą. Tai turi būti padaryta prieš užsakant kelionę, naudojantis užsakymo forma. Jūsų bilietas bus atiduotas į rezervo sąrašą įtrauktam asmeniui. Jeigu jus atrinks, jums bus praneštas tarpininko e. pašto adresas.

B.9 - Jeigu esu įtraukta(-s) į grupę, ar galiu persigalvoti ir keliauti viena(-s)?

Jeigu jus atrinko kaip grupės narį, bet jūsų planai pasikeitė ir dabar norite keliauti atskirai, galima tai padaryti. Jums tereikia užpildyti užsakymo formą kaip individualiam asmeniui, nurodant savo asmeninį kodą. Daugiau nieko nereikia daryti, kitų grupės narių kelionės galimybėms tai įtakos taip pat neturės.

B.10 - Ar kelionės bilietą galima perduoti kitam asmeniui?

Ne. Kiekvienas bilietas bus vardinis ir jo negalima perduoti kitam asmeniui jokiomis aplinkybėmis. Biliete nurodyto vardo ir pavardės keisti negalima.

B.11 - Patekau į rezervo sąrašą. Ką tai reiškia?

Visos neatrinktos paraiškos įtraukiamos į rezervo sąrašą, sugrupavus pagal jų teikėjų pilietybę ir išrikiavus pagal atsakymus į viktorinos klausimus ir papildomą klausimą. Jei kuris nors atrinktas paraiškos teikėjas atsiims savo paraišką arba jeigu skirtų bilietų vertė bus mažesnė nei turimas biudžetas, Europos Komisija gali skirti bilietų į rezervo sąrašą įtrauktiems paraiškos teikėjams, kol bus visiškai išnaudotas turimas biudžetas. Įtraukimas į rezervo sąrašą nesuteikia jokių teisių Europos Komisijos atžvilgiu ir nėra garantija, kad paraiškos teikėjas vėliau bus atrinktas kelionės bilietui gauti.

Su paraiškos teikėjais, patekusiais į rezervo sąrašą, gali būti susisiekta ir pasiūlyta užsiregistruoti užsakymų platformoje. Paraiškos teikėjai, su kuriais bus susisiekta projektui baigiantis, negali reikalauti kompensacijos už keliones, į kurias jie vyko prieš gaudami kvietimą, ir negali prašyti pratęsti kelionės laikotarpio.

C. KELIONĖS

C.1 - Kiek dienų galiu keliauti?

Jūsų kelionė gali trukti nuo 1 dienos iki vieno mėnesio. Kelionė turi įvykti nuo 2019 m. balandžio 15 d. (pirma išvykimo diena) iki 2019 m. spalio 31 d. (paskutinė grįžimo diena).

C.2 - Kiek šalių galiu aplankyti?

Tai priklauso nuo pasirinkto varianto:

 • fiksuotas variantas: galima aplankyti iki 2 šalių,
 • lankstus variantas: lankomų šalių skaičius neribojamas, tačiau ribojamas keliavimo dienų skaičius – pavyzdžiui, užsienyje galite praleisti iki mėnesio, bet per šį mėnesį nuvykti iš vienos vietos į kitą gali būti skirtas tik tam tikras dienų skaičius.

Daugiau informacijos apie šiuos 2 variantus galima rasti atsakymuose į tolesnius klausimus. Jeigu jus atrinks, tarpininkas taip pat galės jums suteikti daugiau informacijos.

C.3 - Koks yra lankstus kelionės bilieto variantas?

Lankstus kelionės bilietas suteikia jums galimybę keliauti 1 mėnesio laikotarpiu, tam tikrą dienų skaičių skiriant fiziškai nuvykti iš vienos vietos į kitą (t. y., per šį mėnesį tam tik tikrą dienų skaičių galima praleisti važiuojant traukiniu).

Turėdami lankstų kelionės bilietą, traukiniu galėsite važiuoti beveik visose Europos Sąjungos valstybėse narėse. Galite savo nuožiūra nustatyti kelionės tempą ir važiuoti Europos geležinkelio bendrovių traukiniais.

Kelionės datos išlieka lanksčios, tačiau primename, lanksčiame kelionės biliete bus nurodyta pradžios data. Nuo šios pradžios datos jūs bilietas galios vieną mėnesį. Galite išvykti vėliau, bet tuomet prarasite kelias savo bilieto galiojimo dienas. Keisti jūsų bilieto pradžios datos negalima.

Jūsų kelionės bilietas naudojamas kaip paprastas bilietas, todėl tiesiog lipkite į traukinį. Turint šį bilietą, galima važiuoti daugelio rūšių greitaisiais traukiniais, pavyzdžiui, TGV ar AVE, taip pat naktiniais traukiniais su miegamosiomis vietomis, bet tuomet jums reikės sumokėti bilieto priemoką už vietos arba gulto rezervaciją juose.

Lankstus kelionės bilietas skirtas užtikrinti geriausias kelionės geležinkeliu sąlygas užsienyje, todėl negalima juo naudotis kelionėms savo šalyje. Lankstus kelionės bilietas tinka keliauti jūsų gyvenamojoje šalyje tik pirmą ir paskutinę jūsų kelionės dieną. Tai reiškia, kad savo „DiscoverEU“ kelionę galite pradėti ir baigti jums artimiausioje geležinkelio stotyje.

C.4 - Koks yra fiksuotas kelionės bilieto variantas?

Jeigu pasirinksite fiksuotą kelionės bilietą, turėsite pasirinkti konkrečias kelionės datas, kurių, pateikus užsakymo formą, keisti nebegalima. Fiksuoti kelionės bilietai bus ekonominės klasės. Pasirinkus šį variantą, galima aplankyti ne daugiau kaip 2 kitas šalis. Įsigijus fiksuoto maršruto bilietą, papildomų vietos rezervacijos išlaidų nėra, bet yra nustatyta biudžeto riba (260 eurų).

Priklausomai nuo pasirinkto galutinio maršruto taško (-ų), fiksuotas kelionės bilieto variantas suteikia galimybę aplankyti tik dvi šalis, kurios sprendimo skirti bilietą priėmimo metu yra Europos Sąjungos valstybės narės, todėl šis variantas jums gali netikti, jei norėtumėte apsilankyti keliose šalyse. Priešingai, jei nuspręstumėte aplankyti tik vieną – kaimyninę šalį, fiksuotas kelionės variantas puikiausiai tinka.

Jums pasirinkus fiksuotą kelionės variantą, Europos Komisijos paskirtas tarpininkas, tvarkantis kelionių užsakymus, per 5 darbo dienas jums patvirtins, ar kelionė jūsų pasirinktu maršrutu įmanoma. Jeigu pasirodys, kad fiksuotas kelionės variantas netinka jūsų planuojamai kelionei, tarpininkas pasiūlys rinktis lankstų variantą.

Kad jums būtų aiškiau, ar jūsų kelionės planai įgyvendinami, siūlome užsukti į svetainę Rome2Rio, kurioje galėsite pasitikrinti, ar į jūsų pageidaujamą vietą galima nuvykti traukiniu, kiek kartų reikėtų persėsti, kiek laiko užtruktų kelionė traukiniu ir maždaug kiek ji kainuotų

C.5 - Kuo skiriasi fiksuotas ir lankstus kelionės variantai?

Lankstus kelionės variantas

Fiksuotas kelionės variantas

Keliavimo dienos išlieka lanksčios. Primename, kad kelionės biliete vis dėlto bus nurodyta pradžios data. Nuo šios pradžios datos jūs bilietas galios vieną mėnesį.

Turėsite pasirinkti konkrečias kelionės datas, kurių, pateikus užsakymo formą, keisti nebegalima.

Galėsite keliauti vieno mėnesio laikotarpiu, tam tikrą dienų skaičių skirdami nuvažiuoti iš vienos vietos į kitą (t. y., per šį mėnesį tam tik tikrą dienų skaičių galima praleisti važiuojant traukiniu). Pasirinkus lankstų kelionės variantą, galima aplankyti daugelį ES šalių.

Galėsite aplankyti iki 2 šalių, kurios sprendimo skirti kelionės bilietą priėmimo metu yra Europos Sąjungos valstybės narės (čia neįskaičiuojama jūsų kelionės pradžios šalis ir šalys, per kurias važiuosite tranzitu), per ne ilgesnį kaip vieno mėnesio laikotarpį.

Atrinkti paraiškos teikėjai galės keliauti kelias dienas iš eilės arba paskirstyti jas visu kelionės laikotarpiu. Jie galės vykti Europos geležinkelio bendrovių eksploatuojamais traukiniais, taip pat keltais ir kitomis transporto priemonėmis, kurias parinks Europos Komisijos paskirtas tarpininkas.

Primename, kad kai kuriuose traukiniuose gali reikėti rezervuoti vietas. Tokiais atvejais paraiškos teikėjai kelionės laikotarpiu turi patys jas rezervuotis. Europos Komisija nekompensuoja jokių priemokų už vietų rezervaciją arba kitų kelionėje patirtų išlaidų.

Yra nustatyta 260 eurų kelionės bilieto kainos riba, kurios negalima viršyti. Įsitikinkite, kad kelionė jūsų prašomu maršrutu nekainuos brangiau.

C.6 - Ar jaunuoliai visuomet turės rinktis kelionę traukiniu?

Traukinys iš esmės bus pagrindinė transporto priemonė. Vis dėlto, kad šia galimybe galėtų pasinaudoti kuo daugiau jaunuolių, bus galima naudotis ir kitų rūšių transportu, pvz., keltais ir autobusais, atsižvelgianti į aplinkosaugos, laiko ir atstumo aspektus. Skrydžiai lėktuvu bus leidžiami tik išskirtinėmis aplinkybėmis.

Išimtis gali būti taikoma:

●       jaunuoliams, gyvenantiems viename iš devynių atokiausių regionų (Gvadelupoje, Prancūzijos Gvianoje, Martinikoje, Reunjone, Majote, Sen Martene, Madeiroje, Azoruose, Kanarų salose);

●       jaunuoliams, gyvenantiems šalyse arba regionuose, kurie nepasiekiami minėtomis transporto priemonėmis (geležinkeliu, keltais, autobusais);

●       kai dalyviams reikia važiuoti daugiau kaip 18 valandų, kad galėtų kirsti išvykimo šalies sieną;

●       riboto judumo jaunuoliams arba neįgaliesiems. Bus sprendžiama kiekvienu konkrečiu atveju.

Tik viena kelionės maršruto dalis pirmyn iš kilmės šalies ir atgal į ją gali būti skrydis. Po to dalyviai turi vykti traukiniu arba kitomis transporto priemonėmis (išskyrus privačius automobilius ir užsakomuosius autobusus).

C.7 - Jeigu noriu aplankyti Baltijos valstybes?

Kai įveiksite atranką ir gausite Europos Komisijos paskirto tarpininko, kuris rūpinsis jūsų kelionės užsakymu, atsiųstą nuorodą į elektroninę užsakymo formą, galėsite pasirinkti vieną iš šių 2 variantų:

 • fiksuotą kelionės variantą – nurodysite miestus, į kuriuos norite nuvažiuoti. Savo prašyme tiesiog nurodykite Baltijos valstybių mietus, kuriuos norite aplankyti. Primename, kad vykstant fiksuotu maršrutu, jūsų kelionė negali kainuoti brangiau nei skirtas 260 eurų „DiscoverEU“ biudžetas. 
 • lankstų kelionės variantą – keliaudami pagal šį variantą galėsite užsukti ir į kurią nors Baltijos šalį. Tam reikia susisiekti su Europos Komisijos paskirtu tarpininku, kuris rūpinasi kelionių užsakymu. E. laiške tarpininką informuokite, kad norėtumėte pasirinkti lankstų kelionės variantą su galimybe aplankyti Baltijos šalis. Kreipkitės į tarpininką ne vėliau kaip prieš 20 dienų iki išvykimo datos.

 

C.8 - Ar galiu vykti į daugelį vienos šalies vietų?

Galite aplankyti kiek tik norite vienos šalies miestų ir miestelių, jeigu tik tai nėra jūsų pačių gyvenamoji šalis.

C.9 - Ką daryti, jeigu turiu atšaukti kelionę arba padaryti kokių nors pakeitimų?

Bet kokius galimus atšaukimo arba pakeitimo mokesčius turėsite padengti patys. Tokios rūšies išlaidos iniciatyvos biudžete nenumatytos, kad ir kokia būtų priežastis.

Jei norite atšaukti savo dalyvavimą, e. paštu informuokite apie tai tarpininką. Tokiu atveju jūsų vieta bus skirta į rezervo sąrašą įtrauktam paraiškos teikėjui. Jeigu jus atrinks, jums bus praneštas tarpininko e. pašto adresas.

Jeigu pasirinkote lankstų kelionės variantą ir norite padaryti kokių nors pakeitimų, užsakymus tvarkančio tarpininko apie tai informuoti nereikia. Jeigu pasirinkote fiksuotą kelionės variantą, reikės pranešti tarpininkui.

 

C.10 - Kaip pasirengti kelionei?

Europos jaunimo portale galima rasti praktinės informacijos ir naudingų patarimų apie keliavimą Europoje. Kelionėje privalote turėti galiojantį kelionės dokumentą / bilietą. Viskuo, kas susiję su šiuo dokumentu (jo galiojimu ir kt.), turite pasirūpinti patys.

Keliaudami po Europos Sąjungą, teisiškai privalote turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę. Dalyviai taip pat turėtų pasirūpinti kelionėje galiojančiu sveikatos draudimu. Viskuo, kas susiję su šiuo dokumentu (jo galiojimu ir kt.), turite pasirūpinti patys.

 

C.11 - Kokios yra mano kaip keleivio teisės?

Su keleivių teisėmis galima susipažinti Europos jaunimo portalo kelionėms skirtuose puslapiuose. Neįgalūs jaunuoliai taip pat gali susipažinti su savo teisėmis. Primename, kad visos sąlygos, numatytos neįgaliems asmenims, bus vertinamos kiekvienu atskiru atveju, kad būtų lengviau planuoti kelionę. 

C.12 - Techninės problemos, susijusios su jūsų užsakymu

Jeigu kiltų techninių problemų, pavyzdžiui, negautumėte patvirtinimo kodo, e. laiško arba būtų neteisingai pateikti duomenys, kreipkitės į tarpininką, atsakingą už bilietų užsakymą. Jeigu jus atrinks, jums bus praneštas tarpininko e. pašto adresas.

C.13 - Keliaujame grupe, bet kažkam prireikė anksčiau grįžti namo. Ar likę grupės nariai gali tęsti kelionę?

Taip, tai galima, jeigu pasirinktas lankstus kelionės variantas.

 

C.14 - Ar galiu prisijungti prie grupės, nors buvau atrinkta(-s) kaip individualus asmuo?

Jeigu pasirinkote lankstų kelionės variantą, galite keliauti grupe, pereiti iš vienos grupės į kitą ir kelionėje bet kada keisti netgi maršrutą.

Teikdami užsakymą, nurodykite tą pačią kelionės pradžios datą kaip ir kiti dalyviai, su kuriais norite keliauti drauge. 

Užsakymo forma automatiškai atnaujinama kiekvieną vidurnaktį, užsakymą galima pateikti ne anksčiau kaip prieš 14 dienų iki išvykimo datos, todėl dėl viso pikto rekomenduojame, kad visi grupės nariai užsakymo formą užpildytų maždaug tuo pačiu metu. Pateikus užsakymą, keisti išvykimo datos nebegalima.

C.15 - Ar kelionės bilietus man reikėtų užsisakyti pačiam?

Ne. Jums nereikės patiems užsisakinėti bilietų, nes už atskirai nusipirktus bilietus nebus kompensuojama. Bilietus užsakys, nupirks ir pristatys tik Europos Komisijos paskirtas tarpininkas.

 

C.16 - Kokia šių kelionės bilietų vertė?

Pagrindinė taisyklė yra ta, kad kiekvienas dalyvis turi teisę gauti 260 eurų vertės bilietą. Skirti bilietai tinka vykti tik antrąja klase. Toliau nurodytais išimtiniais atvejais ši suma gali būti didesnė.

 • Jeigu dalyvis į Europą atvyksta iš vieno iš atokiausių regionų (pvz., Gvadelupos, Prancūzijos Gvianos, Martinikos, Reunjono, Majoto, Sen Marteno, Madeiros, Azorų, Kanarų salų). Pasiekus žemyną, taikoma pagrindinė taisyklė.
 • Jeigu dalyvis atvyksta ne iš minėtų atokiausių regionų, bet turi teisę lėktuvu atvykti į žemyninę Europos dalį. Pasiekus žemyną, taikoma pagrindinė taisyklė.
 • Tam tikrais konkrečiais atvejais, kurie bus vertinami atskirai (pvz., kai atrinkti paraiškos teikėjai pasirinko lankstų kelionės variantą ir vyksta į Baltijos valstybes arba iš jų, arba kai atrinkti paraiškos teikėjai gyvena Airijoje ar kitose ES salose), gali būti finansuojamas papildoma kelionė traukiniu, keltu ar autobusu.
 • Jeigu dalyvio judumas ribotas arba jis turi specialių poreikių. Išlaidos bus vertinamos kiekvienu konkrečiu atveju, atsižvelgiant į poreikius. Gali būti dengiamos specialios pagalbos (lydinčio asmens, šuns vedlio neregiams ir t. t.) išlaidos, remiantis atitinkamais specialius poreikius patvirtinančiais dokumentais, apibrėžtais gyvenamosios valstybės narės nacionaliniuose teisės aktuose.

 

C.17 - Kokia yra vietų rezervacijos kaina ir ar ji įtraukta (į lankstų variantą)?

Ne, į lankstų kelionės bilietą vietų rezervacija neįtraukta. Su savo bilietų galite keliauti be vietos rezervacijos daugeliu vietos ir regioninio susisiekimo traukinių, tačiau vietas rezervuoti būtina daugumoje greitųjų, tarptautiniais maršrutais vykstančių traukinių, kai kuriuose IC ir visuose naktiniuose traukiniuose. Dažnai galima pasirinkus lėtesnius arba alternatyviais maršrutais vykstančius regioninio susisiekimo traukinius. Pasirinkus fiksuotą kelionės variantą, vieta vagone rezervuojama be jokio papildomo mokesčio.

C.18 - Ar bus dengiamos kurios nors iš šių išlaidų: kelionės draudimo, nakvynės, pragyvenimo arba kokios nors kitos su kelione susijusios išlaidos?

Ne. Kelionės draudimas nesuteikiamas. Už draudimo įsigijimą atsako tik patys dalyviai. Be to, apgyvendinimo, pragyvenimo ir kelionės išlaidas, atsiradusias dėl dalyvių pageidavimų (pvz., pageidavus pradėti kelionę iš kitos šalies), arba bet kokias kitas su kelione susijusias išlaidas padengia tik patys dalyviai.

Dalyviai turėtų įsigyti tinkamą sveikatos ir kelionės draudimą visam kelionės laikotarpiui. Bazinė draudimo apsauga viešint kitoje ES šalyje paprastai suteikiama pagal dalyvių nacionalinio sveikatos draudimo sąlygas (Europos sveikatos draudimo kortelė). Vis dėlto pagal Europos sveikatos draudimo kortelės arba privataus sveikatos draudimo sąlygas gali būti numatyti ne visi galimi atvejai, ypač jeigu būtų reikalinga repatriacija arba speciali medicininė intervencija. Tokiu atveju patartina turėti papildomą privatų draudimą.

C.19 - Ar Europos Komisija padės dalyviams užsisakyti nakvynę?

Ne. Nakvynę užsisakyti turi patys dalyviai. Primygtinai rekomenduojama nakvynę užsisakyti tik tada, kai kelionės bilietas jau gautas.

D. SVARBI KONTAKTINĖ IR KITA INFORMACIJA

D.1 - Kur galima rasti daugiau informacijos apie konkurso „DiscoverEU“ taisykles?

Konkurso „DiscoverEU“ taisyklės skelbiamos Europos jaunimo portale adresu https://europa.eu/youth/discovereu/rules_lt

D.2 - Kur galima rasti daugiau informacijos apie logistiką ir kelionės sąlygas?

Jeigu jus atrinks, gausite svetainės adresą, kur rasite užsakymo formą ir DUK apie visus logistinius kelionės aspektus. Taip pat gausite kontaktinius tarpininko duomenis. Telefono numeris nebus nurodytas, todėl visas bendravimas vyks raštu.

Jeigu kelionėje jums prireiktų informacijos, pagalbos arba patarimo, yra keli variantai, kur galima kreiptis.

Jeigu kiltų problemų

 • Europos pagalbos telefono numeris – 112. Visose ES valstybėse iš bet kurio fiksuotojo arba mobiliojo ryšio telefono galite kreiptis į pagalbos tarnybas tuo pačiu nemokamu telefono numeriu – 112.
 • Pamestų daiktų arba vagystės atveju kreipkitės į vietos policiją. Kreipdamiesi dėl draudimo ar kompensacijos, turėsite pateikti policijos protokolą. Nedelsdami blokuokite visas pamestas arba pavogtas kredito korteles. Jeigu pavogė jūsų pasą, praneškite savo šalies konsulatui arba ambasadai ir policijai.

Kontaktinė ES tarnybų informacija

 • Telefonu arba e. paštu: „Eurodesk“ – tai jaunimo informacijos tarnyba, galinti atsakyti į jūsų klausimus apie ES teikiamas galimybes (pvz., Europos savanoriškos veiklos programas, studijas arba stažuotę užsienyje). Primename, kad ji negalės padėti jums techniniais su „DiscoverEU“ kelione susijusiais klausimais. Šiuos klausimus spręs su jumis susisiekusi kelionių agentūra (jeigu būsite atrinkti dalyvauti). Į artimiausią „Eurodesk“ informacijos punktą galima kreiptis pasinaudojus sąveikiu žemėlapiu (https://map.eurodesk.eu/).
 • Internete: portale „Europa“ pateikiama informacijos visomis oficialiosiomis Europos Sąjungos kalbomis.
 • Atvykus asmeniškai: Visoje Europoje veikia šimtai ES informacijos centrų. Raskite  artimiausio centroadresą.
 • Telefonu arba e. paštu„Europe direct“ – tai tarnyba, pasirengusi atsakyti į visus jūsų klausimus apie Europos Sąjungą. Iš ES šalių galite skambinti nemokamu numeriu 00 800 67 89 10 11 (kai kurie mobiliojo ryšio operatoriai neleidžia skambinti numeriu 00800 ir už šiuos skambučius gali imti mokestį) arba rašyti e. paštu.
 • Skaitiniai apie Europą: leidinių apie ES ieškokite svetainėje „EU Bookshop“.
 • Europos Komisijos atstovybės: Komisijos atstovybės – tai Komisijos balsas tose šalyse, kuriose jos yra įsikūrusios. Be to, jos stebi visuomenės nuomonę tose šalyse. Jos teikia  informaciją apie ES, organizuodamos renginius ir platindamos knygeles, lankstinukus ir kitą medžiagą.
 • Europos Parlamento informacijos tarnybos: jų vaidmuo – informuoti apie Europos Parlamentą ir Europos Sąjungą ir  skatinti gyventojus balsuoti Europos Parlamento rinkimuose.