Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Soutěž DiscoverEU


Soutěž DiscoverEU


Další aktualizace

Jste jedním z výherců jízdenky v soutěži DiscoverEU, která se konala v listopadu 2019? Pokud jste svou cestu v důsledku COVID-19 odložili, nebojte se – termín uskutečnění cesty jsme prodloužili do 31. srpna 2021. Vyčkejte, až vás náš tým kontaktuje a sdělí vám další postup. Ještě budete mít příležitost objevovat krásy Evropy!
Další informace najdete zde.

Jste zvědaví, kdy se uskuteční příští kolo soutěže? Jakmile to podmínky v celé Evropě umožní, učiníme vše, co je v našich silách, aby soutěž DiscoverEU mohla pokračovat a umožnila vám vyhrát jízdenku! Mezitím nás i nadále sledujte na sociálních médiích, budeme vás průběžně informovat. 

- - -

Je vám 18 let a jste občanem Evropské unie? Tak pojeďte s námi objevovat krásy Evropy!

 

Co je DiscoverEU?

Jedná se o iniciativu Evropské unie, díky níž můžete cestovat po Evropě a poznávat její obyvatele, historii a kulturu. Cestovat budete hlavně po železnici (kromě určitých výjimek umožňujících účast těch, kteří žijí na ostrovech nebo v odlehlých oblastech). Budete mít možnost obdivovat nejrůznější typy krajiny, které náš světadíl ukrývá, a naše nádherná města. Každý rok lze podat přihlášku v rámci dvou kol soutěže. Výherci obdrží jízdenku.

Je-li vám právě 18 let a jste občanem Evropské unie, soutěž DiscoverEU vám umožní jedinečný cestovatelský zážitek. Jako občané EU budete moci cestovat bez hraničních kontrol, poznávat rozmanitost Evropy, dozvíte se více o našem kulturním dědictví a historii a setkat se s obyvateli různých zemí. Tato zkušenost vám navíc pomůže rozvíjet dovednosti, jako je nezávislost, sebedůvěra a otevřenost vůči jiným kulturám, což se vám bude v budoucnu hodit.
 

Kdy proběhne další kolo?

Od začátku soutěže v červnu 2018 již získalo jízdenku přibližně 70 000 mladých lidí. Příští kolo podávání přihlášek bude probíhat od čtvrtka 12. března 2020 (12.00 SEČ) do čtvrtka 26. března 2020 (12.00 SEČ). V den zahájení se na této stránce objeví tlačítko „Přihlásit se“. 

Podmínky účasti v soutěži:

  • Vaše datum narození musí spadat do období 1. července 2001 (včetně) do 30. června 2002 (včetně).
  • V den, kdy se o udělení časových jízdenek rozhoduje, máte státní příslušnost jednoho z členských států Evropské unie.
  • Musíte vyplnit číslo svého občanského průkazu nebo pasu do elektronické přihlášky.

Poté musíte vyplnit kvíz (pokud jste však nepodali přihlášku jako člen skupiny).

Pokud vyhrajete, budete moci cestovat po dobu 1 až 30 dnů v období od 1. července 2020 do 28. února 2021.

Soutěže se můžete zúčastnit i přesto, že máte zdravotní postižení nebo jiné zdravotní omezení. Poskytneme vám pomoc a asistenci. Více informací najdete v části Časté otázky – otázka C.18.


Mohu cestovat s přáteli?

Samozřejmě, to záleží jen na vás. Můžete cestovat sami nebo až se čtyřmi přáteli ve skupině, a to za předpokladu, že všichni splňují výše uvedené podmínky způsobilosti. Členové vaší skupiny k podání přihlášky použijí kód vaší přihlášky. Více informací najdete v části Časté otázky – otázky B.5 až B.11.

Cestu si můžete naplánovat i s ostatními výherci soutěže DiscoverEU. K tomu vám pomůže naše facebookovská skupina. Již teď se můžete zapojit do chatu s ostatními účastníky.

 
 „Svět na tebe čeká. Sbal se a vyraz s kamarády na cestu.“

 

Podělte se o své zážitky

Jelikož se stanete ambasadory soutěže DiscoverEU, byli bychom rádi, kdybyste své zážitky získané během cesty popsali na sociálních médiích: Instagramu, Facebooku nebo Twitteru (#DiscoverEU). Po návratu z cest můžete na vaší škole nebo v místě bydliště uspořádat prezentaci. Můžete se také zúčastnit soutěže o nejlepší fotografii/video z cest: #DiscoverEU photo/video #Competition. Ceny jsou lákavé.

 

Chci se dozvědět více!

Zajímá vás, jak probíhala předchozí kola? Prohlédněte si infopřehled DiscoverEU, který obsahuje další informace o této iniciativě a o zkušenostech některých mladých lidí, kteří již díky naší soutěži po Evropě cestovali.

 

 

 

 

Máš Evropu na dosah. Nepropásni skvělou příležitost.

 

Inspirativní video TEDx (autor Vincent-Immanuel Herr)

Chcete víc informací?

Máte-li dotaz týkající se soutěže DiscoverEU, podívejte se nejdříve do části „Časté otázky“. Pokud zdě odpověď na svou otázku nenajdete, obraťte se přímo na naše pracovníky kliknutím na tlačítko „Zaslat dotaz“. Vynasnažíme se váš dotaz zodpovědět do pěti pracovních dní.
Zaslat dotaz