Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Na internetu bezpečně

© shutterstock.com – YanLev
© shutterstock.com – YanLev
Mladí lidé dnes tráví spoustu času na internetu, ať už je to u počítače nebo na mobilním telefonu. Je ale surfování po internetu bezpečné?

 

Především je důležité si uvědomit, že cokoliv, co umístíte online, bude už navždy veřejné. Ať už jde o video, fotografii nebo text, nebude už nikdy patřit pouze vám. Pokud na svůj blog, profil na některé ze sociálních sítích nebo podobných aplikacích uvedete osobní informace, vystavujete se nebezpečí, že tyto údaje budou zneužity. Nedělejte a neříkejte tedy na internetu nic, co byste mimo internet normálně neudělali a neřekli, a na síť uvádějte pouze věci, u nichž vám nevadí, že je budou vědět a vidět ostatní.

 

Ochrana vaší osobnosti na internetu

Stránky Ins@fe uvádějí základní zásady a tipy, jak předejít rizikům, které vám hrozí online (ať už hrajete hry, chatujete nebo prostě jen surfujete). Poradí vám také národní centrum bezpečnějšího internetu.

O bezpečném využívání internetu se lze rovněž poučit zábavnou formou: Rada Evropy pro vás připravila hru  Through the Wild Web Wood.

 

Informujte i další

Evropská komise připravila brožuru Získejte kontrolu nad svými údaji , kterou si můžete stáhnout a ve které získáte užitečné informace, jež poté můžete předat svým kamarádům, doma, ve škole i ve vašem okolí.

Zveřejněno: čt, 16/05/2013 - 14:58


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz