Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Zelené město. Objev a opatruj zelené kouty Prahy

Petřín, Ulf Liljankoski, 2011 CC BY-ND 2.0
Petřín, Ulf Liljankoski, 2011 CC BY-ND 2.0
V Praze dalších českých městech najdeš nečekaná přírodní zákoutí i možnosti udržitelného způsobu života. Zažij město jinak.

Pokud se chceš zorientovat v Praze.  Možná ti pomůže Zelená mapa, kde jsou vyznačena nekuřácká místa, vegetariánské restaurace, fair trade  obchody, zeleň, cyklistické trasy a další.  Možnost uspořádat s přáteli městský piknik či posezení u ohně se nabízí díky vyznačeným piknikovým místům, na některých můžeš rozdělat i oheň pomocí připraveného dřeva. Pokud chceš být přírodě ještě blíž, prozkoumej přírodní parky v Praze

 

Když na svých toulkách potkáš neznámého živočicha, můžeš využít aplikaci pro chytré telefony na identifikaci býložravců. Městská přírodní zákoutí mohou příležitostně ukojit i tvůj hlad. Kde najít ovocné stromy ti poradí mapa. Ke kvalitě života ve městech přispívá také omezení automobilové dopravy. Praha sice není pro jízdu na kole ideální, ale díky speciální cyklistické mapě je přívětivější. Zajímá tě, co při jízdě na kole dýcháš? Zapoj do rozvíjejícího se projektu osobních měřáků znečistění ovzduší. 

 

V Praze i dalších českých městech jsou několikrát do roka festivaly, které se tématem udržitelného života ve městě zabývají. Mezi nejznámější patří Zažij město jinak. Pokud máš chuť přispět k rozvoji města, vyhledej si lokální ekologickou organizaci. V Praze můžeš zkusit Hnutí Brontosaurus, které funguje díky dobrovolnické práci.

Zveřejněno: so, 20/04/2013 - 15:01


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz