Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Jednej a podnikej. EU tě podpoří a svět čeká

Becoming a professional photographer - CS

Pokud se mladým lidem podaří propojit jejich zájem s prací, vznikají projekty, které dávají smysl i ostatním. Právě projekty se správnou podporou a nastavením mají šanci na úspěch. Co podnikneš ty? Začni hned teď.

Možností existuje celá řada. Je fajn začít od sebe. Můžeš si pohodlně sednout do křesla, uvařit si čaj a poslechnout si nějaký inspirativní hit. Třeba klasiku sedmdesátých let „You can get it if you really want. But you must try, try and try.“ nebo snad ještě líp úspěšného Simona Sinka a jeho TED Talk s ústřední otázkou „Proč?“. 

 

Julia Goyd z Litvy se rozhodla, že se bude živit jako profesionální fotografka. Díky programu Erasmus Entrepreneurs získala Julia nový pohled na fotografii i profesionální zakázku. Což považuje za velký úspěch. Se studiem berlínského fotografa Jana Sobotky spolupracovala tři měsíce. 

 

Simon Galati z Itálie navázal spolupráci s farmou, která chová šneky. Kam se vydáš ty? Díky programu evropské komise získáš příspěvek na náklady na dopravu a diety během pobytu. 

 

Programem Erasmus Entrepreneurs, ale tvé možnosti zdaleka nekončí. Rady a finanční podporu můžeš získat i v rámci evropské soutěže Social Impact Award. Z českého prostředí se můžeš inspirovat pražským projektem Pragulic, díky kterému skupina bezdomovců provádí zájemce po městských zákoutích.

 

Pokud už máš představu, v jakém oboru se budeš pohybovat, možná se budou hodit  i stránky českého Ministerstva průmyslu a obchodu, které upravuje pravidla pro živnostenské podnikání.  Může se hodit i portál pro podnikání a export, kde je zřízena i online poradna, která funguje a je zdarma.  Český student Jindřich Fialka, který začal nedávno odhodlaně vyrábět vlastní recyklované šperky, komentuje svou situaci: „Věci se dějí.“ (Když začnete.)

 

Zveřejněno: čt, 18/04/2013 - 13:57


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz