Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Rozvíjet své schopnosti a talent má cenu

The Beard - The Duke of Edinburgh's Award commercial -canada

"Když mi bylo 16 let, zoufale jsem snil o studiu na jedné z britských univerzit, ale mé okolí mě od toho odrazovalo. No a dnes? Procházím se po chodbách univerzity v jihoanglickém Southamptonu a studuji tři jazyky." vzpomíná Petr Kolařík.

Od doby, kdy jsem program zdárně dokončil jsem o programu řekl mnohým lidem a většinou říkám to samé: „Pokud se chcete vidět tak, jak se vy sami dnes vidět nedokážete, zapojte se do DofE Award!" dodává absolvent programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu Petr Kolařík. Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (Duke of Edinburgh Award) je program pro mládež s celosvětovou prestiží, který založil manžel britské královny Alžběty princ Philip, vévoda z Edinburghu. Program se skládá ze čtyř základních sekcí: dovednost, sportovní aktivita, dobrovolnictví a dobrodružná expedice.

 

Tim Voase, zástupce britské velvyslankyně, který je sám absolventem programu vzpomíná na svou účast v programu: "Programu jsem se zúčastnil před dvaceti lety a tolik mi to přineslo. Například těch několik dní, které jsem strávil na expedici po Skotsku v dešti, mě naučilo se na sebe spoléhat a jít neustále dopředu za svými cíli." Dobrodružná expedice je jednu ze sekcí tohoto programu. Kromě ní se účastníci programu věnují rozvoji dovednosti, sportovní aktivitě a dobrovolnictví.

 

Program umožňuje lidem ve věku 14 až 25 let, aby si šli za svými sny. Mohou se v něm věnovat tomu, co je baví a zajímá a získat za to prestižní certifikát. Program mladé lidi motivuje k  práci na rozvoji jejich schopností a talentu. Ondřej Lochman, ředitel nadace, která program pro Českou republiku zaštiťuje, dodává: „Účastníci programu hlavně zjistí, že aktivním přístupem, vytrvalostí a odhodláním dokážou všechno. Je na čase, aby pasivitě v naší společnosti odzvonilo.“

 

Do programu se můžete zapojit nejen jako účastník, ale i jako mentor, školitel či hodnotitel expedice nebo koordinátor místního centra. 

 

 

Zveřejněno: čt, 02/05/2013 - 09:56


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz