Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Stali jste se svědky nebo obětí online zneužívání?

Mnoho z nás tráví alespoň část dne online – brouzdáním na sociálních sítích, psaním kamarádům, koukáním na seriály nebo hledáním informací do školy či práce. Ale co se stane, když se stanete obětí kyberšikany?

No Hate Speech Movement je kampaň, která se snaží povzbudit mladé lidi, aby se postavili za lidská práva a boj proti nenávistným výrokům na internetu (proti rasismu, homofobii, sexismu a dalším typům kyberšikany)

 

Kampaň byla vytvořena Radou Evropy s myšlenkou použít vlastní webovou stránku k boji proti internetovému zneužívání. Hnutí si klade za cíl zvýšit povědomí mladých o projevech nenávisti, naučit je rozeznávat případy, kdy jsou porušována lidská práva a pomoci jim chránit práva svá i práva jiných lidí.

 

Ze zprávy Agentury Evropské unie pro základní lidská práva vyplývá, že nejčastějšími oběťmi kyberšikany a nenávisti obecně jsou menšinové skupiny (jako romové, LGBTI lidé nebo migranti). V online prostředí útočníci často využívají zdánlivé anonymity.

 

Podívejte se na oficiální video kampaně:

 

Jak můžu pomoci?

 

Zde je 5 věcí, kterými můžeš podpořit No Hate Speech movement:

 

  1. Nahrajte vlastní obsah proti projevům nenávisti – obrázky, videa a další

 

  1. Stali jste se svědky nebo oběťmi kyberšikany? Promluvte o tom prostřednictvím odkazu na Hate Speech Watch – platformě mapující online projevy nenávisti.

 

 

  1. Přečtěte si nohatespeech blog. Dozvíte se zde o nadcházejících událostech nebo způsoby, jak se zapojit. Nohatespeech můžete sledovat také na Facebooku nebo Twitteru.

 

  1. Podepište petici k založení Evropského dnu pro oběti nenávisti 22. července

 

 

  1. Zorganizujte událost k podpoření Evropského dnu pro oběti nenávisti 22. července 2016 ve své škole, spolku nebo veřejném prostoru a zvyšte tak povědomí o zločinech z nenávisti, které se odehrály ve vaší komunitě nebo zemi.

 

Související odkazy:

Mapping projects to combat online hate speech

Zveřejněno: ne, 29/11/2015 - 13:14


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz