Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Práva LGBTI osob

V řadě zemí i společností je stále obtížné být lesbičkou, gayem, bisexuálem, transsexuálem nebo intersexuálem (LGBTI). Poradíme vám, kam se případně obrátit o pomoc.

V nedávném průzkumu Eurobarometru z roku 2012 bylo 46 % dotázaných toho názoru, že gayové, lesbičky a bisexuálové stále čelí diskriminaci a že od posledního průzkumu v roce 2009 nedošlo k téměř žádným změnám.

 

Tyto výsledky potvrzuje i průzkum Agentury EU pro lidská práva z roku 2014, v němž 47 % respondentů uvedlo, že byli v posledních 12 měsících kvůli své sexuální orientaci vystaveni diskriminaci nebo pronásledování. Tento poměr byl vyšší mezi lesbičkami (55 %), mladými lidmi ve věku 18–24 let (57 %) a lidmi s nízkými příjmy (52 %).

 

Nenechte to tak

Pokud na internetu narazíte na nenávistný obsah namířený proti LGBTI osobám nebo jiným komunitám, můžete to oznámit na internetových stránkách Hate Speech Watch. Podle průzkumu provedeného odborem pro mládež Rady Evropy v roce 2012 jsou homofobní a transfobní nenávistné výroky vůbec nejčastějším typem nenávistného projevu.

 

Související odkazy

Zveřejněno: ne, 29/11/2015 - 12:11


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz