Európai Ifjúsági Portál
Információk és lehetőségek az Európában élő fiatalok számára.

Stěhujete se do ciziny?

© iStockphoto.com - clearstockconce
Ať už se stěhujete do zahraničí za studiem, prací nebo dobrovolnickou činností, budete si tam muset najít ubytování. Informujte se včas o tom, co si budete muset zařídit a co budete potřebovat.

Na stránkách Vaše Evropa získáte informace o tom, jaké máte povinnosti a práva při pobytu v jiné zemi. Například pokud studujete, pracujete nebo si práci hledáte, musíte si po příjezdu do jiné země vyřídit určité formality.

 

Kde a jak si budete hledat ubytování, záleží do velké míry na tom, kam se stěhujete. Proto je dobré si získat spolehlivé informace o daném místě. Obraťte se na místní pracovníky služby Eurodesk, kteří vám poradí s konkrétními dotazy. Další pomoc můžete získat na velvyslanectví vaší země.

 

Expati

Ve městě, kam jste se přistěhovali, pravděpodobně nebudete jediný cizinec. Po celém světě existuje několik sítí expatů, kteří vám mohou pomoci při hledání ubytování, práce, vybavení nového bytu a vůbec vám dát mnoho užitečných tipů.

  • Just Landed: stránky pro expaty, které nabízejí informace k jednotlivým zemím a umožňují navázat kontakt s ostatními cizinci.
  • Expatriates.com: stránky nabízejí mimo jiné sekci inzerátů řazených podle města či regionu. Můžete sem umístit i vlastní inzerát.
  • InterNations: umožňuje vyhledávat ostatní expaty ve více než 390 zemí světa. Získejte od ostatních nejrůznější tipy a zúčastněte se společných aktivit a akcí.

 

Další skupiny expatů můžete najít přes Facebook. Stačí zadat město, kam jste se přistěhovali.

Közzétéve: h., 02/06/2014 - 14:37


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Szakértői segítségre vagy tanácsra van szükséged?

Fordulj hozzánk!