Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Wymiana młodzieżowa Borji w Gruzji: SUPER-niezapomniana!

Nazywam się Borja Chica i jestem chłopcem z dziecięcym porażeniem mózgowym. Chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem z wymiany młodzieżowej w Gruzji organizowanej w ramach programu Młodzież w Działaniu.

26 września wspólnie z moimi przyjaciółmi – Paulą, Marią, Juanje i Fernando – wyruszyliśmy z hiszpańskiej Malagi, przez turecki Stambuł aż do Tbilisi w Gruzji. Dla mojego chorego ciała była to długa i męcząca podróż, jednakże piękna i ekscytująca. Po dotarciu do Tbilisi spotkaliśmy się z gruzińską grupą, która przywitała nas w rytmach tradycyjnej gruzińskiej muzyki. Następnie wyruszyliśmy do Kobuleti, gdzie spotkaliśmy się z pozostałymi międzynarodowymi uczestnikami wymiany. Serdecznie dziękuję wszystkim grupom, dzięki którym poczułem, że granice – zarówno geograficzne, jak i fizyczne – nie grają żadnej roli.

 

Wielkie dzięki, drodzy przyjaciele!

 

Uczestniczyliśmy w wielu warsztatach, z każdego mam dobre wspomnienia – i nigdy nie zapomnę tego, czego się nauczyłem. Co więcej, w dalszym ciągu utrzymuję codzienny kontakt ze wszystkimi fantastycznymi ludźmi, których spotkałem podczas projektu. To niesamowite, jak pomocna jest w tym technologia i Internet. I najlepsze - kąpałem się w Morzu Czarnym – kilka miesięcy wcześniej byłoby to dla mnie nie do pomyślenia.

 

Jeszcze raz – wielkie dzięki!

 

Bardzo podobało mi się w ogródzie botanicznym, który odwiedziliśmy, ale przede wszystkim – napiłem się wódki, która paliła mnie w żołądku, ale przecież było warto! Między innymi doświadczyłem także, jak bardzo można tęsknić za rodziną, domowym jedzieniem i kłótniami z moją siostrą. No i moja grupa, która potrafiła mnie znieść – wielkie dzięki! Pięcioro malagueños* w Gruzji – znakomity tytuł na książkę.

 

Jedyne, co potrafię powiedzieć, to jedno wielkie DZIĘKUJĘ dla wspierającej mnie grupy, mojego stowarzyszenia ADIMI i Wydziału Młodzieżowego Urzędu Miasta w Mijas. Oh, i Pietro – nie potrafię o Tobie zapomnieć, podobnie jak o tych wszystkich dziewczynach, które spotkałem :). Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że poczułem się najszczęśliwszą osobą na świecie.

 

NIEZAPOMNIANE wrażenia.

Oczywiście, to jeszcze nie koniec.

Fantastyczne i niezapomniane!

 

* malagueños (hiszp.)mieszkańcy Malagi

Borja alone.jpg

https://europa.eu/youth/sites/default/files/Borja%20alone.jpg

Written by: Borja Chica

Translated by: Mateusz Sztajnek

 

Opublikowane: pon., 21/07/2014 - 13:46


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie