Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Borja a jeho Mládežnícka výmena v Gruzínsku: SUPERNEZABUDNUTEĽNÉ

Som Borja Chica, trpím mozgovou obrnou, a chcel by som sa s Vami podeliť o moju skúsenosť s mládežníčkou výmenou v rámci programu Mládež v akcii v Gruzínsku.

26.Septembra 2013 sme moji priatelia, Maria, Paula, Juanje, Fernando a ja vycestovali z Malagy smer Tbilisi, s prestupom v Istanbule. Pre moje telo bola takáto cesta veľkou záťažou ale zároveň to bolo krásne a vzrušujúce. Po prílete do Tbilisi na nás čakal gruzínsky tím ktorý nás privítal melódiami typickej gruzínskej hudby. Pokračovali sme do Kobuleti, mesta kde sa odohrávala mládežnícka výmena a kde sme mali zdieľať tuto skúsenosť s ostatnými účastníkmi. Chcem veľmi poďakovať všetkým skupinám. Vďaka týmto ľuďom som rýchlo pocítil ako padli všetky bariéry.

VĎAKA KAMARÁTI!!!

Zúčastnili sme sa rôznych workshopov na ktoré s radosťou spomínam a nikdy nezabudnem všetko čo som sa naučil. Stretol som skvelých ľudí, každý z nich bol výnimočný a najlepšie na tom je že sme vďaka dnešnej technológii sme v kontakte každý deň!!! Kúpal som sa v Čiernom mori - niečo úžasné čo bolo pre mňa pred par mesiacmi nemysliteľné.

VĎAKA KAMARÁTI!!!

Tiež sa mi páčila botanická záhrada ktorú sme navštívili, och, a vodka tá skutočne prepáli všetko až do žalúdka. To bola fakt sranda! Bola to pre mňa pôsobivá skúsenosť počas ktorej som si uvedomil, okrem iných veci, ako mi chýba moja rodina, domáce jedlo, a hádky s mojou sestrou. Avšak mal som pri sebe moju skupinu ktorá sa vedela o mňa postarať. Veľká, veľká vďaka. Piati “malagueños” v Gruzínsku, super názov pre knihu.

Neviem čo viac povedať ako obrovské ďakujem skvelému tímu ktorý ma sprevádzal, mojej asociácii ADIMI a Mládežníckemu inštitútu mesta Mijas.

Oh, a Tebe Pedro, tento krát na Teba nemôžem zabudnúť.  A samozrejme dievčatám ktoré som stretol ha ha ha ha.

Vďaka všetkým ktorí ma urobili najšťastnejšou osobou na svete!

SUPERNEZABUDNUTEĽNÉ!

SAMOZREJME, BUDE TOHO OVEĽA VIAC!

FANTASTICKÉ A NEZABUDNUTELNÉ!

Borja alone.jpg

https://europa.eu/youth/sites/default/files/Borja%20alone.jpg

Written by Borja Chica

 

Dátum uverejnenia: pon., 21/07/2014 - 13:44


Tweet Button: 

Súvisiace odkazy


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!