Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Hakkımızda

Avrupa Gençlik Portalı - Avrupa’daki gençlik için bilgi ve olanaklar!

 

Avrupa Gençlik Portalı, Avrupa’da yaşayan, öğrenim gören ve çalışan gençleri ilgilendiren Avrupa’ya dair veya ulusal bilgiler ve olanaklar sunmaktadır. Portal, sekiz ana konu hakkında bilgi vermekte, 34 ülkeyi kapsamakta ve 28 dilde sunum yapmaktadır.

 

Sitenin yapısı

 

Bu web sitesindeki bilgiler, eğitim ve öğrenim, yaratıcılık ve kültür, sağlık ve refah, vs. gibi konulara göre düzenlenmiştir. Bunlara, ana sayfadaki düğmelerle ve her sayfanın üst tarafındaki düğme çubuğu yoluyla ulaşılabilir.

 

Her başlık ayrıca birkaç alt konuya ayrılır, bunlara da konu düğmelerine basarak ulaşabilirsiniz.

 

Bilgiler Avrupa seviyesinde olduğu gibi ülke seviyesinde de sağlanmaktadır. Farklı ülkeler ve Avrupa seviyesi bilgileri arasında geçiş için “Bir ülke seçin”e tıklayınız. Her konu her ülkede geçerli değildir.

 

Birçok sayfanın sağ tarafında, incelediğiniz ülke ile ilgili haberler ve etkinliklerin kısa listelerini bulacaksınız. Detayları görmek için makaleye veya etkinliğe tıklayabilir veya etkinlik ve makalelerin tam listesini görmek için “Tüm etkinlikler” veya Tüm haberler” düğmelerine tıklayabilirsiniz.

 

Diller

 

Tercih ettiğiniz dili, her sayfanın üst sağ kısmında yer alan düğme yoluyla seçebilirsiniz. Web sitesi gezintisi ve Avrupa seviyesinde bilgi 28 dilde mevcuttur. Ülke tarafından temin edilen bilgiler, her bir ülkenin ulusal dilinde (dillerinde) ve ilgili olduğu yerde ayrıca İngilizce olarak temin edilmektedir.

 

Dili değiştirdiğinizde bir konunun seçtiğiniz dilde mevcut olmaması halinde, konu İngilizce olarak veya yazıldığı orijinal dilde karşınıza çıkar.

 

Her konunun yanındaki “küre” sembolü, bir konunun okunabileceği farklı dilleri göstermektedir. Konunun istediğiniz dil sürümüne doğrudan gidebilmek için dil koduna tıklayabilirsiniz. Bunu yapmak aynı zamanda web sitesinin gezinti dilini de değiştirecektir.

 

İçerik bakımı

 

Bu web sitesinin içeriğinin bakımını Avrupa Komisyonu ve Eurodesk ağı yürütmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen bu sayfanın en altındaki “Yasal bildirim” düğmesine tıklayınız.

 

Bir Soru Sorunuz

 

Portal gençlerin sorularının Eurodesk Ağı yoluyla cevaplanmasına olanak tanımaktadır.

 

Sorular ve geri bildirimler

 

Avrupa Gençlik Portalı ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz veya daha iyi olmamız için yorum veya önerileriniz varsa, her sayfanın alt kısmındaki “Bizimle bağlantı kurun” düğmesine basarak bizimle temasa geçmekten çekinmeyiniz.

 

İşbirliğiniz için çok teşekkürler!

 

Avrupa Gençlik Portalı, Avrupa Birliğinin bir kurumlar arası girişimidir.

 

European Commission
DG Education and Culture
Unit C.1 Youth policy
Rue Joseph II, 70
1000 - Bruxelles