Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

O nás

Evropský portál pro mládež – Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy!

 

Na Evropském portálu pro mládež se mladí lidé, kteří žijí, studují a pracují v Evropě, mohou dozvědět zajímavé informace o příležitostech v jednotlivých evropských zemích a v EU obecně. Stránky se věnují 8 hlavním tématům a poskytují informace z 34 zemí ve 28 jazycích.

 

Členění stránek

 

Informace na těchto stránkách jsou členěny podle jednotlivých témat (např. studium a odborná příprava, tvořivost a kultura, zdraví a dobré životní podmínky), s nimiž se můžete blíže seznámit kliknutím na odkazy na hlavní stránce nebo na liště v horní části jednotlivých stránek.

 

Každé téma je dále rozděleno do podtémat, která se zobrazí kliknutím na jednotlivé tematické sekce.

 

Obsah stránek je tvořen jak na evropské úrovni, tak na úrovni jednotlivých zemí. Informace z různých zemí, popř. z EU můžete procházet, když kliknete na sekci „Zvolte zemi“. Ne všechny články jsou však k dispozici pro všechny země.

 

V pravé části stránek zpravidla naleznete krátký přehled aktualit a událostí, které se týkají země, jejíž stránky právě prohlížíte. Podrobnosti o jednotlivých akcích či aktualitách si zobrazíte pomocí daného odkazu. Pokud chcete získat celkový přehled, klikněte  na odkazy „Všechny akce“, popř. „Všechny aktuality“.

 

Jazykové verze

 

V pravém horním rohu každé stránky si můžete vybrat jazyk, ve kterém chcete stránku zobrazit. Navigační struktura stránek a informace na evropské úrovni jsou k dispozici až ve 28 jazycích. Informace, jež poskytují jednotlivé členské státy, jsou vždy v jazyce, popř. jazycích dané země a někdy také v angličtině.

 

Změníte-li jazyk stránek a dané informace nejsou v požadovaném jazyce k dispozici, pak se zobrazí buď v angličtině, nebo v jazyce, v němž byly původně dodány.

 

Ikona „zeměkoule“ u jednotlivých částí ukazuje, v kterých jazycích jsou dané informace k dispozici. K požadované jazykové verzi se dostanete kliknutím na zkratku daného jazyka. Tím se rovněž změní jazyk navigačních prvků stránky.

 

Aktualizace obsahu

 

Aktualizaci obsahu těchto stránek provádí Evropská komise a síť Eurodesk. Více informací naleznete v sekcí „Právní oznámení“ na konci stránky.

 

Chcete se na něco zeptat?

 

Své dotazy mohou mladí lidé zasílat síti Eurodesk.

 

Otázky a komentáře

 

Máte-li dotaz týkající se Evropského portálu pro mládež nebo chcete-li nám zaslat své připomínky či návrhy na jeho zlepšení , kontaktujte nás – stačí kliknout na odkaz „Napište nám“, který naleznete vždy ve spodní části stránky.

 

Za veškeré připomínky předem děkujeme!

 

Evropský portál pro mládež je interinstitucionální iniciativa Evropské unie.

 

European Commission
DG Education and Culture
Unit C.1 Youth policy
Rue Joseph II, 70
1000 - Bruxelles