Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

European Solidarity Corps

Co je evropský sbor solidarity?

Jde o novou iniciativu EU, která mladým lidem umožní věnovat se profesi nebo působit jako dobrovolník v rámci projektu ve prospěch místní komunity, a to jak doma, tak v ostatních zemích Evropy.

Mladí lidé, kteří se do evropského sboru solidarity chtějí zapojit, musí vyjádřit souhlas s jeho posláním a zásadami, jimiž se budou muset řídit.

Do evropského sboru solidarity se mohou zaregistrovat osoby starší 17 let, nicméně projektu se mohou zúčastnit až po dosažení 18 let. Do projektů realizovaných v rámci evropského sboru solidarity se mohou zapojit mladí lidé do 30 let.

Poté co se do evropského sboru solidarity zaregistrujete, můžete být vybráni k účasti na různých projektech. Můžete například pomáhat při odvracení přírodní katastrofy nebo při odstraňování jejích následků, poskytovat pomoc ve střediscích pro uchazeče o azyl či v komunitách s nejrůznějšími sociálními problémy.

Projekty podporované v rámci evropského sboru solidarity trvají od 2 do 12 měsíců. Projekty se zpravidla realizují na území Evropské unie.

Další informace o evropském sboru solidarity [Časté dotazy]

 

Chcete si účast v evropském sboru solidarity vyzkoušet?

Pokud vás tato iniciativa oslovila a máte zájem pomáhat ostatním, můžete se do evropského sboru solidarity přihlásit již dnes!

Stačí kliknout níže a zaregistrovat se Nejjednodušší způsob registrace je přes sociální média, případně pomocí účtu u služby „EU Login“. Informace o naší politice ochrany osobních údajů.