Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Europejski Korpus Solidarności

Czym jest Europejski Korpus Solidarności?

Europejski Korpus Solidarności jest nową inicjatywą Unii Europejskiej. Umożliwia on młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą – które przynoszą korzyści społecznościom w całej Europie.

Młodzi ludzie uczestniczący w Europejskim Korpusie Solidarności muszą zaakceptować jego misję i zasady. i zobowiązać się działać w zgodzie z nimi

Rejestrować się mogą osoby w wieku 17 lat, ale w chwili rozpoczęcia projektu muszą mieć ukończone 18 lat. W korpusie mogą uczestniczyć osoby w wieku do 30 lat.

Po zakończeniu procedury rejestracji członkowie korpusu mogą być wybierani i zapraszani do udziału w szerokiej gamie projektów takich jak: pomoc w zapobieganiu klęskom żywiołowym i odbudowa w następstwie klęsk, pomoc w ośrodkach dla osób ubiegających się o azyl czy rozwiązywanie problemów społecznych w różnych społecznościach.

Projekty wspierane przez Europejski Korpus Solidarności mogą trwać od dwóch do dwunastu miesięcy. Zwykle są one realizowane na terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej.

Przegląd sytuacji dotyczącej rejestracji i udziału w projektach oraz kilka przykładów działań w różnych krajach można uzyskać tutaj:

 

Więcej informacji na temat Europejskiego Korpusu Solidarności[Najczęściej zadawane pytania]

Jesteś zainteresowany?

Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie i chcesz pomagać innym ludziom, przystąp do Europejskiego Korpusu Solidarności już dziś!

Kliknij na przycisk poniżej, aby rozpocząć proces rejestracji. Możesz zarejestrować się za pomocą swojego konta w serwisie społecznościowym lub założyć konto w systemie „EU Login”. Nasza polityka ochrony danych.