Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

AB Birleşmiş Milletler Delegasyonunda staj

A picture
© European Commission
New York’ta AB BM Delegasyonunda staj ile artık aynı anda hem AB hem de BM için çalışabilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenin.

AB’nin BM’de daimi gözlemci statüsü bulunmaktadır. AB delegasyonu, BM’nin çalışmalarının neredeyse her boyutunda BM ile birlikte çalışmaktadır: politika geliştirme, barışın tesis edilmesi, insani yardım ve daha fazlası.

 

Stajyer olarak ne yapacaksınız?

AB delegasyonunda stajyer olarak,  Güvenlik Konseyi, Genel Kurul ve çeşitli komitelerinin yanı sıra Ekonomik ve Sosyal Konsey gibi BM kurumlarının çalışmalarını izleyeceksiniz.

Delegasyon yetkilileriyle yan yana çalışarak, Komisyonun Brüksel’deki merkezi için ve Komisyonun dünya genelindeki delegasyonlarına rapor ve bilgilendirme metinleri hazırlayacaksınız.

 

Başvuru koşullarını karşılıyor musunuz?

Seçilebilmek için:

  • AB vatandaşı olmanız
  • Tercihen siyaset bilimi, iktisat, gelişim araştırmaları, çevre araştırmaları, insan hakları/insancıl hukuk alanlarında üniversite eğitiminin en az 3 yılını tamamlamış olmanız
  • İngilizceyi akıcı şekilde kullanmanız
  • ABD ve Kanada’da tam kapsamlı sağlık ve kaza sigortasına sahip olmanız gereklidir.

AB kurum veya organlarından birinde 6 haftadan daha fazla bir süre boyunca hizmet içi eğitim almış veya çalışmışsanız ne yazık ki başvuramazsınız.

 

Nasıl başvurulur?

Başvuru formunu doldurarak Staj Koordinatörüne gönderin. Başvuru dosyanızda, doldurduğunuz başvuru formu, CV’niz, açıklayıcı yazı ve şu anki veya önceki profesörleriniz veya işverenlerinizin referanslarının yer aldığından emin olunuz.

 

Başvuru tarihlerine dikkat ediniz!

Delegasyon her yıl 3-6 aylık 3 gönüllü stajyer dönemi sunmaktadır. Bir sonraki başvuru tarihlerinin ne zaman olduğunu öğrenmek için European Union @ United Nations web sitesine bakınız.

Yayınlanma: Sal., 07/05/2013 - 15:00


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!