Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Lions Kulüplerinin uluslararası gençlik değişim programları

A picture
© shutterstock.com - MANDY GODBEHEAR
Elbette okumak, çalışmak, gönüllü faaliyetler veya yalnızca eğlenmek için yurtdışına gidebilirsiniz. Peki, Lions Kulüplerinin uluslararası gençlik değişim ve kamp programları ile başka bir kültüre karışmaya ne dersiniz?

Lions Gençlik Değişim Programı Nedir?

Uluslararası Lions Kulüpleri Üyeleri, yerel toplumların geliştirilmesi için yerel olarak gönüllü işler yapmaktadırlar. Lions Gençlik Değişim programı, yurtdışına seyahat etmelerine yardım ederek gençleri başka kültürlerdeki yaşamla tanıştırmaktadır.

Değişimler. Bir Lions kulübünün bulunduğu her yerde değişim yapabilirsiniz. Şu anda 1,35 milyon üyeli 46.000 kulüp bulunmaktadır! Değişimlerin çoğu 4-6 hafta sürmekte olup başka bir ülkede bir veya daha fazla ağırlayan aile yanında kalacaksınız. Tüm dünyadan kendi yaşınızda yeni insanlarla tanışacak, arkadaşlar edinecek, sizi birleştirenin ne olduğunu ve farklı kılanın ne olduğunu ve daha fazlasını öğreneceksiniz.

Kamplar 1 veya 2 hafta süreli olup, sıklıkla aile yanında konaklama ve kültürel ve doğal ilgi alanı olan yerlere ziyaretleri içermektedir.

 

Kimler başvurabilir?

Bir Lions Gençlik Değişim programına katılabilmek için:

  • 15 ile 22 yaşları arasında olmanız
  • Ev sahibi ülkenin dilini temel düzeyde bilmeniz
  • Toplumunuzu, ülkenizi ve parasal destek sağlayan Lions kulübünü temsil etmeye hazır olmanız
  • Sigorta (sağlık, tıbbi, seyahat) ve bir sorumluluktan ibra sözleşmesi temin etmeniz gereklidir.

 

Nasıl başvurulur?

  1. Parasal destek için yerel Lions kulübünüzle veya Gençlik Kamp ve Değişim Dizininde yer alan bölge Gençlik Kampı ve Değişim sorumlusu ile temasa geçin.
  2. Bir başvuru formu doldurun
  3. Parasal destek ve imzalar alındığında, değişiminizin onaylanması için başvurunuz potansiyel ev sahibi Lions’lara yönlendirilecektir.

 

Bir gençlik değişiminin öyküsü

Belçikalı Lions Kulüplerinden Stephanie Theyssen, 2011 yılında Hawaii’ye gitti.

"Bu gençlik kampı hayatımı birçok yönden değiştirdi. Bana denge verdi: ruhsal, kültürel, bağımsızlık, güven (tüm farklı Lions kulüplerine konuşmak ve onlar için icra etmek) ve sosyal (Ohana, bu toplumdaki herkese kendi ailendenmiş gibi davran ve birbirinize mümkün olan her şekilde yardım edin). Bu harika deneyim için çok teşekkür ederim. Mahalo!"
 

Yayınlanma: Sal., 07/05/2013 - 13:00


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!