Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Lieka laisvo laiko? Skirk jį geriems darbams

© iStockphoto.com - asiseeit
Jei tau lieka laisvo laiko, kodėl nepadarius ko nors gera kitiems?

Padėti kitiems galime kiekvienas

Norėtum nuveikti ką nors tikrai naudinga? Jei tau 17–30 metų, galėtum savanoriauti užsienyje pagal Europos savanorių tarnybos programą. Kad tikrai rastum tinkamą projektą, pateik paraišką kuo anksčiau (jei įmanoma, prieš metus).

 

Čia rasi nurodymus, kaip pateikti paraišką dalyvauti Europos savanorių tarnybos projekte Europos šalyje.

 

Jei nerandi tinkamo projekto, nepulk į paniką! Yra daugybė kitų organizacijų, vykdančių savanoriškos veiklos projektus užsienyje.    
 

Įsiliek į vietos bendruomenę

Jei mėgsti būti lauke ir užmegzti naujas pažintis, pamąstyk apie savanorišką darbą bendruomenėje. Darbo bendruomenėje projektas paprastai trunka 2–4 savaites, per kurias savanoriai dirba tarptautinėje grupėje, įgyvendinančioje vietos bendruomenei arba aplinkai naudingą projektą. Plačiau apie savanorišką darbą bendruomenėje.

 

Mokymas darbo vietoje

Stažuotė yra vienas iš geriausių būdų įgyti profesinės patirties ir daugiau sužinoti apie darbą savo šalyje arba užsienyje. Stažuotės dažniausiai trunka 3–12 mėn., todėl geriau jas atlikti po studijų arba kaip savo studijų programos dalį. Skyriuje Darbas ir mokymasis ir absolventų stažuotėms skirtame portalo „Europa“ puslapyje informuojama apie dabartinius stažuočių pasiūlymus. Daugiau informacijos šia tema rasite ir mūsų straipsnyje apie stažuotes.

 

Kitos galimybės užsienyje

Panaršęs internete rasi daugiau informacijos apie galimybes studijuoti arba dirbti užsienyje.

 

Tinklo „Eurodesk“ puslapyje pateikiama informacija apie artėjančius terminus, įskaitant mokymo programų, stažuočių ir savanoriškos veiklos programų terminus. Šio tinklo paskutinės minutės pasiūlymų puslapyje pateikiama savanoriškos veiklos pasiūlymų, kurių paraiškų teikimo terminas netrukus baigsis.

 

Jei mėgsti dirbti su vaikais, vertėtų pasidomėti „au pair“ samda. Tai galimybė gyventi šeimoje užsienyje, mokytis kalbos ir kartu padėti rūpintis vaikais arba namais.

 

Kita galimybė – sezoninis darbas kitoje Europos šalyje.

 

Susijusios nuorodos

Gyvenimas užsienyje

Darbas kitoje Europos šalyje

Kelionės Europoje

 

 

 

 

 

Paskelbta: P, 09/11/2015 - 11:10


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!