Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Stažuočių galimybės

A picture
© iStockphoto.com - skynesher
Stažuotės turbūt yra geriausias būdas susipažinti su darbo aplinka ir įgyti praktinės patirties bei įgūdžių būsimai karjerai.

Stažuotės – tai riboti mokymosi laikotarpiai, trunkantys nuo 3 mėnesių iki vienų metų, paprastai jau baigus mokslus, bet dar nepradėjus dirbti. Vis dėlto kai kuriais atvejais jums gali reikėti atlikti stažuotę prieš baigiant aukštąjį mokslą.

Stažuotė – tai jūsų galimybė pritaikyti mokslo įstaigoje įgytas žinias tikroje darbo aplinkoje. Per ją turėtumėte betarpiškai susipažinti su profesija, pramonės šaka ar karjeros sritimi, turėti aiškų tikslą ir vykdyti konkretų projektą. Jūsų užduotys ir lauktini mokymosi rezultatai turėtų būti apibrėžti rašytiniame stažuotės susitarime.

 

Vis dėlto ne visos stažuotės vyksta laikantis šių gairių, todėl Europos jaunimo forumas parengė Kokybiškų stažuočių ir praktikos chartiją. Šiuo dokumentu siekiama nustatyti teisinius stažuočių kokybės kriterijus, o stažuotojus priimantys darbdaviai raginami laikytis kokybės standartų.

 

Stažuotės galimybių gausu ir savo šalyje, ir užsienyje, tarptautinėse organizacijose, viešosiose institucijose, privačiose įmonėse, Europoje ir už jos ribų. Eurodesk svetainėje pateikiamas naujausias siūlomų stažuočių sąrašas.

Paskelbta: A, 23/04/2013 - 09:40


Tweet Button: 

Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!