DiscoverEU


DiscoverEU


Paldies par izrādīto interesi! “DiscoverEU” pavasara pieteikšanās periods ir beidzies. Rezultāti tika paziņoti 2022. gada maijā, un visi dalībnieki par tiem ir informēti. Nākamā pieteikšanās kārta paredzēta 2022. gada rudenī (precīzi datumi tiks paziņoti vēlāk). Seko līdzi, ja 2022. gadā jau esi 18 gadus vecs vai drīz sasniegsi šo vecumu. Pieteikties ceļošanai varēs jau šoruden, kad piešķirsim vēl 35 000 “DiscoverEU” ceļošanas karšu un attiecīgi atjaunināsim arī informāciju, noteikumus un atbildes uz bieži uzdotiem jautājumiem.

Ja tev ir 18 gadi un tu pastāvīgi dzīvo kādā no ES dalībvalstīm vai programmas “Erasmus+”asociētām valstīm, šī ir tava iespēja iepazīt Eiropu. “DiscoverEU” komanda ir gandarīta par pievienošanos programmai “Erasmus+” un izdevību piedalīties Eiropas Jaunatnes gada 2022 veidošanā, piedāvājot vēl vairāk ceļošanas karšu un iespēju. 

Kas ir “DiscoverEU”?

“DiscoverEU” ir programmas “Erasmus+” darbība, kas dod tev iespēju atklāt Eiropu un iemācīties daudz jauna. Ceļojot galvenokārt ar vilcienu (vai ar citu transporta veidu, ja dzīvo salās vai nomaļā reģionā), varēsi baudīt Eiropas iespaidīgās ainavas un pilsētu daudzveidību. Katru gadu tiek rīkotas divas pieteikšanās kārtas. Atlasi izturējušie kandidāti saņem ceļošanas karti.

Ja tev ir 18 gadi un tu dzīvo Eiropas Savienībā vai kādā no programmas “Erasmus+” asociētajām valstīm (Islandē, Lihtenšteinā, Ziemeļmaķedonijā, Norvēģijā, Serbijā vai Turcijā), “DiscoverEU” piedāvā tev iespēju doties ceļojumā, kura laikā varēsi atklāt Eiropas daudzveidību, kultūras mantojumu un vēsturi un iepazīties ar cilvēkiem no visas Eiropas. Turklāt dalība “DiscoverEU” ir tava izdevība pilnveidot prasmes, kas noderēs visa mūža garumā: neatkarību, pašpaļāvību un atvērtību citām kultūrām.  

JAUNUMS: sākot ar 2022. gada pirmo konkursa kārtu, atlasītie dalībnieki saņems “DiscoverEU” atlaižu karti, kas ļaus ietaupīt naudu, apmeklējot kultūras pasākumus un apskates objektus, piedaloties mācību vai sporta aktivitātēs, izmantojot sabiedrisko transportu, norēķinoties par naktsmītni utt.

Kad gaidāma nākamā pieteikšanās kārta?

Kopš pirmās “Discover EU” kārtas, kas notika 2018. gada jūnijā, ceļošanas kartes saņēmuši jau vairāk nekā 130 000 jauniešu. Nākamā pieteikšanās kārta sāksies ceturtdien, 2022. gada 7. aprīlī, plkst. 12.00 (CEST) un beigsies ceturtdien, 2022. gada 21. aprīlī, plkst. 12.00 (CEST). Kolīdz sāksim pieņemt pieteikumus, šajā lapā parādīsies poga “Pieteikties tagad”. 

Lai varētu pieteikties:

  • tev jābūt dzimušam(-ai) laikā no 2003. gada 1. jūlija (ieskaitot) līdz 2004. gada 30. jūnijam (ieskaitot);
  • tiešsaistes pieteikuma veidlapā pareizi jānorāda personas apliecības (ID kartes), pases vai uzturēšanās atļaujas numurs;
  • atlases lēmuma pieņemšanas dienā tavai pastāvīgajai dzīvesvietai* jābūt: 

          - kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, ieskaitot to aizjūras zemes un teritorijas (AZT),  vai 
          - programmas “Erasmus+” asociētā trešā valstī (Islandē, Lihtenšteinā, Ziemeļmaķedonijā, Norvēģijā, Serbijā vai Turcijā). 

* Sīkāku informāciju sk. konkursa noteikumu 2. sadaļā “Atbilstības kritēriji”.

Tev būs jāatbild uz viktorīnas jautājumiem (ja nepiesakies kā grupas dalībnieks).

Ja būsi veiksmīgo kandidātu vidū, laikā no 2022. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 30. jūnijam varēsi doties 1–30 dienu ilgā ceļojumā. 

Ja tev ir invaliditāte vai veselības problēmas, kas apgrūtina ceļošanu, tev tiks sniegta nepieciešamā palīdzība un atbalsts, lai vari piedalīties “DiscoverEU”. Plašāka informācija atrodama sadaļā Bieži uzdoti jautājumi (C.13).

Vai esi par jaunu, lai piedalītos šajā kārtā? Nebēdā! Katru gadu rīkojam divas pieteikšanās kārtas: pavasarī un rudenī.

Vai var ceļot kopā ar draugiem?

Protams! Izvēle ir tavā ziņā. Vari ceļot vienatnē vai savai grupai pievienot līdz pat četriem draugiem, kuri atbilst dalības kritērijiem. Iesniedzot pieteikumu, viņiem būs jānorāda tavs pieteikuma kods. Plašāka informācija atrodama sadaļā Bieži uzdoti jautājumi (B.5 līdz B.11).

Vari saskaņot savus ceļošanas plānus arī ar citiem “DiscoverEU” ceļotājiem. Šim mērķim labi noderēs “DiscoverEU” Facebook grupa. Pievienojies grupai jau tagad un sazinies ar citiem dalībniekiem.

Ja izturēsi atlasi, “Erasmus+” valstu aģentūras rīkos tikšanās un palīdzēs tev veidot kontaktus ar citiem programmas dalībniekiem, lai pirms došanās ceļā vari saņemt noderīgu informāciju.


“Laiks jauniem atklājumiem! Ņem līdzi mugursomu un savu labāko draugu un dodies ceļā!”

 

Dalies pieredzē 

Ja kļūsi par “DiscoverEU” sūtni, aicināsim tevi dalīties ceļojuma iespaidos sociālajos tīklos (Instagram, Facebook, Twitter), izmantojot tēmturi #DiscoverEU. Varbūt nolemsi par ceļojumu pastāstīt savā skolā vai vietējā kopienā. Vari piedalīties arī foto un video konkursā (#DiscoverEU #Competition) un iegūt lieliskas balvas. 

Vēlies uzzināt vairāk?

Ja tev interesē, kā noritējušas iepriekšējās pieteikumu iesniegšanas kārtas, ieskaties “DiscoverEU” faktu lapās. Tur plašāk aprakstīta pati darbība un dažu jauno “DiscoverEU” ceļotāju pieredze.

 

Eiropa tevi gaida. Sper pirmo soli!
 

 

Iedvesmojošs video: Vincenta-Imanuēla Herra uzstāšanās TedX

#FreeInterrail - A Vision of a Europe for All | Vincent-Immanuel Herr | TEDxOTHRegensburg