Narzędzia serwisu

Wybór języka

Flaga UE

Ścieżka nawigacji

Menu

Ostatnia aktualizacja : 25/04/2017

Najczęściej zadawane pytania - Transfer zasiłku dla bezrobotnych

 • Jak mogę się upewnić, że nie stracę zasiłku dla bezrobotnych, jeśli wyjadę do innego kraju UE w poszukiwaniu pracy?

  Po upływie czterech tygodni od rejestracji wystąp o formularz U2 w kraju, w którym przyznano Ci status osoby bezrobotnej. Formularz ten upoważnia Cię do otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych podczas poszukiwania pracy za granicą. Kiedy otrzymasz formularz, przedstaw go publicznej służbie zatrudnienia w nowym kraju.

  Po przyjeździe do nowego kraju zarejestruj się w miejscowej służbie zatrudnienia jako osoba szukająca pracy. Aby nie stracić zasiłku, zrób to w ciągu siedmiu dni od dnia, w którym przestałeś być do dyspozycji krajowych służb zatrudnienia w kraju, który opuściłeś.

 • Kiedy powinienem ubiegać się o przedłużenie okresu transferu mojego zasiłku dla bezrobotnych?

  Aby mieć pewność, że nie stracisz zasiłku dla bezrobotnych, powinieneś ubiegać się o przedłużenie jego transferu tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Masz obowiązek zrobić to przed upływem pierwszych trzech miesięcy.

 • Jestem Polakiem i przeprowadziłem się do Wielkiej Brytanii, aby tam szukać pracy. Czy mam prawo do pomocy lokalnego urzędu pracy, jeśli nigdy wcześniej nie pracowałem ani nie mieszkałem w Wielkiej Brytanii?

  TAK — Jako obywatelowi UE przysługują Ci takie same prawa jak obywatelom Wielkiej Brytanii, zarówno jeśli chodzi o poszukiwanie pracy, jak i uzyskanie pomocy lokalnego urzędu pracy.

Zobacz najważniejsze informacje na ten temat
Transfer zasiłku dla bezrobotnych
Prawo UE
Konsultacje publiczne
  Potrzebujesz pomocy lub porady?
  Skontaktuj się z działem pomocy