Nástroje

Výběr jazyka

Vlajka EU

Cesta

Nabídka

Aktualizováno : 25/04/2017

Časté otázky - Převod dávek v nezaměstnanosti

 • Jak mám postupovat, abych neztratil nárok na dávky v nezaměstnanosti, když se rozhodnu hledat si práci v jiné zemi Unie?

  4 týdny poté, co jste se registroval do evidence uchazečů o práci, můžete požádat o vystavení formuláře U2 v zemi, v níž jste se stal nezaměstnaným. Na základě tohoto formuláře můžete pobírat dávky v nezaměstnanosti i během doby, kdy si hledáte práci v zahraničí. Formulář budete muset předložit na úřadu služeb nezaměstnanosti státu, v němž si chcete zaměstnání najít.

  Po příjezdu do cílové země se na místním úřadu práce zaregistrujte do evidence uchazečů o práci. To musíte učinit nejpozději do 7 dnů od data, kdy jste přestal být k dispozici úřadu práce v zemi, ze které jste odjel. Při promeškání této lhůty můžete o nárok na dávky v nezaměstnanosti přijít.

 • Kdy mám požádat o prodloužení převodu dávek v nezaměstnanosti do zahraničí?

  O prodloužení požádejte co nejdříve, abyste o výplatu dávek v nezaměstnanosti nepřišli. Každopádně žádost musíte podat ještě před tím, než skončí lhůta prvních 3 měsíců.

 • Jsem z Polska a přijel jsem do Spojeného království, abych si tu našel zaměstnání. Mohu se obrátit na místní úřad práce, i když jsem tu nikdy předtím nežil ani nepracoval?

  ANO — Jako občan Evropské unie máte stejně jako státní příslušník Spojeného království právo hledat si v této zemi práci a využívat služeb místního úřadu práce.

Zobrazit obecné informace k tomuto tématu
Převod dávek v nezaměstnanosti
Právní předpisy EU
Veřejné konzultace
  Potřebujete pomoc specializované asistenční služby?
  Požádat o poradenství