Paskutinį kartą tikrinta 2019-01-24

Galimybė dirbti viešajame sektoriuje

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

ES piliečiai turi teisę dirbti kitose ES šalyse, taip pat ir viešajame sektoriuje, t. y. valstybinėse įmonėse, vyriausybinėse įstaigose ir valdžios institucijose.

Kroatijos piliečių teisės dirbti kai kuriose ES šalyse laikinai ribojamos.

Į kai kurias ES šalių darbo vietas gali būti priimami tik tų šalių piliečiai, bet tik tuo atveju, jei darbas susijęs su:

Paprastai tai yra postai diplomatinėje tarnyboje, kariuomenėje, policijoje bei saugumo pajėgose, teismuose ir mokesčių institucijose. Bet net ir šiose institucijose su viešosios valdžios funkcijų vykdymu nesusijusias pareigas turi būti leidžiama eiti ir kitų ES šalių piliečiams. Pavyzdžiui, administracinis darbas ir techninės paramos teikimas nesusijęs su viešosios valdžios funkcijų vykdymu, todėl negali būti reikalaujama, kad jį dirbtų tik tos šalies pilietybę turintys žmonės.

Kad gautumėte darbą viešajame sektoriuje, tikriausiai reikės, kad jūsų kvalifikacija būtų oficialiai pripažinta šalyje, kurioje norite dirbti.

Šalis, kurioje ketinate įsidarbinti, neturi teisės jūsų profesinę patirtį įvertinti prasčiau vien dėl to, kad ją įgijote kitoje ES šalyje, kai sprendžiami šie klausimai:

Atsitikimas

Į jūsų patirtį Europos Sąjungoje turi būti atsižvelgta

Prancūzė Eliza 10 metų dirbo mokytoja Prancūzijoje, o paskui persikėlė į Italiją. Italijos institucijos pripažino jos mokytojos kvalifikaciją, tačiau ji buvo laikoma pradedančiąja. Jai buvo suteikta žemiausia kvalifikacinė kategorija ir mažiausias atlyginimas.

Jei Italijoje nustatant mokytojų kategoriją ir atlyginimą atsižvelgiama į profesinės patirties metus, Italijos institucijos privalo lygiai taip pat atsižvelgti į profesinę patirtį, kurią Eliza įgijo kitoje ES šalyje.

Taip pat žr.

Profesinės kvalifikacijos pripažinimas

DUK.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: