Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-03-01

Automobilių registracija ir mokesčiai – Lietuva

Registracijos taisyklės

Į Lietuvą persikėlęs ES pilietis savo automobilį registruoti privalo, jei jis yra registracijos liudijimo turėtojas.

Privalomos automobilio registracijos išimtys

Į Lietuvą persikėlęs ES pilietis gali naudotis ankstesnėje gyvenamojoje šalyje registruotu savo automobiliu.

Tai daryti galima 6 mėnesius laikantis šių sąlygų: registracijos liudijimo turėtojas pakeičia savo gyvenamąją vietą ir turi galiojantį kitos šalies išduotą automobilio registracijos liudijimą.

Studentai

Jei atvykote iš kitos ES šalies į Lietuvą studijuoti:

 • jums nereikia registruoti savo automobilio Lietuvos institucijose visą studijų laiką. To daryti nereikia ir tuomet, jei automobilio savininkai yra jūsų tėvai ne Lietuvos gyventojai;
 • jums nereikia Lietuvoje mokėti registracijos ir (arba) kelių mokesčio (registracijos ir kelių mokesčių Lietuvoje šiuo metu nėra);
 • jums nereikia papildomai apdrausti savo automobilio studijų laikotarpiui.

Jei studijuodamas Lietuvoje dar ir dirbate, jums nereikia registruoti transporto priemonės ir mokėti susijusių mokesčių.

Pensininkai, antrojo būsto savininkai, pasienio darbuotojai, savarankiškai dirbantys pasienio darbuotojai (tarnybiniai automobiliai)

Jei esate ES pilietis ir turite Lietuvoje antrą būstą (juo naudojatės ne daugiau kaip 6 mėnesius per metus), savo automobilio čia registruoti jums nereikia.

Jūs atleidžiamas nuo privalomos automobilio registracijos, jei atitinkate šiuos kriterijus: tik jei nesate šalies gyventojas.

Per kiek laiko reikia perregistruoti transporto priemonę

Jei persikeliate gyventi į Lietuvą, savo automobilį, registruotą kitoje ES šalyje, turite perregistruoti per 6 mėnesius, kurie skaičiuojami nuo tos dienos, kai pradėjote važinėti ta transporto priemone šalies keliais. Tačiau dar nėra aiškaus kontrolės mechanizmo, nes nėra fiksuojama, kada kertate sieną.

Kad perregistruotumėte transporto priemonę, prieš tai įregistruotą kitoje ES šalyje, kreipkitės į valstybės įmonę „Regitra". Jos padalinių adresai pateikiami svetainėje.

Laikinieji registracijos numerio ženklai

Jei nusipirkote automobilį užsienyje, kitoje ES šalyje išduotas laikinasis registracijos numerio ženklas Lietuvoje bus pripažįstamas, kad galėtumėte parvairuoti automobilį į savo gyvenamąją vietą.

Laikinąjį registracijos numerio ženklą gali išduoti valstybės įmonė „Regitra" (27 EUR).

Automobilio mokestis

Registracijos ir kelių mokesčių Lietuvoje šiuo metu nėra.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Automobilių registracija ir mokesčiai
Viešosios konsultacijos
  Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?
  Klauskite nacionalinių administravimo įstaigų
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai