Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-06-12

Automobilių registracija ir mokesčiai

Laikinas buvimas kitoje šalyje

Jeigu jūsų įprastinė gyvenamoji šalis nesikeičia, bet laikinai – trumpiau kaip 6 mėnesiams – išvykstate į kitą ES šalį, joje nereikia nei įregistruoti savo automobilio, nei mokėti jokių registracijos mokesčių. Jis liks registruotas jūsų gyvenamojoje šalyje. Tačiau jūsų gali būti paprašyta mokėti kitus su automobilio naudojimu toje šalyje susijusius mokesčius (kelių naudotojo mokesčius).

Jei gyvenate kitoje ES šalyje trumpiau kaip 6 mėnesius ir joje neįregistravote savo automobilio, tos šalies gyventojui savo automobilio neturite teisės nei skolinti, nei nuomoti. Vietos gyventojas gali vairuoti jūsų automobilį tik tuo atveju, jei jūs važiuojate kartu.

Tačiau galite skolinti automobilį jus aplankiusiems draugams arba šeimos nariams, jeigu jie nėra šalies, kurioje viešite, gyventojai.

Jei kitoje šalyje ketinate gyventi ilgiau nei 6 mėnesius, paprastai turėtumėte šią šalį nurodyti kaip savo gyvenamąją vietą ir privalote nedelsdamas joje įregistruoti savo automobilį.

Persikėlimas į užsienį

Jei persikeliate į kitą ES šalį (ketinate joje likti ilgiau kaip 6 mėnesius) ir kartu pasiimate savo automobilį, naujojoje šalyje turėsite jį įregistruoti ir sumokėti visas reikiamas rinkliavas ir mokesčius.

Savo automobilį privalote įregistruoti kuo greičiau, bet kuriuo atveju ne vėliau kaip po 6 mėnesių nuo atvykimo dienos. Taip pat derėtų pasiteirauti, kokius patvirtinamuosius dokumentus reikės pateikti ir kokius formalumus atlikti registruojant automobilį.

Jeigu laikotės nustatytų sąlygų ir terminų, kai kuriose šalyse, kai į jas persikeliate iš kitos ES šalies, galite būti nuo transporto priemonės registracijos mokesčio atleistas. Prieš išvažiuodamas į naująją šalį išsiaiškinkite, kokios nacionalinės taisyklės joje taikomos.

Atsitikimas

Jei iš anksto išsiaiškinsite taisykles, sutaupysite!

Ispanė Cristina rado darbą Portugalijoje ir persikėlė ten gyventi. Ji nežinojo apie 6 mėnesių terminą ir nuėjo perregistruoti automobilio Portugalijoje po 8 mėnesių.

Tuomet ji sužinojo, kad jeigu automobilį būtų perregistravusi anksčiau, jai nebūtų reikėję mokėti jokių registracijos mokesčių. Be to, Portugalijoje 6 mėnesių laikotarpis pradedamas skaičiuoti nuo išvykimo iš savo buvusios šalies momento, o ne nuo atvykimo.

 

Privalomos registracijos per 6 mėnesius išimtys

Studentai

Jeigu kitoje šalyje gyvenate tik todėl, kad joje studijuojate, visą tą laiką, kol būsite įtrauktas į tos šalies mokymo įstaigos studentų sąrašą, automobilio perregistruoti ir mokesčių mokėti jums nereikės. Tačiau jei bestudijuodamas kitoje šalyje pradėsite dirbti, savo automobilį joje įregistruoti privalėsite.

Prieš išvykstant iš savo šalies patartina išsiaiškinti, kokios taisyklės taikomos šalyje, kurioje ketinate studijuoti. Sužinokite, ar reikia atlikti kokius nors administracinius formalumus (pavyzdžiui, kai kuriose šalyse būdamas už vairo privalėsite turėti pažymą, patvirtinančią, kad esate priimtas į universitetą arba mokyklą) arba atitikti tam tikras sąlygas, kad išvengtumėte problemų per policijos patikras.

Specialios taisyklės taikomos Danijoje. Ten studentai iš ES šalių privalo įregistruoti savo automobilius, išskyrus atvejus, kai studentas šalyje per 2 metų laikotarpį praleidžia mažiau kaip 365 dienas. Tokiu atveju galite prašyti Danijos valdžios institucijų leidimo vairuoti savo automobilį, įregistruotą kitoje ES šalyje.

Atsitikimas

Mathieu yra prancūzas, jis gyvena Belgijoje, kur klauso 2 metų pouniversitetinių studijų kursą. Mathieu automobilis buvo apgadintas, todėl jis kreipėsi į policiją, kad gautų pažymą draudimo įstaigai. Išsiaiškinusi, kad Mathieu jau gyveno Belgijoje ilgiau kaip metus ir dar neperregistravo savo automobilio, policija pasakė, kad jis padarė pažeidimą ir gaus baudą.

Mathieu įrodė, kad jis įtrauktas į Antverpeno universiteto studentų sąrašus ir todėl, kaip studentas iš kitos ES šalies, neprivalo Belgijoje mokėti transporto priemonės ar kelių mokesčių.

Pasienio darbuotojai

Jūs laikomas pasienio darbuotoju (samdomu ar dirbančiu savarankiškai), jei dirbate vienoje valstybėje, bet gyvenate kitoje ir grįžtate namo bent kartą per savaitę.

Jei iš gyvenamosios šalies reguliariai nuosavu automobiliu vykstate į darbą kitoje šalyje, automobilį registruoti ir atitinkamus mokesčius mokėti turite gyvenamojoje šalyje, o ne šalyje, kurioje dirbate.

Jeigu vairuojate įmonės automobilį (registruotą šalyje, kurioje dirbate), galite naudoti jį ir gyvenamojoje šalyje, jo ten neregistravęs. Išsiaiškinkite įmonių automobilių naudojimo ES sąlygas.

 

Daugiau informacijos apie automobilių registraciją bei susijusius mokesčius ir nuorodų į nacionalinių valdžios institucijų interneto svetaines:

Pasirinkite šalį

* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Europos Komisija nėra atsakinga už išorės svetainių turinį.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai