Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 25/04/2017

Bieži uzdotie jautājumi - Automašīnu reģistrācija un nodokļi

 • Es dzīvoju Francijā. Nupat nopirku jaunu automašīnu no autotirgotāja Beļģijā un samaksāju par to PVN. Tagad, reģistrējot auto Francijā, man to liek maksāt vēlreiz. Tas taču ir nepareizi, vai ne?

  JĀ un NĒ – jums nedrīkst likt maksāt PVN divās valstīs, un par automašīnu PVN jāmaksā tikai valstī, kur to reģistrē, t.i., Francijā (nevis valstī, kur to nopirkāt, kā tas ir vairumam citu preču).

  Jums vajadzēja autotirgotājam pateikt, ka automobili vēlaties reģistrēt Francijā, tad nebūtu bijis jāmaksā PVN Beļģijā.

  Tā kā Beļģijā PVN jau esat samaksājis, jums vajadzētu pieteikties uz PVN kompensāciju Beļģijas nodokļu iestādēs, iesniedzot tām Francijas iestāžu izdotu apstiprinājumu, ka esat reģistrējis automašīnu Francijā 6 mēnešu laikā no tās laišanas satiksmē, pirms tās nobraukums pārsniedzis 6000 kilometru.

 • Es plānoju Vācijā iegādāties automašīnu un ar to braukt atpakaļ uz Franciju, kur dzīvoju. Kā man to reģistrēt?  

  Lai gan automašīna, visticamāk, būs jāreģistrē Francijā, jums vajadzīga Vācijas numura zīme, lai varētu doties ceļā uz Franciju. Ja automašīna ir jauna, pieprasiet tranzīta numuru. Tad nevajadzēs maksāt PVN Vācijā. Ja automašīna ir lietota, jums droši vien nāksies vispirms to reģistrēt Vācijā, kaut arī uz pavisam īsu periodu. Apsveriet iespēju pasūtīt mašīnas piegādi uz Franciju, tad jums nevajadzēs to reģistrēt Vācijā. Salīdziniet izmaksas, kas saistītas ar abiem variantiem.

 • Esmu Lielbritānijas pilsonis un pēc pensionēšanās pārcēlos uz Maltu. Atvedu arī savu automašīnu, bet, reģistrējot to Maltā, man pieprasīja maksāt pārāk augstu ievedmuitas nodokli. Vai tad ievedmuita Eiropas vienotajā tirgū nav atcelta?

  Ievedmuita ES ir atcelta. Varbūt šo summu īstenībā veido transportlīdzekļa reģistrācijas nodeva un ceļa nodoklis, kas attiecīgajā valstī jāmaksā par visām automašīnām neatkarīgi no to izcelsmes. Šos nodokļus neregulē ES tiesību akti, un jums būs tie jāmaksā – ja vien tas nav diskriminējoši attiecībā uz importētām automašīnām. Piemēram, reģistrācijas nodevai nevajadzētu pārsniegt summu, kas būtu maksājama par analoģisku Maltā reģistrētu automašīnu.

 • Es no Beļģijas pārceļos uz Portugāli ar savu auto. Portugālē ir ļoti augstas automašīnu reģistrācijas nodevas. Vai tā nav netaisnība, ka man šis nodoklis jāmaksā vēlreiz, kad esmu to jau samaksājis Beļģijā, bet Portugāles iedzīvotājiem par vienu un to pašu automašīnu tas jāmaksā tikai vienreiz?

  Par vieglo automašīnu reģistrācijas nodevām nav ES līmenī saskaņotu noteikumu. Tāpēc ES valstis var pēc saviem ieskatiem noteikt reģistrācijas nodevu automobiļiem, ko to teritorijā reģistrē pirmo reizi. Tā kā cilvēkiem jūsu situācijā tas ir neizdevīgi, katra dalībvalsts var nolemt atbrīvot no šīs nodevas samaksas automašīnas, kas ievestas to teritorijā saistībā ar īpašnieka dzīvesvietas maiņu. Jums vajadzētu sazināties ar Portugāles iestādēm, lai uzzinātu, vai uz jums attiecas šāds atbrīvojums (un ja attiecas, tad ar kādiem nosacījumiem).

 • Es vēlos Vācijā nopirkt automašīnu un braukt ar to atpakaļ uz Holandi, kur to reģistrēšu. Vai PVN man jāmaksā divreiz un tad jāpieprasa atpakaļ?

   – vienkārši pasakiet Vācijas tirgotājam, ka gribat reģistrēt automašīnu citā valstī. Tad jums būs jāmaksā PVN tikai Holandē.

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
Automašīnu reģistrācija un nodokļi
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.