Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

DUK. Automobilių registracija ir mokesčiai

 • Gyvenu Prancūzijoje. Iš specializuoto pardavėjo Belgijoje nusipirkau naują automobilį ir sumokėjau už jį PVM. Dabar, kai automobilį registruoju  Prancūzijoje, manęs vėl prašo mokėti PVM. Juk tikrai taip būti neturi?

  TAIP ir NE — Negalite būti verčiamas mokėti PVM daugiau nei vienoje šalyje, o PVM už transporto priemones mokėtinas toje šalyje, kurioje jos turi būti užregistruotos, t. y. Prancūzijoje (o ne šalyje, kurioje jos įsigyjamos – ši taisyklė taikoma ir daugumai kitų prekių).

  Galėjote įspėti pardavėją, kad automobilis bus registruojamas Prancūzijoje ir taip išvengti PVM mokėjimo Belgijoje.

  Kadangi jau sumokėjote PVM Belgijoje, dabar turite kreiptis į Belgijos mokesčių institucijas ir prašyti jį grąžinti. Reikės pateikti Prancūzijos institucijų išduotus patvirtinamuosius dokumentus, kad užregistravote savo transporto priemonę Prancūzijoje per 6 mėnesius nuo eksploatacijos pradžios ir anksčiau nei ja buvo nuvažiuota 6000 km.

 • Ketinu Vokietijoje pirkti automobilį ir grįžti juo į Prancūziją, kur gyvenu. Kaip turėčiau jį registruoti?  

  Nors automobilis galiausiai turės būti užregistruotas Prancūzijoje, jums vis tiek reikia gauti vokiškus valstybinius numerius, kad galėtumėte parvažiuoti į Prancūziją. Jei automobilis naujas, turėtumėte įsigyti tranzitinius numerius, tuomet Vokietijoje nebereikės mokėti ir PVM. Jei tai naudotas automobilis, turbūt jums teks pasirūpinti įprastine vokiška registracija, net jei ji ir bus labai trumpam laikotarpiui. Pagalvokite, ar nevertėtų automobilio parsisiųdinti į Prancūziją – tuomet jums nereikėtų jo registruoti Vokietijoje, palyginkite išlaidas.

 • Esu britas, išėjęs į pensiją persikėliau į Maltą. Kartu pasiėmiau ir savo automobilį, bet kai jį registravau Maltoje, turėjau sumokėti didelius importo mokesčius. Importo mokesčiai bendrojoje Europos rinkoje juk panaikinti, ar ne?

  Importo mokesčiai ES viduje iš tikrųjų panaikinti. Galbūt tie mokesčiai buvo transporto priemonės registracijos ir kelių mokesčiai, kurie turi būti mokami už visus toje šalyje registruotus automobilius, kad ir iš kur jie būtų atvežti. Šie mokesčiai ES teisės aktais nereglamentuojami ir juos reikia sumokėti, jeigu tik jais nediskriminuojamos atvežtinės transporto priemonės. Pavyzdžiui, registracijos mokestis neturėtų būti didesnis nei tas, kuris taikomas Maltoje jau registruotai panašiai transporto priemonei.

 • Keliuosi iš Belgijos į Portugaliją ir kartu pasiimu savo automobilį. Registracijos mokestis Portugalijoje labai didelis. Ar tai nėra nesąžininga, kad aš turiu vėl mokėti tokį mokestį, nors jau esu jį sumokėjęs Belgijoje, o Portugalijos gyventojai už tą pačią transporto priemonę jį moka tik kartą?

  Lengvųjų automobilių registracijos mokestis ES lygiu nederinamas, todėl ES šalys gali savo nuožiūra taikyti registracijos mokestį už pirmą kartą jų teritorijoje registruojamus automobilius. Dėl nepalankių sąlygų tokiais atvejais, kaip jūsų, šiuo metu kiekviena ES šalis savo nuožiūra gali spręsti, ar taikyti išimtis transporto priemonėms, kai jos perregistruojamos savininkams pakeitus gyvenamąją vietą. Turėtumėte kreiptis į kompetentingas Portugalijos institucijas ir išsiaiškinti, ar jūsų atveju tokia išimtis gali būti pritaikyta ir jeigu taip, kokiomis sąlygomis?

 • Noriu Vokietijoje nusipirkti automobilį ir grįžęs juo į Olandiją čia jį įregistruoti. Ar man reikia dukart sumokėti PVM ir vėliau jį susigrąžinti?

  NE  — Tik įspėkite pardavėją Vokietijoje, kad automobilį registruosite kitoje šalyje. Tuomet PVM reikės mokėti tik Olandijoje.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Automobilių registracija ir mokesčiai
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai