Saidi tööriistad

Keelevalik

ELi lipp

Navigatsioonitee

Menüü

Ajakohastatud : 25/04/2017

KKK - Auto registreerimine ja maksud

 • Elan Prantsusmaal. Ostsin Belgias edasimüüjalt uue auto ning tasusin käibemaksu. Nüüd nõutakse minult käibemaksu tasumist ka auto registreerimisel Prantsusmaal. See ei saa ju olla õige?

  JAH / EI — teilt ei saa nõuda käibemaksu maksmist rohkem kui ühes riigis ning auto puhul tuleb käibemaks tasuda selles riigis, kus see registreeritakse, antud juhul Prantsusmaal (mitte riigis, kus see ostetakse, nagu enamiku kaupade puhul).

  Oleksite võinud edasimüüjale öelda, et kavatsete auto registreerida Prantsusmaal, ning vältida käibemaksu maksmist Belgias.

  Kuna olete juba Belgias käibemaksu tasunud, siis peaksite nüüd taotlema Belgia maksuhaldurilt selle tagasimaksmist. Selleks peate tõendama, et olete registreerinud oma auto Prantsusmaal 6 kuu jooksul pärast selle esmakordset kasutuselevõttu ning enne kui see on läbinud 6000 km.

 • Kavatsen osta Saksamaalt auto ning sõita sellega Prantsusmaale, kus ma elan. Kuidas ma peaksin selle registreerima?  

  Kuigi peate auto lõpuks registreerima Prantsusmaal, tuleb teil siiski hankida Saksa numbrimärk, et sõita sellega Prantsusmaale. Kui auto on uus, peaksite hankima transiitmärgi – nii väldite käibemaksu tasumist Saksamaal. Kui tegemist on kasutatud autoga, peaksite selle tõenäoliselt Saksamaal registreerima, isegi kui seda on vaja väga lühikeseks ajaks. Kaaluge auto saatmist Prantsusmaale, et te ei peaks seda Saksamaal registreerima, ning võrrelge erinevate võimalustega seotud kulusid.

 • Olen britt ja veedan oma pensionipõlve Maltal. Tõin oma auto Maltale, kuid seda siin registreerides pidin maksma ülemäära kõrget impordimaksu. Ma arvasin, et impordimaksud on Euroopa ühtsel turul kaotatud?

  Impordimaksud on ELis kaotatud. On võimalik, et teilt nõuti sõiduki registreerimismaksu ja liiklusmaksu, mis tuleb tasuda kõigi registreeritavate autode puhul, olenemata sellest, kust need pärit on. Need maksud ei ole ELi õigusaktidega reguleeritud ning te peate need tasuma – tingimusel, et need ei ole imporditavate autode suhtes diskrimineerivad. Näiteks ei tohiks registreerimismaks olla kõrgem kui sarnase Maltal juba registreeritud auto maksuväärtus.

 • Kavatsen kolida Belgiast Portugali ning võtta kaasa oma auto. Auto registreerimismaks on Portugalis väga kõrge. Kas pole ebaõiglane, et pean sama maksu tasuma uuesti, kuigi olen Belgias registreerimise eest juba maksnud? Portugali elanikud maksavad seda sama auto eest vaid ühe korra!

  Sõiduautode registreerimismaks ei ole ELis ühtlustatud. ELi liikmesriikidel on seega õigus nõuda registreerimismaksu, kui sõiduk nende territooriumil esimest korda registreeritakse.  Kuna mitmed ühest liikmesriigist teise elama asuvad inimesed, nagu teie, satuvad niimoodi ebasoodsasse olukorda, võivad ELi liikmesriigid otsustada sellisel juhul registreerimismaksu mitte nõuda. Peaksite võtma ühendust Portugali ametiasutustega, et uurida, kas ning mis tingimustel teil on õigus maksuvabastusele.

 • Soovin osta auto Saksamaalt, tuua selle Hollandisse ning siin registreerida. Kas pean tasuma käibemaksu kaks korda ja siis taotlema selle tagastamist?

  EI — piisab sellest, kui ütlete müüjale, et kavatsete auto registreerida teises liikmesriigis. Siis maksate käibemaksu üksnes Hollandis.

Lisateave selle teema kohta
Auto registreerimine ja maksud
Avalikud arutelud
  Vajate nõuandeteenistuse abi?
  Saage abi ja nõuandeid