Paskutinį kartą tikrinta 2019-04-23

Vairuotojo pažymėjimo atnaujinimas ir keitimas

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

JK kol kas yra visavertė ES narė, tad joje ir jai tebetaikomos visos teisės ir pareigos.

Vienu metu galite turėti tik vieną ES vairuotojo pažymėjimą. Šį pažymėjimą išduoda tos ES šalies, kurioje paprastai gyvenate, valdžios institucijos.

Jei persikeliate į kitą ES šalį ir pametate savo vairuotojo pažymėjimą, jį iš jūsų pavagia, jis yra sugadinamas arba baigia galioti, pratęsti savo pažymėjimo galiojimą, gauti vietoj jo naują pažymėjimą arba jį pasikeisti reikia toje šalyje, kurioje paprastai gyvenate.

Taip pat išsiaiškinkite, ką reikia daryti, jei vairuotojo pažymėjimą pametate arba jį iš jūsų pavagia per kelionę į užsienį

Vairuotojo pažymėjimo keitimas

Jei persikeliate gyventi į kitą ES šalį, keisti vairuotojo pažymėjimo paprastai nereikia. Galite naudotis savo vairuotojo pažymėjimu tol, kol nėra pasibaigęs jo galiojimo laikas.

Jei pageidaujate, savo vairuotojo pažymėjimą galite savanoriškai pakeisti į lygiavertį savo naujosios gyvenamosios šalies pažymėjimą.

Turėsite įrodyti, kad esate tos šalies gyventojas ir kad atitinkate vairuotojo pažymėjimų turėtojams keliamus reikalavimus (pvz., esate sulaukęs minimalaus amžiaus, jūsų sveikatos būklė yra pakankamai gera, kad galėtumėte vairuoti ir kt.).

Prieš pakeisdamos vairuotojo pažymėjimą valdžios institucijos kreipsis į jūsų ankstesnės gyvenamosios vietos šalies institucijas, kad patikrintų, ar jūsų vairuotojo pažymėjimas nebuvo sustabdytas, apribotas arba atšauktas.

Privalomas keitimas

Gyvenant užsienyje pasikeisti savo vairuotojo pažymėjimą į tos šalies pažymėjimą būtina šiais atvejais:

Kai pasikeisite savo vairuotojo pažymėjimą į gyvenamosios šalies pažymėjimą, turėsite laikytis tos šalies taisyklių (pvz., susijusių su galiojimo laiku ir sveikatos tikrinimu).

Atsitikimas

Monika gyvena Kipre. Ji turi Italijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą, kuris buvo sugadintas. Kad gautų naują vairuotojo pažymėjimą, jai reikia savo itališką pažymėjimą pasikeisti į kiprietišką. Monika gaus kiprietišką vairuotojo pažymėjimą, kurio galiojimo laikas yra 15 metų, o ne 10, kaip Italijoje.

Vairuotojo pažymėjimo atnaujinimas

Jei persikelsite į kitą ES šalį ir pasibaigs jūsų ES vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas, jį atnaujinti turėsite toje šalyje, kurioje yra jūsų įprastinė gyvenamoji vieta .

Jei jūsų vairuotojo pažymėjimas sustabdytas, apribotas, atimtas toje ES šalyje, kurioje buvo išduotas, jo atnaujinti negalėsite.

Informacija apie konkrečias šalis

Gyvenate užsienyje ir jums reikia atnaujinti savo vairuotojo pažymėjimą arba gauti naują vietoj prarasto? Išsiaiškinkite, kokie formalumai taikomi jūsų gyvenamojoje šalyje:

Pasirinkite šalį

* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Europos Komisija nėra atsakinga už išorės svetainių turinį.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: