Available languages:

Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2018-12-06

ES pilietybės neturinčių šeimos narių registravimas kitoje ES šalyje – Lietuva

Jūsų šeimos nariai turi gauti leidimą gyventi ES tik tuo atveju, jei jie atvykę gyvens Lietuvos Respublikoje ilgiau kaip 3 mėnesius per 6 mėnesių laikotarpį. Jie turi tai padaryti per 3 mėnesius nuo atvykimo.

Leidimo gyventi ES paraišką reikia pateikti tos vietos, kurioje ketinate deklaruoti gyvenamąją vietą, migracijos tarnybos poskyriui.

Šeimos ryšiams įrodyti reikalingi šie dokumentai:

Kad įrodytumėte, jog šeimos narys yra ekonomiškai priklausomas, galite, pavyzdžiui, pateikti informacijos apie pinigų pervedimus į jo banko sąskaitą, arba deklaruoti savo įsipareigojimą jį išlaikyti.

Jūsų šeimos nariui bus išduotas leidimas gyventi Europos Sąjungoje. Šis pažymėjimas galioja 5 metus arba laikotarpį, kurį ketinate gyventi Lietuvoje, jeigu šis laikotarpis trumpesnis nei 5 metai.

Kai leidimas gyventi ES išduotas, apie savo buvimą reikia pranešti gyvenamosios vietos valdžios institucijoms. Tai galima padaryti vietos savivaldybėje ar seniūnijoje. Jeigu jums reikalingas pažymėjimas, kuriuo patvirtinamas jūsų adresas Lietuvoje, tiesiog jo paprašykite.

Už registraciją atsakingos institucijos:

Žr. pagrindinę informaciją šia tema

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: