Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 25/04/2017

Bieži uzdotie jautājumi - Ģimenes pabalsti

 • Vai varu lūgt maternitātes pabalstu, ja pirms 6 mēnešiem pārcēlos uz Lielbritāniju, lai tur studētu?

  – Lielbritānijā maternitātes pabalstu var saņemt tikai tās sievietes, kas ir bijušas darba attiecībās vai pašnodarbinātas.

 • Es dzīvoju Nīderlandē, bet strādāju Vācijā, kur man ir tiesības uz bērna pabalstu. Mans vīrs ir bezdarbnieks Nīderlandē, un saskaņā ar Nīderlandes tiesību aktiem arī viņam ir tiesības uz bērna pabalstu. Vai mēs pabalstus varam saņemt gan no Vācijas, gan Nīderlandes?

  – jūs bērna pabalstu varat saņemt tikai no Vācijas. Ja jums ir tiesības uz ģimenes pabalstiem vairākās valstīs, iestādes izlems, kurai valstij tie jāmaksā. Pilnu pabalstu var saņemt tikai no vienas valsts. Tiesības, kuru pamatā ir nodarbinātība, vienmēr gūst virsroku pār tiesībām, kas izriet no pensijas vai bezdarbnieka pabalsta.
  Tomēr, ja Vācijas pabalsti ir mazāki nekā pabalsti, kas jums pienākas Nīderlandē, Nīderlandes iestādes maksās starpību.
 • Es esmu slovēnis un katru dienu braukāju pāri robežai uz darbu Austrijā. Vai mums ar sievu ir tiesības uz Austrijas bērna pabalstiem par mūsu bērniem, kas dzīvo Slovēnijā?

  PRINCIPĀ jums ir tiesības saņemt Austrijas bērna pabalstus.
  Tomēr, ja jūsu sievai arī ir tiesības uz ģimenes pabalstu, jo viņa strādā Slovēnijā, varasiestādes nolems, kurai valstij jāmaksā. Pilnu pabalstu var saņemt tikai no vienas valsts. Ja tiesības abās valstīs pamatojas uz nodarbinātību, jūs pabalstus saņemsiet no tās valsts, kurā dzīvo jūsu bērni, t. i., no Slovēnijas.
  Ja izrādīsies, ka Slovēnijas pabalsti ir mazāki nekā pabalsti, kas jums pienākas Austrijā, Austrijas iestādes maksās starpību.
 • Esmu no Portugāles. Uz sešiem mēnešiem biju norīkots darbā Francijā un tur palikšu vēl vienu gadu. Vai es varu saņemt Francijas ģimenes pabalstus par savu bērnu, kurš piedzima pirms diviem mēnešiem un dzīvo Portu?

  – kā norīkots darbinieks jūs esat apdrošināts savas piederības valsts sociālās nodrošināšanas sistēmā, pat ja strādājat ārzemēs. Jums ir tiesības tikai uz Portugāles ģimenes pabalstiem.
 • Es strādāju Vācijā, mans vīrs strādā Šveicē, un mēs dzīvojam kopā ar bērniem Austrijā. No kuras valsts varam saņemt bērna pabalstu?

  Bērna pabalstu varat saņemt no Šveices vai Vācijas. Pilnu pabalstu var saņemt tikai no vienas valsts. Ja tiesības abās valstīs izriet no nodarbinātības, pat ja jūsu bērni dzīvo pilnīgi citā valstī, jūs pabalstu saņemsiet vienas vai otras darbavietas valsts atkarībā no tā, kurā valstī šie pabalsti ir vislielākie.
 • Es zinu, ka mans vīrs, kurš dzīvo Zviedrijā, joprojām saņem bērna pabalstu pat pēc mūsu šķiršanās un manas pārcelšanās atpakaļ uz manu piederības valsti Igauniju. Vai es varu saņemt šo naudu par mūsu abiem bērniem, kas dzīvo pie manis?

  – sazinieties ar iestādi, kas maksā ģimenes pabalstus Igaunijā, un lūdziet, lai šos pabalstus maksā tieši jums, jo jūs esat tā, kas faktiski gādā par ģimeni.

 

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
Ģimenes pabalsti
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.