Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

DUK. Išmokos šeimai

 • Ar galiu reikalauti teisių į nėštumo ir gimdymo atostogų išmokas, jei prieš 6 mėnesius išvažiavau studijuoti į Jungtinę Karalystę?

  NE, Jungtinėje Karalystėje teisę gauti įstatymais numatytas motinystės išmokas arba motinystės pašalpą turi tik oficialiai dirbantys asmenys.

 • Gyvenu Nyderlanduose, bet dirbu Vokietijoje, kurioje turiu teisę į išmokas vaikui. Nyderlanduose gyvenantis mano vyras yra bedarbis ir pagal Nyderlandų taisykles taip pat turi teisę į išmokas vaikui. Ar galime gauti ir Vokietijos, ir Nyderlandų išmokas?

  NE, turėtumėte gauti tik Vokietijos išmokas. Jei turite teisę į šeimos išmokas daugiau kaip vienoje šalyje, institucijos turėtų nuspręsti, kuri šalis turėtų jas mokėti. Negali būti taip, kad kelios šalys jums mokėtų po visą išmokos sumą. Visada teikiama pirmenybė dėl darbo turimoms teisėms į išmokas, o ne dėl pensijos arba bedarbio pašalpos gavimo turimas teises.
  Tačiau jei paaiškėtų, kad Vokietijos išmokos yra mažesnės nei išmokos, į kurias turite teisę Nyderlanduose, Nyderlandų valdžios institucijos jums sumokės išmokų skirtumą.
 • Esu slovėnas ir kasdien važinėju į darbą Austrijoje. Ar mes su žmona turime teisę į Austrijos išmokas vaikams, nors mūsų šeima gyvena Slovėnijoje?

  IŠ ESMĖS turite teisę gauti Austrijos išmokas vaikams.
  Tačiau jei jūsų žmona taip pat turi teisę gauti išmokas šeimai, nes dirba Slovėnijoje, valdžios institucijos nuspręs, kuri šalis turėtų jas mokėti. Negali būti taip, kad abi šalys mokėtų jums po visą išmokų sumą. Jei teises į išmokas abiejose šalyse turite dėl to, kad jose dirbate, gausite šalies, kurioje gyvena jūsų vaikai, t. y. Slovėnijos, išmokas.
  Jei paaiškėtų, kad Slovėnijos išmokos yra mažesnės nei išmokos, į kurias turite teisę Austrijoje, Austrijos valdžios institucijos jums sumokės išmokų skirtumą.
 • Esu portugalė, buvau komandiruota šešiems mėnesiams į Prancūziją ir pasiliksiu joje dar metams. Ar galiu gauti Prancūzijos išmokas šeimai dėl vaiko, kuris gimė prieš du mėnesius ir gyvena Porte?

  NE, kadangi esate komandiruota darbuotoja, jūs apdrausta pagal savo šalies socialinio draudimo sistemą, net jei dirbate užsienyje. Turite teisę tik į Portugalijos išmokas šeimai.
 • Aš dirbu Vokietijoje, mano vyras dirba Šveicarijoje, o su vaikais gyvename Austrijoje. Iš kurios šalies galime gauti vaiko išmokas?

  Vaiko išmokas galite gauti Šveicarijoje arba Vokietijoje, bet abiejose šalyse po visą išmokų sumą negausite. Jei teises į išmokas abiejose šalyse turite dėl to, kad jose dirbate, net jei jūsų vaikai gyvena dar kitoje šalyje, išmokas gausite iš vienos iš dviejų šalių, kuriose dirbate, – iš tos, kuri moka daugiau.
 • Žinau, kad mano Švedijoje gyvenantis vyras tebegauna išmokas vaikams net po to, kai mes išsituokėme ir kai aš grįžau gyventi į savo šalį – Estiją. Ar galiu gauti šias lėšas už du mūsų vaikus, gyvenančius su manimi?

  TAIP, susisiekite su Estijos išmokų šeimai įstaiga ir paprašykite, kad išmokos būtų mokamos tiesiogiai jums, o ne jūsų vyrui, nes jūs esate šeimą išlaikantis asmuo.Už šeimos išmokas atsakinga įstaiga

 

Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Išmokos šeimai
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai