Navigācijas ceļš

Atjaunināts 06/12/2017

Strīdu izšķiršana

Strīdu alternatīva izšķiršana

Ja jums izcēlies strīds ar patērētāju, bet negribat tiesāties, strīda alternatīva izšķiršanaEnglish var būt jums piemērots risinājums. Salīdzinājumā ar vēršanos tiesā strīdu alternatīva izšķiršana parasti ir ātrāka, vienkāršāka un izmaksā mazāk. Ar šo apzīmējumu domāti visi dažādie veidi, kā sūdzību var izskatīt, neiesaistot tiesu. Iespējams, ka esat dzirdējis dažus no tiem, piemēram, starpniecība, samierināšana, tiesībsargs vai sūdzību izskatīšanas padome.

Vai nu jūs, vai patērētājs lūdz neitrālu trešo pusi iesaistīties un uzņemties starpnieka funkcijas starp viņu un jums; šo neitrālo trešo pusi sauc par strīdu izšķiršanas struktūru. Tā var ieteikt sūdzības risinājumu, noteikt abām pusēm obligātu risinājumu vai vienkārši tās savest kopā, lai diskutētu, kā rast risinājumu.

ES regulējumā noteikts, ka dalībvalstīm jānovērtē strīdu izšķiršanas struktūras un ka tām jāatbilst vairākām kvalitātes prasībām, lai garantētu, ka šīs struktūras jūsu strīdus izskata efektīvi, godīgi, neitrāli, neatkarīgi un pārskatāmi. Parasti tās panāk rezultātu 90 dienu laikā.

Jums šīs struktūras ir pieejamas visu to līgumstrīdu risināšanai, kuri jums varētu rasties ar klientiem no jebkuras ES dalībvalsts. Sameklējiet strīdu alternatīvas izšķiršanas struktūru savā valstī.

Strīdu alternatīva izšķiršana var jums ietaupīt izdevumus un atvieglot preču un pakalpojumu pārdošanu savā valstī un ārzemēs gan internetā, gan parastajā veidā. Tā var jums arī palīdzēt uzturēt sava uzņēmuma prestižu un labas attiecības ar klientiem.

Strīdu izšķiršana tiešsaistē

Šī vietne ir paredzēta tikai strīdiem starp uzņēmumiem un patērētājiem.

Ja jums ir strīds ar patērētāju par tīmeklī veiktu pirkumu un gribat izvairīties no tiesāšanās, tad šī strīdu izšķiršanas vietne var būt pareizais rīks, ar kuru sasniegt ātru un ekonomisku risinājumu. Jūs varat šo vietni izmantot, lai iesniegtu sūdzību par klientu (piemēram, par nemaksāšanu), savukārt jūsu klients var to izmantot, lai sūdzētos par jums.

Šī interaktīvā vietne ir pieejama visās ES oficiālajās valodās, un tās pakalpojumi ir par velti. Kāda no kompetentajām strīdu izšķiršanas struktūrām, kuras reģistrētas šajā vietnē, saņems un izskatīs jūsu sūdzību. Visas procedūras tiks paveiktas tiešsaistē.

Varat lejupielādēt infografiku, lai gūtu priekšstatu par to, kā darbojas platforma strīdu izšķiršanai tiešsaistē un kādi ir jūsu kā tirgotāja pienākumi.

Kāda procedūra man jāievēro?

Ja strīdu izšķiršanas vietnē ir iesniegta sūdzība, jums un jūsu klientam būs jāvienojas par to, kura strīdu alternatīvas izšķiršanas struktūra to izskatīs. Ņemiet vērā, ka katrai struktūrai ir pašai savi noteikumi un procedūras un, iespējams, arī maksa par pakalpojumiem.

Lietas izskatīšanas gaitā strīdu izšķiršanas struktūra varbūt ar jums sazināsies, lai lūgtu sniegt papildu informāciju, dokumentus vai uzaicinātu tikties.

Jūs varat iecelt pārstāvi, kas jums palīdz. Proti, drīkstat lūgt kādu citu jūsu vārdā iesniegt sūdzību vai sekot līdzi tās izskatīšanai.

Jebkurā procedūras posmā varat pieprasīt informāciju un palīdzību. Visās ES dalībvalstīs ir valsts kontaktpunkts, kas jums var sniegt palīdzību saistībā ar jūsu sūdzību.

Paturiet prātā, ka daži kontaktpunkti var jums palīdzēt tikai pārrobežu strīdos.

Saite uz platformu strīdu izšķiršanai tiešsaistē (SIT)

Ja veicat komercdarbību internetā, jums jāsniedz tieša saite uz SIT platformu savā tīmekļa vietnē un tur skaidri jānorāda sava e-pasta adrese. Turklāt jūsu e-pasta adresei ir jābūt skaidri redzamai jūsu tīmekļa vietnē.

Ja jums ir pienākums (saskaņā ar tiesību aktiem, līgumu vai dalību kādā sistēmā) izmantot konkrētu strīdu izšķiršanas struktūru, jums:

  • jāinformē patērētāji — izmantojot savu tīmekļa vietni — par šo strīdu izšķiršanas struktūru un tā jāiekļauj savos noteikumos un nosacījumos;
  • jāinformē patērētāji par SIT platformu savos noteikumos un nosacījumos un piedāvājumos, ko nosūtāt pa e-pastu.

Varat izmantot mūsu tīmeklim paredzētos reklāmkarogusEnglish, lai sniegtu saiti uz SIT platformu.

 

Sazinieties ar vietējo uzņēmējdarbības atbalsta partneri

Vai jums ir jautājumi par uzņēmuma pārrobežu darbību, piemēram, eksportu uz citu ES valsti vai darbības paplašināšanu tajā? Ja ir, varat saņemt bezmaksas padomu no Eiropas Biznesa atbalsta tīkla.

Vietējs atbalsts uzņēmumiem

Palīdzība un padoms

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Palīdzība un padoms

Sazinieties ar vietējo uzņēmējdarbības atbalsta partneri

Vai jums ir jautājumi par uzņēmuma pārrobežu darbību, piemēram, eksportu uz citu ES valsti vai darbības paplašināšanu tajā? Ja ir, varat saņemt bezmaksas padomu no Eiropas Biznesa atbalsta tīkla. Lai vietējam konsultantam būtu vieglāk ātri sagatavot pareizu atbildi, lūdzam sniegt pēc iespējas plašāku informāciju.

EEN-logo

Saziņas veidlapa

(Obligāti jāaizpilda visas ailes)
Paldies, jūsu vēstule ir nosūtīta!
Tehnisku problēmu dēļ jūsu vēstuli neizdevās nosūtīt. Lūdzu, mēģiniet vēlreiz vēlāk!
Lūdzu, norādiet derīgu e-pasta adresi!

Personas dati

Ziņas par uzņēmumu

Apvienotā Karaliste

Belfast (Northern Ireland)

Cardiff (Wales)

Edinburgh (Scotland)

London (England)

Austrija

Wien

Beļģija

Brussel

Bruxelles

Namur

Bulgārija

Sofia

Čehijas Republika

Praha

Dānija

Copenhagen

Francija

Blagnac Cedex

Caen

Dijon

Guadeloupe, Martinique

Lille

Lyon

Paca

Paris, Ile-de-France, Centre, Nouvelle-Calédonie, Polynésie

Rennes

Saint-Denis

Grieķija

Athens

Horvātija

Zagreb

Igaunija

Tallinn

Īrija

Dublin

Islande

Reykjavík

Itālija

Firenze (Toscana, Umbria, Marche)

Milano (Lombardia, Emilia Romagna)

Napoli (Abruzzo, Calabria, Campania, Basilicata, Molise, Puglia, Sicilia)

Roma (Lazio, Sardegna)

Torino (Piemonte, Liguria, Valle d’Aosta)

Venezia (Veneto, Trentino Alto Adige, Friuli Venezia Giulia)

Kipra

Nicosia

Latvija

Riga

Lietuva

Vilnius

Luksemburga

Luxembourg

Malta

Pieta`

Nīderlande

Den Haag

Norvēģija

Oslo

Polija

Kielce

Lublin

Warsaw

Wroclaw

Portugāle

Lisboa

Rumānija

Baciu Cluj

Bucuresti

Constanta

Timișoara

Slovākija

Bratislava

Slovēnija

Ljubljana

Somija

Helsinki

Spānija

Barcelona

Madrid

Oviedo

Palma

Santa Cruz de Tenerife

Sevilla

Valencia

Vitoria- Gazteiz

Zaragoza

Ungārija

Budapest

Vācija

Berlin

Bremen

Erfurt

Hannover

Kiel

Leipzig

Magdeburg

Mainz

Mülheim an der Ruhr

München

Rostock

Stuttgart

Wiesbaden

Zviedrija

Stockholm

3000/3000

Šajā veidlapā norādīto informāciju nosūta tieši Enterprise Europe Network partnerim. Veidlapā norādītos personas datus izmantos tikai, lai palīdzētu konsultantam atbildēt uz jūsu pieprasījumu; dati nekur citur netiks uzglabāti.

Palīdzība un padoms

Eiropas procedūra maza apmēra prasībām

Atrisiniet domstarpības ar piegādātājiem vai klientiem no citas ES valsts, ja prasības summa nepārsniedz 2000 eiro.

Eiropas Ombuds

Varat iesniegt sūdzību par ES iestādi, struktūru, biroju vai aģentūru.