Naršymo kelias

Atnaujinta 2017-12-06

Ginčų sprendimas

Alternatyvus ginčų sprendimas

Jei tarp jūsų ir vartotojo kilo ginčas, bet kreiptis dėl jo į teismą nenorite, tinkama išeitis gali būti alternatyvus ginčų sprendimasEnglish. Palyginti su kreipimusi į teismą, alternatyvaus ginčų sprendimo procedūra paprastai yra greitesnė, paprastesnė ir pigesnė. Ši sąvoka apima įvairius skundų nagrinėjimo nesikreipiant į teismą būdus. Vartojami terminai: „tarpininkavimas", „taikinimas", „arbitražas", „ombudsmenas", „skundų taryba".

Jūs arba vartotojas prašo neutralios trečiosios šalies jums tarpininkauti. Ta neutrali trečioji šalis vadinama ginčų sprendimo įstaiga. Ji gali pasiūlyti sprendimą, priimti abiems šalims privalomą sprendimą arba tik surengti abiejų šalių susitikimą, kad jos aptartų galimybes rasti sprendimą.

Pagal ES teisės aktus ginčų sprendimo įstaigos yra vertinamos valstybių narių ir turi atitikti tam tikrus kokybės reikalavimus, kad būtų užtikrintas jūsų ginčų sprendimo veiksmingumas, sąžiningumas, nešališkumas, nepriklausomumas ir skaidrumas. Išvada paprastai pateikiama per 90 dienų.

Šių įstaigų galite prašyti spręsti visus sutartinius ginčus su bet kurioje ES šalyje esančiais savo klientais. Raskite alternatyvaus ginčų sprendimo įstaigą savo šalyje.

Naudojantis alternatyviais ginčų sprendimo būdais galima išvengti bylinėjimosi išlaidų, dėl to jums gali būti paprasčiau prekiauti prekėmis ir paslaugomis savo šalyje arba užsienyje, internetu arba kitais būdais. Be to, toks ginčų sprendimas gali padėti jums išlaikyti gerą savo įmonės įvaizdį ir palaikyti gerus santykius su klientais.

Elektroninis ginčų sprendimas

Ši platforma skirta tik įmonių ir vartotojų ginčams.

Jei su vartotoju susiginčijote dėl internetu pirktos prekės ar paslaugos ir norite išvengti teismo proceso, elektroninio ginčų sprendimo platforma gali jums padėti rasti greitą ir nebrangų sprendimą. Galite naudodamasis šia platforma pateikti skundą dėl kliento (pvz., jei jis nesumokėjo) arba jūsų klientas gali pateikti skundą dėl jūsų.

Šioje nemokamoje sąveikioje svetainėje informacija pateikiama visomis ES kalbomis. Jūsų ginčą nagrinės viena iš platformoje registruotų kompetentingų ginčų sprendimo įstaigų. Visos procedūros bus vykdomos internetu.

Galite parsisiųsdinti iliustruotą santrauką, kurioje paaiškinama, kaip elektroninio ginčų sprendimo platforma veikia ir kokios yra jūsų, kaip prekybininko, prievolės.

Kokios tvarkos turiu laikytis?

Jei skundas pateiktas naudojantis elektroninio ginčų sprendimo platforma, turėsite su savo klientu susitarti, kuri alternatyvaus ginčų sprendimo įstaiga jį nagrinės. Atkreipkite dėmesį, kad kiekviena ginčų sprendimo įstaiga turi savo taisykles ir tvarką, paslaugos gali būti mokamos.

Kai ginčas nagrinėjamas, ginčų sprendimo įstaiga gali su jumis susisiekti ir paprašyti daugiau informacijos arba dokumentų arba pakviesti jus į susitikimą.

Galite paskirti atstovą, kuris jums padėtų. Tai asmuo, kurio prašote jūsų vardu pateikti skundą arba atlikti tolesnius veiksmus.

Bet kuriuo procedūros etapu galite prašyti informacijos arba pagalbos. Kiekvienoje ES šalyje yra nacionalinis kontaktinis centras, galintis jums padėti tvarkyti savo skundą.

Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie kontaktiniai centrai gali jums padėti tik tuo atveju, jei ginčas susijęs su daugiau kaip viena valstybe nare.

Nuoroda į elektroninio ginčų sprendimo (EGS) platformą

Jei vykdote verslą internetu, savo svetainėje privalote pateikti tiesioginę nuorodą į EGS platformą. Be to, jūsų svetainėje turi būti aiškiai nurodytas jūsų e. pašto adresas.

Jei jūs turite prievolę (nustatytą teisės aktu, sutartimi arba dėl narystės sistemoje) naudotis konkrečios ginčų sprendimo įstaigos paslaugomis, privalote:

  • informuoti vartotojus apie šią ginčų sprendimo įstaigą savo svetainėje, be to, pateikti šią informaciją pardavimo sąlygose;
  • informuoti vartotojus apie EGS platformą pardavimo sąlygose ir e. paštu siunčiamuose pasiūlymuose.

Nuorodą į EGS platformą galite pateikti naudodamiesi mūsų interneto reklamjuostėmisEnglish.

 

Susisiekite su paramos verslui vietos punktu partneriu

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Europos įmonių tinklas gali duoti nemokamų patarimų.

Paramos verslui vietos punktas

Pagalba

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pagalba

Susisiekite su paramos verslui vietos punktu partneriu

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Europos įmonių tinklas gali duoti nemokamų patarimų. Kad jūsų vietos patarėjui būtų lengviau laiku ir tinkamai atsakyti, pateikite kuo daugiau informacijos.

EEN-logo

Kontaktinė forma

(Būtina užpildyti visus laukelius.)
Ačiū! Jūsų laiškas išsiųstas.
Dėl techninių problemų Jūsų laiško išsiųsti nepavyko. Bandykite dar kartą vėliau.
Pateikite galiojantį e. pašto adresą.

Asmens duomenys

Įmonės duomenys

TaipNe

Airija

Dublin

Austrija

Wien

Belgija

Brussel

Bruxelles

Namur

Bulgarija

Sofia

Čekija

Praha

Danija

Copenhagen

Estija

Tallinn

Graikija

Athens

Islandija

Reykjavík

Ispanija

Barcelona

Madrid

Oviedo

Palma

Santa Cruz de Tenerife

Sevilla

Valencia

Vitoria- Gazteiz

Zaragoza

Italija

Firenze (Toscana, Umbria, Marche)

Milano (Lombardia, Emilia Romagna)

Napoli (Abruzzo, Calabria, Campania, Basilicata, Molise, Puglia, Sicilia)

Roma (Lazio, Sardegna)

Torino (Piemonte, Liguria, Valle d’Aosta)

Venezia (Veneto, Trentino Alto Adige, Friuli Venezia Giulia)

Jungtinė Karalystė

Belfast (Northern Ireland)

Cardiff (Wales)

Edinburgh (Scotland)

London (England)

Kipras

Nicosia

Kroatija

Zagreb

Latvija

Riga

Lenkija

Kielce

Lublin

Warsaw

Wroclaw

Lietuva

Vilnius

Liuksemburgas

Luxembourg

Malta

Pieta`

Norvegija

Oslo

Nyderlandai

Den Haag

Portugalija

Lisboa

Prancūzija

Blagnac Cedex

Caen

Dijon

Guadeloupe, Martinique

Lille

Lyon

Paca

Paris, Ile-de-France, Centre, Nouvelle-Calédonie, Polynésie

Rennes

Saint-Denis

Rumunija

Baciu Cluj

Bucuresti

Constanta

Timișoara

Slovakija

Bratislava

Slovėnija

Ljubljana

Suomija

Helsinki

Švedija

Stockholm

Vengrija

Budapest

Vokietija

Berlin

Bremen

Erfurt

Hannover

Kiel

Leipzig

Magdeburg

Mainz

Mülheim an der Ruhr

München

Rostock

Stuttgart

Wiesbaden

3000/3000

Šioje formoje įrašyta informacija siunčiama tiesiai Europos įmonių tinklo partneriui. Formoje įvesti asmens duomenys bus naudojami tik padėti patarėjui atsakyti į jūsų užklausą. Po to duomenys saugomi nebus.

Pagalba

Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūra

Ginčų su tiekėjais arba klientais iš kitų ES šalių dėl ne didesnių kaip 2000 eurų sumų sprendimas.

Europos ombudsmenas

Pateikite skundą dėl ES institucijos, įstaigos, organo ar agentūros