Navigatsioonitee

Ajakohastatud 06/12/2017

Vaidluste lahendamine

Vaidluste kohtuväline lahendamine

Kui teil tekib tarbijaga vaidlus ja te soovite vältida kohtumenetlust, võib teile sobida vaidluste kohtuväline lahendamineEnglish. Võrreldes kohtusse pöördumisega, on vaidluste kohtuväline lahendamine tavaliselt kiirem, lihtsam ja odavam. See mõiste kirjeldab vaidluse lahendamise kõiki erinevaid võimalusi, mis ei hõlma kohtusse pöördumist. Vaidluste kohtuvälist lahendamist teatakse ka kui „vahendusmenetlust", „lepitusmenetlust", „vahekohtumenetlust", „ombudsmani" või „tarbijakaitseameti" teenust.

Teie või tarbija võtate sõltumatu kolmanda osapoolega ühendust ning palute tal sekkuda ja tegutseda teievahelise vahendajana. Seda sõltumatut kolmandat osapoolt nimetatakse vaidluste lahendamise üksuseks. Vahendaja võib seoses teie kaebusega esitada lahendusettepaneku, määrata mõlemale osapoolele lahenduse või viia teid lihtsalt lahenduse leidmise arutamiseks kokku.

ELi õigusaktide kohaselt hindavad vaidluste lahendamise üksusi liikmesriigid ning need peavad vastama mitmetele kvaliteedinõuetele, et tagada nende tõhus, õiglane, erapooletu, sõltumatu ja läbipaistev tegutsemine teie vaidluste lahendamisel. Tulemus saavutatakse tavaliselt 90 päeva jooksul.

Teil on juurdepääs neile üksustele kõigi lepingutega seotud vaidluste puhul, mis teil võivad tekkida oma klientidega mis tahes ELi liikmesriigis. Leidke vaidluste kohtuvälise lahendamise üksus oma riigis.

Vaidluste kohtuväline lahendamine võib aidata teil säästa kohtukulusid ning hõlbustada kaupade ja teenuste müüki oma koduriigis või välismaal, interneti teel või internetiväliselt. Samuti võib see aidata teil säilitada teie ettevõtte mainet ja häid suhteid klientidega.

Vaidluste veebipõhine lahendamine

See platvorm on mõeldud ainult ettevõtjate ja tarbijate vaheliste vaidluste lahendamiseks.

Kui teil on tarbijaga vaidlus seoses veebipõhise ostuga ja te soovite vältida kohtusse pöördumist, võib vaidluste veebipõhise lahendamise platvorm osutuda õigeks vahendiks kiire ja ökonoomse lahenduseni jõudmisel. Võite seda platvormi kasutada kaebuse esitamiseks kliendi kohta (nt tasumata jätmine) või tema võib seda kasutada kaebuse esitamiseks teie kohta.

See interaktiivne platvorm on tõlgitud kõikidesse ELi keeltesse ning selle kasutamine on tasuta. Teie kaebus saadetakse ühele platvormi juures registreeritud pädevale vaidluste lahendamise üksusele, mis hakkab seda käsitlema. Kogu menetlus toimub internetis.

Vaidluste veebipõhise lahendamise platvormi toimimisest ja kaupmehe kohustustest ülevaate saamiseks laadige alla infograafik.

Millised on menetluse etapid?

Kui kaebus esitatakse veebipõhise vaidluste lahendamise platvormi vahendusel, siis peate tarbijaga kokku leppima, milline vaidluste lahendamise üksus hakkab kaebust käsitlema. Pidage meeles, et igal vaidluste lahendamise üksusel on oma eeskirjad ja menetlused, mis võivad olla tasulised.

Vaidluse menetlemise ajal võib vaidluste lahendamise üksus teiega ühendust võtta, et küsida lisateavet või -dokumente või kutsuda teid koosolekule.

Võite määrata esindaja end abistama. See tähendab, et võite paluda kellelgi teie nimel kaebuse esitada või menetlust jälgida.

Menetluse igas etapis saate taotleda teavet või abi. Igas ELi liikmesriigis on olemas riiklik kontaktpunkt, mis võib teid seoses teie kaebusega aidata.

Pidage meeles, et mõned kontaktpunktid saavad teid aidata üksnes piiriüleste vaidluste puhul.

Link vaidluste veebipõhise lahendamise platvormile teie veebisaidil

Kui tegelete äritegevusega internetis, siis peate oma veebisaidil esitama otselingi vaidluste veebipõhise lahendamise platvormile. Lisaks sellele peab teie veebisaidil olema selgelt esitatud teie e-posti aadress.

Kui teil on (seaduse, liikmelisuse või lepingu alusel) kohustus kasutada konkreetset vaidluste lahendamise üksust, siis peate teatama tarbijatele:

  • sellest vaidluste lahendamise üksusest oma veebisaidil ja lisama selle ka oma tingimustesse;
  • vaidluste veebipõhise lahendamise platvormist oma tingimustes ning e-kirjaga saadetavates pakkumistes.

Saate esitada lingi vaidluste veebipõhise lahendamise platvormile meie veebibänneriteEnglish abil.

 

Võtke ühendust kohaliku ettevõtlustoe partneriga

Teil on küsimusi seoses piiriülese ettevõtlusega, nt teise ELi riiki eksportimise või sinna oma ettevõtte laiendamisega? Sellisel juhul saab Euroopa ettevõtlusvõrgustik teile anda tasuta nõuandeid.

Kohalik ettevõtlustugi

Abi ja nõuanded

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Abi ja nõuanded

Võtke ühendust kohaliku ettevõtlustoe partneriga

Teil on küsimusi seoses piiriülese ettevõtlusega, nt teise ELi riiki eksportimise või sinna oma ettevõtte laiendamisega? Sellisel juhul saab Euroopa ettevõtlusvõrgustik teile anda tasuta nõuandeid. Et meie nõustajal teie piirkonnas oleks hõlpsam teile õigeaegselt ja nõuetekohaselt vastata , esitage palun nii palju teavet kui võimalik.

EEN-logo

Kontaktvorm

(kõik väljad on kohustuslikud)
Täname! Teie sõnum on saadetud.
Tehniliste probleemide tõttu ei olnud võimalik Teie sõnumit saata. Proovige hiljem uuesti.
Sisestage kehtiv e-posti aadress.

Isikuandmed

Ettevõtte andmed

JahEi

Austria

Wien

Belgia

Brussel

Bruxelles

Namur

Bulgaaria

Sofia

Eesti

Tallinn

Hispaania

Barcelona

Madrid

Oviedo

Palma

Santa Cruz de Tenerife

Sevilla

Valencia

Vitoria- Gazteiz

Zaragoza

Horvaatia

Zagreb

Iirimaa

Dublin

Island

Reykjavík

Itaalia

Firenze (Toscana, Umbria, Marche)

Milano (Lombardia, Emilia Romagna)

Napoli (Abruzzo, Calabria, Campania, Basilicata, Molise, Puglia, Sicilia)

Roma (Lazio, Sardegna)

Torino (Piemonte, Liguria, Valle d’Aosta)

Venezia (Veneto, Trentino Alto Adige, Friuli Venezia Giulia)

Kreeka

Athens

Küpros

Nicosia

Läti

Riga

Leedu

Vilnius

Luxemburg

Luxembourg

Madalmaad

Den Haag

Malta

Pieta`

Norra

Oslo

Poola

Kielce

Lublin

Warsaw

Wroclaw

Portugal

Lisboa

Prantsusmaa

Blagnac Cedex

Caen

Dijon

Guadeloupe, Martinique

Lille

Lyon

Paca

Paris, Ile-de-France, Centre, Nouvelle-Calédonie, Polynésie

Rennes

Saint-Denis

Rootsi

Stockholm

Rumeenia

Baciu Cluj

Bucuresti

Constanta

Timișoara

Saksamaa

Berlin

Bremen

Erfurt

Hannover

Kiel

Leipzig

Magdeburg

Mainz

Mülheim an der Ruhr

München

Rostock

Stuttgart

Wiesbaden

Slovakkia

Bratislava

Sloveenia

Ljubljana

Soome

Helsinki

Taani

Copenhagen

Tšehhi Vabariik

Praha

Ühendkuningriik

Belfast (Northern Ireland)

Cardiff (Wales)

Edinburgh (Scotland)

London (England)

Ungari

Budapest

3000/3000

Vormi väljadele sisestatud teave saadetakse otse Euroopa ettevõtlusvõrgustiku partnerile. Isikuandmeid, mida vorm sisaldab, kasutatakse üksnes selleks, et nõustaja saaks teie päringule vastata; pärast seda asjaomaseid andmeid ei säilitata.

Abi ja nõuanded

Euroopa väiksemate nõuete menetlus

Teisest ELi liikmesriigist pärit tarnijate või klientidega vaidluste lahendamine nõuete puhul, mille väärtus ei ületa 2000 eurot.

Euroopa Ombudsman

Kui soovite esitada kaebust ELi institutsiooni, ameti, büroo või agentuuri kohta.