Ścieżka nawigacji

Ostatnio sprawdzono 14/03/2018

E-zamówienia

Od 30 marca 2019 r. wszystkie unijne akty prawne przestaną mieć zastosowanie do Wielkiej Brytanii, chyba że w ratyfikowanej umowie o wystąpieniu z UE przewidziana zostanie inna data lub Rada Europejska i Wielka Brytania podejmą jednomyślnie decyzję o przedłużeniu dwuletniego okresu negocjacji. Więcej informacji na temat skutków prawnych dla przedsiębiorstw:

E-zamówienia, czyli elektroniczny system obsługi procesu udzielania zamówień, upraszcza całą procedurę zamówień publicznych i sprawia, że jest ona bardziej wydajna i przejrzysta. Ułatwia on również dostęp do zamówień publicznych przedsiębiorstwom.

Przejście na elektroniczny system zamówień publicznych powinno się zakończyć przed październikiem 2018 r. Do tego czasu będzie można przesyłać swoje oferty drogą elektroniczną do wszystkich instytucji zamawiających w UE. Już teraz istnieją narzędzia elektroniczne, które ułatwiają oferentom dostęp do przetargów publicznych.

Jednolity europejski dokument zamówienia (ESPD) – mniej formalności

Jednolity europejski dokument zamówienia (ESPD) umożliwia przedłożenie informacji dotyczących sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, umiejętności i predyspozycji do udziału w procedurze udzielania zamówień publicznych (np. informacje o tym, że odprowadzono podatki, że firma ma wystarczające możliwości finansowe, lub o niekaralności). Jednolity europejski dokument zamówienia jest obowiązkowy od kwietnia 2016 r. Można wykorzystywać go w formie papierowej lub w formie elektronicznej (eESPD), jeżeli jest on dostępny:

Korzystanie z usługi (eESPD)

Można wypełnić formularz on-line i przesłać go elektronicznie wraz ze swoją ofertą. Do 18 kwietnia 2018 r. można również składać wnioski w formie papierowej. W przypadku złożenia wniosku za pomocą jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia nie trzeba już przedstawiać poszczególnych dokumentów. Dokumenty będą musiały dostarczyć dopiero te firmy, które wygrają przetarg.

Aktualnie Komisja Europejska bezpłatnie oferuje usługi eESPD instytucjom zamawiającym i podmiotom gospodarczym. W przyszłości państwa członkowskie UE powinny wprowadzić tę usługę na szczeblu krajowym.

Wykonawcy mogą zostać wykluczeni z procedury lub podlegać odpowiedzialności karnej, jeżeli informacje przedstawione w jednolitym europejskim dokumencie zamówienia mają na celu poważne wprowadzenie w błąd lub zatajenie faktów bądź też nie mogą zostać odpowiednio udokumentowane.

E-certis – wymogi certyfikacyjne w krajach UE

Usługa eESPD jest również zintegrowana z systemem e-CertisEnglish, który pomaga w porównywaniu certyfikatów, jakie są wymagane w przetargach publicznych w UE.

Korzystanie z usługi

Przeszukując bazę danych e-Certis, wystarczy podać opis wyszukiwanego dokumentu, a następnie wybrać odpowiedni kraj. Wyszukiwanie można przeprowadzić w dowolnym języku UE.

Informacje zawarte w bazie danych zostały przekazane przez władze krajowe i są regularnie aktualizowane.

Kontakt z partnerskim lokalnym punktem wsparcia dla biznesu

Mają Państwo pytania na temat prowadzenia transgranicznej działalności gospodarczej, na przykład na temat eksportu do innego kraju UE lub rozszerzenia poza swój kraj działalności gospodarczej? W takim przypadku Europejska Sieć Przedsiębiorczości może udzielić bezpłatnej porady.

Lokalny punkt wsparcia dla biznesu

Pomoc i porady

Skontaktuj się z serwisami ds. pomocy

Pomoc i porady

Kontakt z partnerskim lokalnym punktem wsparcia dla biznesu

Mają Państwo pytania na temat prowadzenia transgranicznej działalności gospodarczej, na przykład na temat eksportu do innego kraju UE lub rozszerzenia poza swój kraj działalności gospodarczej? W takim przypadku Europejska Sieć Przedsiębiorczości może udzielić bezpłatnej porady. Aby umożliwić doradcy udzielenie odpowiedzi szybko i adekwatnie do danej sytuacji, prosimy o podanie jak najdokładniejszych informacji.

EEN-logo

Formularz do kontaktu

(Wszystkie pola są obowiązkowe)
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
Z powodu problemów technicznych wiadomość nie została wysłana. Proszę spróbować później.
Proszę podać prawidłowy adres e-mail.

Dane osobowe

Informacje o firmie

TakNie

Austria

Wien

Belgia

Brussel

Bruxelles

Namur

Bułgaria

Sofia

Chorwacja

Zagreb

Cypr

Nicosia

Czechy

Praha

Dania

Copenhagen

Estonia

Tallinn

Finlandia

Helsinki

Francja

Blagnac Cedex

Caen

Dijon

Guadeloupe, Martinique

Lille

Lyon

Paca

Paris, Ile-de-France, Centre, Nouvelle-Calédonie, Polynésie

Rennes

Saint-Denis

Grecja

Athens

Hiszpania

Barcelona

Madrid

Oviedo

Palma

Santa Cruz de Tenerife

Sevilla

Valencia

Vitoria- Gazteiz

Zaragoza

Holandia

Den Haag

Irlandia

Dublin

Islandia

Reykjavík

Litwa

Vilnius

Luksemburg

Luxembourg

Malta

Pieta`

Niemcy

Berlin

Bremen

Erfurt

Hannover

Kiel

Leipzig

Magdeburg

Mainz

Mülheim an der Ruhr

München

Rostock

Stuttgart

Wiesbaden

Norwegia

Oslo

Polska

Kielce

Lublin

Warsaw

Wroclaw

Portugalia

Lisboa

Rumunia

Baciu Cluj

Bucuresti

Constanta

Timișoara

Slovenië

Ljubljana

Szwecja

Stockholm

Słowacja

Bratislava

Węgry

Budapest

Włochy

Firenze (Toscana, Umbria, Marche)

Milano (Lombardia, Emilia Romagna)

Napoli (Abruzzo, Calabria, Campania, Basilicata, Molise, Puglia, Sicilia)

Roma (Lazio, Sardegna)

Torino (Piemonte, Liguria, Valle d’Aosta)

Venezia (Veneto, Trentino Alto Adige, Friuli Venezia Giulia)

Zjednoczone Królestwo

Belfast (Northern Ireland)

Cardiff (Wales)

Edinburgh (Scotland)

London (England)

Łotwa

Riga

3000/3000

Informacje podane w tym formularzu są wysyłane bezpośrednio do partnera z Europejskiej Sieci Przedsiębiorczości. Dane osobowe podane w tym formularzu są wykorzystywane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie; po udzieleniu odpowiedzi nie będą przechowywane.