yourEUright

Zini savas tiesības #yourEUright

Vai zināji, ka tev ir tiesības (#yourEUright) prasīt tirgotājam salabot vai aizstāt bojātu produktu? Dažos gadījumos tu vari saņemt atlaidi vai atcelt darījumu un atgūt samaksāto summu. Visā ES ir spēkā minimālā 2 gadu garantija. Jo drīzāk rīkosies, jo labāk.

Ir problēma?

Iepazīsties ar dažiem piemēriem tam, kā citi patērētāji ES veica pasākumus, lai risinātu strīda situācijas, izmantojot gan tiešsaistes, gan bezsaistes resursus. Šajā vietnē var uzzināt par daudzām dažādām problēmsituācijām, kas saistītas ar septiņām galvenajām tiesībām.

/youreuright/file/173_lvyoureeuright-disapointed-1-560x625-02.jpg

2 gadu garantija

Reizēm kaut kas vairs nedarbojas, pat ja tā nevajadzētu notikt. Taču tev ir tiesības (#yourEUright) saņemt produktu, kas atbilst gaidītajam. Šajā vietnē ir norādītas darbības, kā likt salabot bojātu produktu vai saņemt jaunu.

Lai arī pastāv minimālā 2 gadu garantija, ar laiku aizstāvēt šīs tiesības var kļūt grūtāk. Kad pēc pirkuma veikšanas ir aizritējuši seši mēneši, tev ir jāpierāda, ka defekts pastāvēja jau pašā sākumā un neradās lietošanas dēļ. Ja nevari problēmu atrisināt, savstarpēji vienojoties ar tirgotāju, var palīdzēt patērētāju organizācijas tavā valstī. Eiropas Patērētāju centru tīkls var palīdzēt pārrobežu situācijā.

Ņem vērā, ka dažās valstīs tev var būt vairāk tiesību, piemēram divu gadu periods Francijā un Portugālē, kura laikā tirgotājam ir jāpierāda, ka produkts nebija bojāts, vai ilgāks kopējās juridiskās garantijas periods dažās citās valstīs.

Vairāk par manām tiesībām

Zināšanas ir spēks. Zināšanas par savām tiesībām un rīkiem, kas ļauj tās izmantot, tev var palīdzēt kļūt par apmierinātu patērētāju. Tev ir tiesības (#yourEUright) iepirkties ar pārliecību. Uzzini, ko vari darīt pats vai ar ES palīdzību, lai īstenotu savas tiesības (#yourEUright) visā Eiropas Savienībā.

Tev ir tiesības divu nedēļu laikā atgriezt pirkumu, tiesības uz salabošanu vai aizstāšanu, tiesības uz patiesu reklāmu, tiesības uz godīgiem līgumiem, tiesības uz aizsardzību pret nedrošiem produktiem, tiesības uz godīgiem kompleksajiem ceļojumiem un tiesības uz skaidru informāciju par banku nodevām vai kontu maiņu.