yourEUright

Žinok savo teises: #yourEUright

Ar žinojai, kad turi teisę #yourEUright reikalauti pardavėjo pataisyti arba pakeisti brokuotą produktą? Kai kuriais atvejais tau gali būti suteikta nuolaida arba atšauktas pirkimo sandoris ir grąžinti pinigai. ES taikoma mažiausiai 2 metų garantija. Kuo greičiau imsiesi veiksmų, tuo geriau.

Kilo Problema?

Paskaityk, kokių priemonių ėmėsi ES vartotojai ginčams spręsti, naudodamiesi internetinėmis ir kitomis priemonėmis. Šioje svetainėje apžvelgtos įvairios problemos, susijusios su septyniomis pagrindinėmis teisėmis.

/youreuright/file/173_ltyoureeuright-disapointed-1-560x625-02.jpg

2 metų garantija

Kartais daiktai nustoja veikę, nors ir neturėtų. Tačiau turi teisę #yourEUright tikėtis, kad įsigyta prekė tarnaus pagal paskirtį. Šioje svetainėje nurodyta, ko turi imtis, kad netinkamai veikiantis daiktas būtų sutaisytas arba pakeistas kitu.

Nors tau suteikiama mažiausiai 2 metų garantija, prabėgus tam tikram laikui šia teise pasinaudoti gali būti sunkiau. Nuo tada, kai ką nors nusipirkai, prabėgus šešiems mėnesiams, privalai įrodyti, kad defektas egzistavo nuo pat pradžių, o ne atsirado dėl netinkamo naudojimo. Jei šios problemos su pardavėju nepavyksta išspręsti draugiškai, padėti gali tavo šalyje veikiančios vartotojų teises ginančios organizacijos. Europos vartotojų apsaugos centrų tinklas gali padėti, sprendžiant problemas už šalies ribų.

Žinok, kad kai kuriose šalyse turi daugiau teisių, pavyzdžiui, Prancūzijoje ir Portugalijoje pardavėjas 2 metų laikotarpiu turi įrodyti, kad prekė neturėjo defektų, o kai kuriose šalyse teisinė garantija taikoma ilgesniam laikui.

Daugiau apie mano teises

Žinios yra jėga. Savo teisių išmanymas ir žinojimas, kokiomis priemonėmis gali jas įgyvendinti, padeda tau tapti patenkintu klientu. Turi teisę #yourEUright apsipirkinėti pasitikėdamas. Sužinok, ką gali padaryti pats arba padedant ES, kad visoje Europos Sąjungoje galėtum naudotis savo teisėmis #yourEUright.

Jos apima teisę grąžinti prekes per dvi savaites, teisę į prekių pakeitimą arba sutaisymą, teisę į teisingą reklamą, teisę į sąžiningas sutartis, teisę į apsaugą nuo nesaugių produktų, teisę į sąžiningą kelionės pakete numatytų paslaugų suteikimą ir teisę į aiškią informaciją apie bankų taikomus mokesčius ir bankinių paslaugų teikėjo keitimą.