yourEUright

Tunne #yourEUright

Kas sa tead, et #yourEUright on nõuda, et müüja parandaks või asendaks puudusega toote? Mõnel juhul võid sa saada hinnaalandust või ka ostu tühistada ja raha tagasi saada. Terves ELis kehtib vähemalt 2-aastane tootegarantii. Mida kiiremini sa tegutsed, seda parem.

Sul on probleem?

Loe mõnda näidet sellest, kuidas teised ELi tarbijad nii internetipõhiseid kui -väliseid võimalusi kasutades oma tülisid lahendasid. Meie veebileht pakub sulle tervet rida erinevaid juhtumeid, mis puudutavad tarbija seitset põhiõigust.

/youreuright/file/173_etyoureeuright-disapointed-1-560x625-02.jpg

2-aastane tootegarantii – ülevaade

Mõnikord ütlevad asjad üles, isegi kui nad ei tohiks. Kuid #yourEUright on eeldada, et toode käitub niimoodi ja nii kaua, nagu ta peaks. Meie veebileht näitab sulle teid, kuidas lasta defektne toode ära parandada või uue vastu välja vahetada.

Kuigi sul on vähemalt 2-aastane garantii, on garantiiõigust seda raskem maksma panna, mida rohkem aega on ostust möödunud. Kuus kuud pärast ostu pead sina tõestama, et viga oli tootel algusest peale ja et see ei tekkinud vale kasutuse tagajärjel. Kui sul ei õnnestu tüli müüjaga sõbralikult lahendada, võivad sulle appi tulla sinu riigi tarbijakaitse organisatsioonid. Euroopa tarbijakeskuste võrgustik annab abi piiriüleste probleemide korral.

Pea silmas, et mõnes riigis on sul õigusi rohkem, näiteks kaheaastane garantii Prantsusmaal ja Portugalis, kus müüja peab tõestama, et toode ei olnud puudulik, või pikem üldine seadusejärgne garantii mõnes riigis.

Veel minu õigustest

Teadmised on võim. Kui sa tead oma õigusi ja nende maksmapanemise teid, saab sinust suurema tõenäosusega rahulolev tarbija. #yourEUright on osta kindlustundega. Loe siit, mida sa saad ise või ELi abiga ette võtta, et #yourEUright kogu Euroopa Liidu territooriumil maksma panna.

Sul on õigus tagastada ost kahe nädala jooksul, õigus parandusele või asendusele, õigus tõesele reklaamile, õigus õiglastele lepingutingimustele, õigus kaitsele ohtlike toodete eest, õigus õiglastele reisipakettidele ning õigus saada selget teavet pangavahetuse ja panga teenustasude kohta.