yourEUright

Poznaj #yourEUright

Home > Poznaj #yourEUright

/youreuright/file/95_skyoureeuright-about-us-1-419x240px-04.jpg

Chceš mať ako spotrebiteľ silnejšie postavenie? Je to #yourEUright.

Táto webová stránka ti predstaví viaceré možnosti, ako môžeš využiť #yourEUright v prípade doručenia chybného tovaru alebo nekalých obchodných praktík maloobchodných predajcov, výrobcov, poskytovateľov služieb, cestovných kancelárií a bánk. Nástroje siahajú od bežných opatrení na internete až po riešenie sporov offline. Na tejto stránke sa na základe skúseností iných spotrebiteľov dozvieš, ako oni riešili spory pomocou jedného alebo viacerých z týchto nástrojov.

Nakupuj inteligentnejšie, rozumnejšie a uvedomelejšie

/youreuright/file/96_skyoureeuright-about-us-1-419x240px-06.jpg

fooled couple looking at each other image

Svoje práva sa oplatí poznať, pretože zákony, predpisy a nariadenia sa neustále menia, aby sa prispôsobovali rýchlemu rozvoju technológií. Nech si kdekoľvek v EÚ, môžeš nakupovať s dôverou, pretože ťa chráni silný súbor tvojich práv spotrebiteľa. Cieľom tejto stránky je ukázať ti, že ak sa dostaneš do sporu s obchodnou spoločnosťou, existujú spôsoby, ako si vymôcť svoje práva. Okrem toho ju môžeš využiť aj pred nákupom, pretože tu nájdeš informácie o tom, na čo si dávať pri nákupoch cez internet pozor.

/youreuright/file/97_skyoureeuright-about-us-2-504x288px-07.jpg

image lady pushing a safe

Spotrebiteľské organizácie bojujúce za #yourEUright

Skupiny spotrebiteľov aktívne informujú a pomáhajú spotrebiteľom v EÚ, ako si aj ty. Európska organizácia spotrebiteľov (BEUC) háji záujmy všetkých Európanov a zastupuje 45 samostatných národných organizácií spotrebiteľov z 32 krajín EÚ. Táto organizácia reprezentuje pohľad spotrebiteľov z celej Európy na európskej politickej scéne. Jej členské organizácie zvyšujú povedomie o právach spotrebiteľov a pomôžu ti, ak si ako spotrebiteľ/ka poškodený/á.

Viac informácií nájdeš na tomto odkaze s kontaktnými miestami členských organizácií BEUC po celej Európe: https://www.beuc.eu/beuc-network/our-members