yourEUright

Znaj swoje prawa – #yourEUright

Home > Znaj swoje prawa – #yourEUright

/youreuright/file/95_plyoureeuright-about-us-1-419x240px-04.jpg

Chcesz wzmocnienia pozycji konsumentów? To Twoje prawo – #yourEUright

Na tej stronie internetowej dowiesz się, w jaki sposób korzystać z praw #yourEUright, by ochronić się przed wadliwymi produktami lub nieuczciwymi praktykami ze strony sprzedawców, producentów, usługodawców, biur podróży czy też banków. Masz do dyspozycji nieformalne rozwiązania, dostępne online, jak również możliwość rozstrzygania sporów poza siecią. Poznasz też doświadczenia innych konsumentów oraz dowiesz się, jak oni rozwiązali swoje spory, korzystając z wyżej wymienionych narzędzi.

Kupuj mądrze i bardziej świadomie

/youreuright/file/96_plyoureeuright-about-us-1-419x240px-06.jpg

fooled couple looking at each other image

Przepisy, zasady i regulacje ulegają zmianom, by nadążać za nieustannym rozwojem technologicznym – dobrze jest więc wiedzieć, jakie prawa Ci przysługują. Bez względu na to, w którym miejscu w UE dokonujesz zakupu, możesz kupować bez obaw, jako że prawo zapewnia Ci ochronę. Celem tej strony jest przedstawienie sposobów egzekwowania tych praw w przypadku sporu z firmą. Informacje odnośnie tego, na co zwracać uwagę, pomogą Ci również przed dokonaniem zakupu.

/youreuright/file/97_plyoureeuright-about-us-2-504x288px-07.jpg

image lady pushing a safe

Organizacje konsumenckie broniące Twoich praw #yourEUright

Grupy konsumenckie aktywnie informują i wspierają konsumentów z UE, takich jak Ty. Europejska Organizacja Konsumencka (BEUC), która broni interesów wszystkich Europejczyków, reprezentuje 45 niezależnych krajowych organizacji konsumenckich z 32 krajów europejskich. Organizacja ta reprezentuje punkt widzenia konsumentów w procesie legislacyjnym UE. Jej organizacje członkowskie działają na rzecz zwiększenia świadomości praw, które Ci przysługują i mogą służyć pomocą, gdy nie są one respektowane.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, oto odnośnik do punktów kontaktowych podmiotów członkowskich BEUC w całej UE: https://www.beuc.eu/beuc-network/our-members