yourEUright

Poznej #yourEUright

Home > Poznej #yourEUright

/youreuright/file/95_csyoureeuright-about-us-1-419x240px-04.jpg

Chceš posílit své postavení spotřebitele? To je #yourEUright

Tato webová stránka ukazuje na velkém výběru možností, jak můžeš využít #yourEUright v případě zakoupení vadných výrobků nebo nekalých obchodních praktik maloobchodních prodejců, výrobců, poskytovatelů služeb, cestovních kanceláří a bank. Rozsah možných nástrojů se pohybuje od neformálních online opatření až po řešení sporů offline. Na těchto stránkách se můžeš poučit ze zkušeností jiných spotřebitelů a zjistit, jak řešili své spory pomocí jednoho nebo více z těchto nástrojů.

Nakupuj chytřeji, moudřeji, uvědoměleji

/youreuright/file/96_csyoureeuright-about-us-1-419x240px-06.jpg

fooled couple looking at each other image

Protože se zákony, pravidla a předpisy mění tak, aby držely krok s velmi rychlým pokrokem technologie, je dobré znát svá práva. Bez ohledu na to, kde v EU budeš nakupovat, můžeš nakupovat vždy s důvěrou, chráněn silnými právy spotřebitelů. Cílem této webové stránky je ukázat, že pokud máš spor s nějakou společností, vždy existují způsoby, jak tato práva bránit. Pomůže Ti také už před nákupem, pomocí online informací o tom, na co si máš dávat pozor.

/youreuright/file/97_csyoureeuright-about-us-2-504x288px-07.jpg

image lady pushing a safe

Spotřebitelské organizace hájící #yourEUright

Spotřebitelské skupiny aktivně informují a pomáhají spotřebitelům v EU jako jsi ty. Evropská organizace spotřebitelů (BEUC) hájí zájmy všech Evropanů a zastupuje 45 nezávislých národních spotřebitelských organizací z 32 evropských zemí. Přináší názory spotřebitelů z celé Evropy do oblasti tvorby politiky EU. Její členské organizace zvyšují povědomí o tvých právech a mohou ti pomoci, pokud jsi poškozeným.

Pro více informací zde nalezneš odkaz na kontaktní místa členů BEUC v celé EU: https://www.beuc.eu/beuc-network/our-members