Skip to main content
EUROPEAN YEAR OF RAIL

Eiropas Dzelzceļa gads

Iesaisties!

Why Rail?

Facts&Figures

Interesting facts and statistics about rail transport.

Kāpēc izvēlēties dzelzceļu?

Rail connects people_LV

Dzelzceļam ir daudz priekšrocību.

Tas ir daudzpusīgs. Atpūtnieki un svārstmigranti nav vienīgie, kuri var baudīt dzelzceļa privilēģijas. Arī uzņēmumi un kravu pārvadātāji var izmantot izmaksu ziņā izdevīgos dzelzceļa transporta pakalpojumus, kas kļūst arvien konkurētspējīgāki un ļauj samazināt uzņēmumu oglekļa pēdu.

Sustainable_LV

Tas ir videi draudzīgs un ilgtspējīgs. Dzelzceļš lielākoties ir elektrificēts un rada ievērojami mazāk CO2 emisiju nekā līdzīgi pārvadājumi pa autoceļiem vai ar gaisa transportu. 25 % no ES siltumnīcefekta gāzu emisijām rada transports, taču dzelzceļa radīto emisiju īpatsvars ir tikai 0,4 %. Turklāt tas ir vienīgais transporta vieds, kura radītās emisijas un enerģijas patēriņš laikā no 1990. līdz 2017. gadam ir pastāvīgi ir samazinājušies, savukārt atjaunojamo energoresursu izmantojums — palielinājies. 

Rail is safe_LV

Tas ir rentabls, ērts un drošs. Lai kur tu dotos — atpūtas braucienā vai komandējumā —, vilciens tevi droši nogādās galamērķī. Dzelzceļš ir drošākais sauszemes transporta veids; satiksmes negadījumi ar bojāgājušajiem notiek ārkārtīgi reti. Iekārtojies vilcienā kā mobilajā birojā vai vienkārši baudi skatu aiz loga — ceļo bez liekiem satraukumiem!

 

Uzzini jaunumus par #EUYearofRail!

Piesakies jaunumiem!