Skip to main content
EUROPEAN YEAR OF RAIL

Europos geležinkelių metai

Dalyvauk!

Why Rail?

Facts&Figures

Interesting facts and statistics about rail transport.

Kodėl geležinkeliai?

Rail connects people_LT

Nes jie turi daug privalumų!

Tenkinami įvairūs poreikiai. Traukiniais patogu ne tik važiuoti atostogauti arba į darbą. Įmonės ir krovinių vežėjai gali savo prekes Europoje nebrangiai vežti geležinkeliais naudodamiesi vis konkurencingesniais pasiūlymais ir kartu sumažinti savo anglies pėdsaką.

Sustainable_LT

Ekologiška ir tvaru. Didžioji dalis geležinkelio linijų yra elektrifikuotos, tad keliaujant geležinkeliais tas pats atstumas įveikiamas išmetant gerokai mažiau anglies dioksido nei keliaujant kelių ar oro transporto priemonėmis. Šiame sektoriuje išmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis sudaro tik 0,4 proc. viso ES transporto priemonių išmetamo tokių dujų kiekio, o visų ES transporto priemonių išmetamų teršalų kiekis sudaro 25 proc. visų ES išmetamų teršalų. Be to, tai vienintelis transporto sektorius, kuriame 1990–2017 m. nuolat mažėjo išmetamų teršalų ir sunaudojamos energijos kiekis ir buvo vis daugiau naudojamasi atsinaujinančių išteklių energija. 

Rail is safe_LT

Prieinama, patogu ir saugu. Geležinkeliais saugiai nuvyksi tiek į atostogų, tiek į darbo vietą. Tai saugiausia sausumos transporto rūšis, mirtinų nelaimingų atsitikimų ja naudojantis įvyksta mažiausiai. Traukinyje galima dirbti ar tiesiog žiūrėti per langą. Daugiau jokių stresą keliančių kelionių!

 

Gauk naujausias žinias su #EUYearofRail!

Gauk naujienlaiškį!