Skip to main content
EUROPEAN YEAR OF RAIL

Euroopa raudteeaasta

Lööge kaasa!

Why Rail?

Facts&Figures

Interesting facts and statistics about rail transport.

Miks raudtee?

Rail connects people_ET

Raudtee pakub kõike.

See on mitmekesine. Raudtee pakutavast ei saa kasu mitte üksnes puhkajad ja pendelrändajad. Ettevõtjad ja kaubaveoettevõtjad võivad minna üle raudteele ja saada kasu odavatest, üha konkurentsivõimelisematest pakkumistest oma kaupade transportimiseks kogu Euroopas, vähendades samal ajal oma CO2-jalajälge.

Sustainable_ET

See on keskkonnahoidlik ja jätkusuutlik. Raudtee on enamjaolt elektrifitseeritud ja paiskab õhku palju vähem süsihappegaasi kui samaväärne maantee- või lennutransport. See tekitab vaid 0,4% ELi transpordisektori kasvuhoonegaaside heitest, samas kui kogu ELi transport moodustab 25% ELi koguheitest. Lisaks on see ainus transpordivahend, mis on ajavahemikul 1990–2017 pidevalt vähendanud heitkoguseid ja energiatarbimist, kasutades üha enam taastuvaid energiaallikaid. 

Rail is safe_ET

See on taskukohane, mugav ja ohutu. Olenemata sellest, kas olete puhkusel või ärireisil, võite kasutada rongi, et ohutult sihtkohta jõuda. See on kõige ohutum maismaatranspordi liik, kus surmaga lõppevate õnnetuste arv on väikseim. Muutke rong oma mobiilseks kontoriks või lihtsalt nautige vaadet ning jätke stressirohked reisid seljataha.

 

Hoidke end kursis ‒ #EUYearofRail!

Tellige uudiskiri!