Palīgs skolotājiem

Homepage

Homepage

Vai meklējat mācību materiālus par Eiropas Savienību?

Tad esat nonācis īstajā vietā! Vietnē "Palīgs skolotājiem" ir daudzveidīgi materiāli dažādām vecuma grupām. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties pastāstīt skolēniem, kas ir Eiropas Savienība, kāda ir tās vēsture un kas tajā notiek, vai plašāk apspriest ES politikas jomas, šeit atradīsiet daudz ierosmes avotu.
Teachers corner logo

All you need to know about the 2019 European elections

From 23 to 26 May 2019, people in the EU vote for the next European Parliament. It’s the moment to get your voice heard.

By voting in the European elections, people living in the EU get to choose the members that will represent them in the European Parliament until 2024. Voting also means having a say in the policies that shape your daily life.

Find out more

Discover how the EU makes a difference to your life. You may be surprised by just how many examples you'll find.

Ready, set… calculate!

Registration opens for the European Statistics Competition (ESC) 2019
The ESC is a school-based competition that allows 14 to 18 year-olds to compete against each other by solving statistical problems, searching for data and producing statistical analyses.

Kādu Eiropas Savienību vēlaties jūs? Eiropas iedzīvotāju grupa ir sagatavojusi 12 vienkāršus jautājumus, ar kuru palīdzību jūs varat pastāstīt Eiropas līderiem, ko jūs sagaidāt un kas jums rūp. Jūsu atbildes palīdzēs veidot JŪSU nākotni!

Noskatieties video

 

 

 

 

eu60LV

60 miera, demokrātijas un solidaritātes gadi

1957. gada 25. martā sešas valstis (Beļģija, Francija, Vācija, Itālija, Luksemburga un Nīderlande) parakstīja Romas līgumu, izveidojot Eiropas Ekonomikas kopienu — Eiropas Savienības priekšteci. Šogad aprit 60 gadi kopš šī līguma parakstīšanas.

Ja esat skolotājs, iespējams, izmantosiet šo gadījumu, lai sagatavotu īpašu mācību stundu par Eiropas Savienības vēsturi un iespējām, ko Savienība piedāvā jauniešiem. Šīm vajadzībām tepat tālāk ir daži dokumenti, kas varētu būt noderīgi šādā mācību stundā.

Skolēniem vecumā no 9 līdz 12 gadiem:

Skolēniem vecumā no 12 gadiem:

Skolēniem vecumā no 15 gadiem:

Arī šādi materiāli var būt noderīgi:

Šī informācija var kalpot kā sākumpunkts diskusijai par ES pašreizējo stāvokli un ES nākotni. Vai ir piepildījušās ES dibinātāju cerības un sapņi? Kādu jūs kā skolēni vēlaties redzēt Eiropu nākamajos desmit gados?

Homepage